Tanrının ihtiyacı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir insan dedi ki ben kafayı sıyırdım bundan sonra denizde yaşayacağım.
Milyonlarca yıllık bir süreci bu şekilde reddetmeye çalışmak biraz garip değil mi sizce de? Timsah ile kertenkele arasında, insan ile maymun arasında neden bu kadar benzerlik var diye düşünüp araştırmadan, kulaktan dolma bilgilerle böyle yargılara varmayı acilen bırakmalısınız.
İslamdan dolayı evrimi öğrenmeye korkuyorsanız, korkmayın. Kutsal kitapta evrim günah diye bir şey yazmıyor. Alın bu işi sizin dilinizden anlatan biri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yukarıda da bu videoyu paylaştım fakat kimsenin bilim öğrenme gibi bir derdi yok sanırım.

Milyonlarca yıllık bir süreci bu şekilde reddetmeye çalışmak biraz garip değil mi sizce de? Timsah ile kertenkele arasında, insan ile maymun arasında neden bu kadar benzerlik var diye düşünüp araştırmadan, kulaktan dolma bilgilerle böyle yargılara varmayı acilen bırakmalısınız.
İslam'dan dolayı evrimi öğrenmeye korkuyorsanız, korkmayın. Kutsal kitapta evrim günah diye bir şey yazmıyor. Alın bu işi sizin dilinizden anlatan biri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yukarıda da bu videoyu paylaştım fakat kimsenin bilim öğrenme gibi bir derdi yok sanırım.

Ben korkmuyorum tam aksine elimden geldiğince takip ediyorum evrim ağacı gibi kanları takip ediyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum

Ben kulaktan dolma bilgilerle değil (çoğu kişinin aksine) eğitim ile konuşuyorum.
Videoya gelecek olursak o videoyu izledim lakin aklıma yatmadı yani kuranda ilk insan Hz. Adem deniyor ama "evrim" teorisine göre ilk insan diye bir kavramın olmaması lazım.

Ben saygımı bozdum mu şu an? Uğraşıp paragraflarca cevap yazsam ne olacak diye soruyorum. Ne değişecek?

Kitap alır, okur araştırırdın.

Bence bu bir hakaret.

Bunun için önce. Sonuç görecelidir bu arada bu sorunun net bir cevabı yoktur( yani soru olarak. Emre rekt arkadaşımız tersten anlıyor da biraz kendisi şimdiden kusura bakmasın). Sonuç özneldir. Buyurunuz yapınız.

A) tanrı vardır.
B) tanrı yoktur.
C) tanrı vardır fakat vahiy kaynaklı değildir.
D) tanrının varlığı bilinemez.
E) tanrı vardır ve evrenle doğa tanrıyla aynıdır. İç içedir.

Videoya gelecek olursak o videoyu izledim lakin aklıma yatmadı yani kuranda ilk insan Hz. Adem deniyor ama "evrim" teorisine göre ilk insan diye bir kavramın olmaması lazım.
Tam izlememişsiniz galiba çünkü videoda buna da değiniliyor.

Hakarete çeken sensin. Sen söyle, amacın bilgi edinmek mi haklı çıkmak mı? Dürüstçe söyle bunu?

Amacım eğer dürüstçe söylemek gerekirse ikisinin ortası yani asıl amacım haklı çıkmak değil yani her insan bir konuda ne kadar haklı çıkmak istiyorsa (belki daha bile az) o kadar haklı çıkmak istiyorum asıl amacım konuyu anlamaya çalışmak.

Tam izlememişsiniz galiba çünkü videoda buna da değiniliyor.

İzleyeli yaklaşık 3-4 hafta oldu tekrar izleyeceğim birazdan teşekkür ederim.
Lakin fikrimin değişeceğini düşünmüyorum.

Peki sizin dediğiniz "kara memelileri" teknik olarak neden evrimleşti yani bunun ennihayetinde de bir başlangıcı olması gerekir değil mi?
Sorduğunuz soru dünya nasıl oluştu sorusundan pek farklı değil. Elbette evrimin nasıl başladığı hakkında hala kesin bir sonuç yok.

Biyogenez ve Abiyogenez teorileri hakkında yazılmış makalelerden birini okumanızı öneririm. Sorunuzun cevabını orada daha açıklayıcı ve detaylı bulabilirsiniz.

Bunun için önce. Sonuç görecelidir bu arada bu sorunun net bir cevabı yoktur( yani soru olarak. Emre rekt arkadaşımız tersten anlıyor da biraz kendisi şimdiden kusura bakmasın). Sonuç özneldir. Buyurunuz yapınız.

A) tanrı vardır.
B) tanrı yoktur.
C) tanrı vardır fakat vahiy kaynaklı değildir.
D) tanrının varlığı bilinemez.
E) tanrı vardır ve evrenle doğa tanrıyla aynıdır. İç içedir.

asıl amacım konuyu anlamaya çalışmak.
Ben de sana dürüstçe cevap vereyim: Burada sana evrimi anlatabilecek biri olduğunu sanmıyorum. Orada da dediğim gibi asıl amacın konuyu anlamaksa sana anlatabilecek kaynaklara bak. Richard Dawkins'i oku, evrim ağacı videolarını izle vs. vs. Bu forumda biyolog yok, biyoloji öğretmeni yok. Buradakiler kendilerine yetecek kadar biliyor.

Bir şey öğrenmek istiyorsan iş hep sende biter. Forum seni öğrenmeye iten bir güç olur en fazla. Burada bizimle tartışırsın, eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan tartışmadan sonra "acaba bunlar, bu kadar insan, bu kadar biyolog bu kadar saçma şeye nasıl inanıyor?" diye düşünür gider araştırırsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı