Technopat forumunun kendini uluslararası nükleer kontrat sitesi sanması

Bu Technopat neden kendini nükleer anlaşmaların imzalandığı bir site sanıyor? Yok şu harfi büyük yaz, olmadı virgül eksik bir saat ceza. Yok şunu şu imla ile yazma banlanırsın. Sen ‘kanzi şu oyun nasıl? Şu yama var mı?' muhabbetleri dönen bir forumsun ya. Bir snickers ye Technopat!

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini iyi ifade edebilen, bu sayede güzel iletişim kurabilen (negatif/pozitif) bir ortam yaratmak güzel bir fikirdi. Geleceği görerek ona göre düşünmüşlerdi, gerçi altıncı biradan sonra ne konuşulduğunu çok hatırlamıyorum o zaman. "Nükleer kontrat sitesi" espirisinin altını bir Ferhan bir Nejat gibi doldurabilecek birisi açsaydı başlığı harika olurdu, mesela aidatların yüksekliğinden dem vurabilmeliydi.

Aslında bu tıpkı vergi borçlarını günü gününe ödeyen ve hiçbir artı almayan vatandaş ve vergilerini ödemeyip vergi affından yararlanıp sıyrılan vatandaş karşılaştırması gibi. Demek istediğim buydu. Doğru Türkçe kullanana da bence bir şeyler olmalı, neden bu konu hakkında bu kadar olumsuzsunuz ki?
Burada demeye çalıştığım şeyi galiba ben anlatamadım. Cezai yaptırımın gücü ayrı ve olması gereken bir şeydir buna lafım yok ancak doğru davranışa teşvik de önemli bir faktördür. Altını çizdiğim nokta bu. Oysaki forumda herkes Nuh diyor peygamber demiyor misali buna tümüyle karşı çıktı. Doğru davranışa teşvik konusuna cidden ne kadar olumsuz bakıyorsunuz?

Suç işlemiyorsun diye devlet sana ödül mü veriyor, versin kardeşim. Suç işlememeye teşvik etsin.

Adam öldürmüyorsun diye devlet sana ödül mü veriyor, versin kardeşim. Teşvik etsin.

Türkçeyi doğru kullanıyorsun diye ödül mü verecekler, versinler kardeşim. Doğru davranışın teşviki için ortaya atılan bu düşünceye neden bu kadar karşısınız anlamış değilim.

Hala şu tarz konuların açılıyor olması enteresan. Technopat Sosyal'in bu günlere gelmesinin sebeplerinden biri dil bilgisine verilen önem. Bir konuyla alakalı sorun yaşayan kullanıcı 10 sene sonra da çözüme rahat ulaşabilsin diye bu kural var.

Herhangi foruma girip iki kelimeyi bir araya getirmekten acizlerin mesajlarını gördüğünüzde anında o siteyi terk ettiğiniz vakit SEO açısından Google'ın bile size bakışı değişiyor. Olayın bu tarafı da var.

Ayrıca abartılacak kadar katı bir denetim yok ortada. Anlaşılması güç mesaj yazıyorsanız, söz konusu sorunu bu mecrada aramayın. Virgül, nokta, bağlaçlar ilkokuldan liseye kadar görülen temel konular.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı