Technopat forumunun kendini uluslararası nükleer kontrat sitesi sanması

Bu Technopat neden kendini nükleer anlaşmaların imzalandığı bir site sanıyor? Yok şu harfi büyük yaz, olmadı virgül eksik bir saat ceza. Yok şunu şu imla ile yazma banlanırsın. Sen ‘kanzi şu oyun nasıl? Şu yama var mı?' muhabbetleri dönen bir forumsun ya. Bir snickers ye Technopat!

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte bu forumu bu yüzden seviyorum. Forumun kurallarına adapte olamayan kişiler aslında kendisi forumu bırakıp gidiyor ve çoğunluğuyla uğraşmak zorunda kalmıyoruz :D Yıllardır Türkiye'de yaşıyoruz ve ilkokul, ortaokul, lise hatta üniversitenin ilk sınıfında Türk Dili dersi aldık. Ona rağmen basit bir şekilde yazı yazamıyorsanız da forumu suçlamaktan ziyade bence kendinizi suçlayın derim. Suçluyu hep başka taraflarda aramamak lazım. Eskisi kadar yazım kurallarına dikkat edilmiyor. Keşke dikkat edilse de düzgün yazılar okusak.

@SeRReSss Arkadaş ortamında konuşurken imla ve yazım kurallarına dikkat etmem, dikkat etmeye de gerek yok. Mesaj o an konuşulup gidiyor, sonra muhtemelen bakılmıyor bile fakat buraya yazacağınız mesaj ve açacağınız konular, belki de yıllar yıllar sonra tekrar açılıp okunabilir. Bu sebepten, sonraki mesajınızı okuyacak kişilere düzgün, okunur yazı bırakabilmek adına imla ve yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ciddi ciddi ‘Türkçe yazmayı burada öğrendim ben' diyenler var 🤣 11 yaşında yönlendirmeye sonsuz açık fanboy kardeşlerimiz de gelip yazıyor işte. 😆🤦🏼‍♂️

Kusura bakmayın ama siz bu kurallardan şikayet ediyorsanız o 11 yaşında buradan imla öğrenen fanboy kardeş sizden daha iyi yazıyor.

Kuralı kaldırırsak forum iki güne kullanılmaz hale gelir herhalde. Durduk yere aklıma geldi ama Erkekler Soruyor bölümü "kanka sew ayrıldı bnden :(" gibi şeylerle dolar herhalde. Böyle şeyler görmek istemediğimizden bu kural var zaten. "tm, nbr, ok" şeklinde konuşacaksanız başka forumlara bakabilirsiniz. Ülkenin insanı çok tuhaf. En az 16 sene okuyor ama imla kurallarına uymaktan aciz, hatta neden uymalıyız diye sorguluyor.

Son düzenleme:
Bu Technopat neden kendini nükleer anlaşmaların imzalandığı bir site sanıyor? Yok şu harfi büyük yaz, olmadı virgül eksik bir saat ceza. Yok şunu şu imla ile yazma banlanırsın. Sen ‘kanzi şu oyun nasıl? Şu yama var mı?' muhabbetleri dönen bir forumsun ya. Bir snickers ye Technopat!

Gerçekten öyle. Soru işaretini ayrı yazınca forumun adı kötüye mi çıkıyor? Hayır. Ben 13 tane yazım kuralını Tecnhopat sayesinde öğrendim.

Gerçekten öyle. Soru işaretini ayrı yazınca forumun adı kötüye mi çıkıyor? Hayır. Ben 13 tane yazım kuralını Tecnhopat sayesinde öğrendim.
Ana dilinizi doğru kullanmak kötü bir şey değil hala anlamadınız.

Ana dilinizi doğru kullanmak kötü bir şey değil hala anlamadınız.

Hayır anladık ama bu kadar abartmasak mı sanki? Haklı olduğu kısımlar var tabi. Mesela "knk naber" denmez ama soru işaretini ayrı yazmadı diye uyarı vermek ne demek. Noktadan sonra boşluk bırakmak iyi mesela onu seviyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı