Tanrıya inanmamak mantıklı bir düşünce midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olmasa

Benim net olarak dinim yada inancım yok şuan sorgulama aşamasındayım fakat sen evrim teorisi benim inanmamı bitirdi demişsin. Allah var dersek ve kurana inanırsak evrim teorisi kurana uygun oluyor. Kuranda topraktan yaratıldığı denir evrim teorisi ise topraktaki bir hücreden olduğunud der. Yani kuranda başlangıç ve son vardır bu da evriö teorisi ile başğlantılı oluyor.
Evrime inanan bir insan Hz.Adem'i reddeder.

Sorman gereken soru evrenin saat gibi işlemesinin özellikle big bang teorisi ortaya atıldıktan sonra rastlantısal olması mı daha mantıklı geliyor yoksa bir yaratıcının yoktan var edip bir düzen kurması mı?

Sende benim umrumda değilsin.
Umrunuzda olmadığı için mi düşüncemi yazdığım mesajı alıntılayıp, aksini kabul ettirmeye çalıştınız. :)
Ekran Görüntüsü (257).png

Evrim Teorisi adı üstünde "Teori" dir. Kesin olup olmadığı belli değil.
Evet ama kurana uygun yani evrim teorisi kurana göre yalandır diyen olursa diğe dedim.
Evrime inanan bir insan Hz.Adem'i reddeder.
Nasıl? Hz. Adem topraktan yaratılmıştır. Evrim de hücreden der. Bu hücre toprakta ki bir hücre olabilir. Kuranda topraktan yarattık ve insan oldu der ama gelişimi vermez. Evrim ise başı verir ve gelişim evrelerini de anlatır. Dediğin şey yanlış. Evrim teorisini biliyorsundur kurandaki insan hakkındaki şeyleri okursan sende hak verirsin

Sorman gereken soru evrenin saat gibi işlemesinin özellikle big bang teorisi ortaya atıldıktan sonra rastlantısal olması mı daha mantıklı geliyor yoksa bir yaratıcının yoktan var edip bir düzen kurması mı?
Aslında burda takıldım bir yandan evrenin doğumunda birçok olay geçiyor saniyenin milyarda birinde evrenin kaderi adeta çizilmiş.Bir belgeselde izlemiştim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı