Tarih bölümü okunur mu?

İşsiz kalma ihtimaliniz yüksek. Birçok kişi yıllardır atama bekliyor ve yeni mezunlarla beraber atama bekleyen kişi sayısı artıyor. Belki Akademisyen olmak üzerine bir kariyer planı çizebilirsiniz. Bunun içinde gerçekten çok çalışmanız ve haliyle biraz da para harcamanız gerekecek. Bugün en saçma tarih kitabı bile 100 lira olmuşken yüksek hedefler için çok daha pahalı ve kaliteli kitaplar okumanız , seyahat etmeniz gerecektir. . Bu işin birde yabancı dil boyutu var. Arapça , Farsça , Rusça , Almanca ( İngilizce zaten şart ) gibi dilleri bilmeniz sizi öne çıkarır.

İşsiz kalma ihtimaliniz yüksek. Birçok kişi yıllardır atama bekliyor ve yeni mezunlarla beraber atama bekleyen kişi sayısı artıyor. Belki akademisyen olmak üzerine bir kariyer planı çizebilirsiniz. Bunun içinde gerçekten çok çalışmanız ve haliyle biraz da para harcamanız gerekecek. Bugün en saçma tarih kitabı bile 100 lira olmuşken yüksek hedefler için çok daha pahalı ve kaliteli kitaplar okumanız, seyahat etmeniz gerecektir. Bu işin bir de yabancı dil boyutu var. Arapça, Farsça, Rusça, Almanca ( İngilizce zaten şart ) gibi dilleri bilmeniz sizi öne çıkarır.

Hocam direk iş beklemek yerine internet platformlarında veya farklı platformlarda kendi alanımızla ilgili işler yapmaya çalışsak nasıl olur?

Türk tarihiyle alakalı bayağı kitap okudum farklı alanlarda da kendimi geliştirmek istiyorum ondan dolayı farklı alanlara yöneliyorum.

Hocam benim bu sene aklım çok bulandı yani Türkiye'de en kesin gözüyle bakılan meslekler bile işsiz kalabiliyor o yüzden ne okuduğumuzun büyük fark yaratacağını sanmıyorum.
Evet hocam haklısınız ama özel eğitim öğretmenliğine bakabilirsiniz. İş garantisi %99 diyebileceğim tek öğretmenlik bölümü. Önü de kapanmayacaktır. Açığı çok fazla, öğrencisi az. Mezun olan herkes atanıyor, yine de açığı dolmaz 7-8 senede böyle devam ederse. Ama farklı bir alan tabi, herkese hitap etmiyor.

Evet hocam haklısınız ama özel eğitim öğretmenliğine bakabilirsiniz. İş garantisi %99 diyebileceğim tek öğretmenlik bölümü. Önü de kapanmayacaktır. Açığı çok fazla, öğrencisi az. Mezun olan herkes atanıyor, yine de açığı dolmaz 7-8 senede böyle devam ederse. Ama farklı bir alan tabii, herkese hitap etmiyor.

Hocam ben bu işin artık insanın kendisinde bittiğine inanıyorum tarih okuduktan sonra ayağa iş beklemek yerine tarihle ilgili internet ortamında içerik üretmek veya benzeri şeyler bunlarda etkili olur fikrim bu yönde.

Hocam direk iş beklemek yerine internet platformlarında veya farklı platformlarda kendi alanımızla ilgili işler yapmaya çalışsak nasıl olur?
Sosyal medyada tarih ile alakalı içerik üretmeniz için tarih okumanıza gerek yok. Piyasada ki kişilerin %90'ı okuduğu kitaptan aldığı cümleyi direk söylüyor. Zaten ilgim var ve araştıyorum dediniz. O yüzden sizde rahatça içerik üretebilirsiniz.

Sosyal medyada tarih ile alakalı içerik üretmeniz için tarih okumanıza gerek yok. Piyasada ki kişilerin %90'ı okuduğu kitaptan aldığı cümleyi direk söylüyor. Zaten ilgim var ve araştıyorum dediniz. O yüzden sizde rahatça içerik üretebilirsiniz.

Daha çok örnek amaçlı söyledim yine de sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı