Tanrının ihtiyacı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sorduğunuz soru dünya nasıl oluştu sorusundan pek farklı değil. Elbette evrimin nasıl başladığı hakkında hala kesin bir sonuç yok.

Evet aynen bu şekilde ateizme göre evrimin bir başlangıcı olması gerekir ve cansız atomlar canlı bir hücre yapamaz.

Biyogenez ve Abiyogenez teorileri hakkında yazılmış makalelerden birini okumanızı öneririm. Sorunuzun cevabını orada daha açıklayıcı ve detaylı bulabilirsiniz.

Ben biraz bakmıştım bu konuya ama Abiyogenez canlılarla ilgili tam bir kaynak bulamamıştım bir daha bakabilirim ama.

Ben de sana dürüstçe cevap vereyim: Burada sana evrimi anlatabilecek biri olduğunu sanmıyorum. Orada da dediğim gibi asıl amacın konuyu anlamaksa sana anlatabilecek kaynaklara bak. Richard Dawkins'i oku, evrim ağacı videolarını izle vs. vs. Bu forumda biyolog yok, biyoloji öğretmeni yok. Buradakiler kendilerine yetecek kadar biliyor.

Bir şey öğrenmek istiyorsan iş hep sende biter. Forum seni öğrenmeye iten bir güç olur en fazla. Burada bizimle tartışırsın, eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan tartışmadan sonra "acaba bunlar, bu kadar insan, bu kadar biyolog bu kadar saçma şeye nasıl inanıyor?" diye düşünür gider araştırırsın.

Şu anda onu yapmaya çalışıyorum keşke genç iken biyoloji bölümünü seçşey mişim diyorum şu anda ama okuduğum yaklaşık 7 tane evrimi destekleyen kitap bile şu anda beni evrime ikna edemedi neyse konu kitlenebilir teşekkür ederim iyi günler.

7 tane evrimi destekleyen kitap bile şu anda beni evrime ikna edemedi neyse konu kitlenebilir teşekkür ederim.
O zaman biz de ikna edemeyiz, soruna cevap verip zaman kaybetmemin, senin de okuyarak zaman kaybetmenin manası yok. 7 kitap okuduysan sen de benim kadar biliyorsundur.

O zaman biz de ikna edemeyiz, soruna cevap verip zaman kaybetmemin, senin de okuyarak zaman kaybetmenin manası yok. 7 kitap okuduysan sen de benim kadar biliyorsundur.
Teşekkür ederim bunu kabul ettiğiniz için sonunda birini kabul ettirebildim.
Ve bana hala evrim bir mantıksızlık gibi geliyor.

Teşekkür ederim bunu kabul ettiğiniz için sonunda birini kabul ettirebildim.
Ve bana hala evrim bir mantıksızlık gibi geliyor.
Yani yüzyıllardır bilim insanları bunun üzerine çalışıyor ve eğitim alıyor. Lakin ben evrim yoktur, gerçek değildir diye tek bir makale, böyle düşünen bilim insanı bulamadım. Sıkıntı biz de mi onlarda mı?

Yani yüzyıllardır bilim insanları bunun üzerine çalışıyor ve eğitim alıyor. Lakin ben evrim yoktur, gerçek değildir diye tek bir makale, böyle düşünen bilim insanı bulamadım. Sıkıntı biz de mi onlarda mı?

İnternetten araştırırsanız bir sürü bilim insanın evrime inanmadığını görebilirsiniz.
Ayrıca nasıl makale yok.

1621356778083.png

Yani içine bir sürü şey karışmıştır ama farklı arama şekilleriyle bir sürü makaleye ulaşamayız
Not: Evrime inanmayan bilim insanlarının yobaz olarak görülmesini saymıyorum.

İnternetten araştırırsanız bir sürü bilim insanın evrime inanmadığını görebilirsiniz.
Ayrıca nasıl makale yok.

Eki Görüntüle 1029531

Yani içine bir sürü şey karışmıştır ama farklı arama şekilleriyle bir sürü makaleye ulaşamayız
Buraya yaz, normal Google'a değil.
scholar.google.com

Ayrıca nasıl makale yok.

Eki Görüntüle 1029531

Yanlış anladınız, bilimsel bir tez bulamıyorum ne de Evrim'e karşı çıkan bilim adamı, Vikipedi'de Evrim'e karşı yapılan itirazlar sayfasına baktığımda da çok eski olduğunu görüyorum, o zamandan beri Evrim baya yol katetti diye düşünüyorum. Youtube da ise hep Sözler köşkü gibi kanallar çıkıyor.

Konu yine evrime gelmiş. İslam'ın evrimle çelişen bir yanı yoktur. Kur'an'da Hz. Adem'in ne zaman yaşadığına dair bir söylem yoktur. Sadece nefis, ruh kavramı vardır. Bu da belki bizi diğer canlılardan farklı kılan şeydir. Zaten diğer hayvanlardan akli olarak bir sürü farkımız var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı