Technopat GNU/Linux bölümü için öneriler

oeufeggei

Hectopat
Yer
İstanbul
1- Dağıtımlara ait alt bölümlerin ikonları düzenlenebilir.
2- Debian tabanlı dağıtımlar alt alta, Arch tabanlı dağıtımlar alt alta, RedHat tabanlı dağıtımlar alt alta gelecek şekilde dizilebilir. Örneğin yukarıdan aşağı olacak şekilde Debian, Ubuntu, Linux Mint, Pop!_OS vb. ; Arch ,Manjaro vb. şeklinde,
3- Sabitli konular olabilir. Örneğin hepimizin masaüstü görüntülerini paylaştığı bu konu, çok temel bilgileri içeren rehberler veya herkesin, yazdığı rehberleri mesaj olarak ekleyeceği genel bir konu olabilir.

Çok önemli veya büyük değişiklikler olmasa da bölümü biraz daha güzel yapabileceğini düşündüğüm birkaç fikir böyle. Sizlerin fikirleri varsa veya fikirlerden beğenmedikleriniz varsa düşüncelerinizi paylaşırsanız güzel olur. Belki moderasyon ekibinin de onaylayacağı şeyler çıkar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılabilir. Sınıflandırma aslında gayet mantıklı.
İkon değişimine katılıyorum.

2- Debian tabanlı dağıtımlar alt alta, Arch tabanlı dağıtımlar alt alta, RedHat tabanlı dağıtımlar alt alta gelecek şekilde dizilebilir. Örneğin yukarıdan aşağı olacak şekilde Debian, Ubuntu, Linux Mint, Pop!_OS vb. ; Arch ,Manjaro vb. şeklinde,

Yaklaşık 10 günden beridir zaten böyle.

3- Sabitli konular olabilir. Örneğin hepimizin masaüstü görüntülerini paylaştığı bu konu, çok temel bilgileri içeren rehberler veya herkesin, yazdığı rehberleri mesaj olarak ekleyeceği genel bir konu olabilir.

Sabit konular çoğaldıkça, başa tutturulan mesajlar bölümleri daha da karıştırıyor.

1- Dağıtımlara ait alt bölümlerin ikonları düzenlenebilir.

Olabilir.

Yaklaşık 10 günden beridir zaten böyle.

Sabit konular çoğaldıkça, başa tutturulan mesajlar bölümleri daha da karıştırıyor.

Olabilir.

Hocam openSUSE evvelden Slackware tabanlıydı da sonradan mı ayrıldı? Öyle kalmış aklımda ondan fark etmemişim düzenlemeyi kusura bakmayın.

Bundan kastınızı pek anlamadım.

Bundan kastınızı pek anlamadım.

Başa tutturulan konu sayısı arttıkça forum daha da karışıklaşıyor. Sabit konular üstte sıralandıkça, alttaki yeni konulara erişim zorlaşıyor. Ayrıca değişen bir şey olacağını sanmıyorum; başa tutturulan bir konu olsa bile, okumadan aynı konuyu açan bir dolu kimse olacaktır.

Ekran görüntüleri paylaşımı konusunu başa tutturmanın, bilgi paylaşımına bir katkısı olacağını da sanmıyorum. Ne de olsa eğlencelik bir konu. Bu konuya çokca mesaj gönderen arkadaşlar favorilerine ekleyebilirler.

Hocam openSUSE evvelden Slackware tabanlıydı da sonradan mı ayrıldı? Öyle kalmış aklımda ondan fark etmemişim düzenlemeyi kusura bakmayın.

2000'lerden bile önceki bir durum, ayrıca SUSE ile openSUSE tamamen aynı şey değil. Alakaları, Redhat ve Fedora ilişkisine benziyor.

Başa tutturulan konu sayısı arttıkça forum daha da karışıklaşıyor. Sabit konular üstte sıralandıkça, alttaki yeni konulara erişim zorlaşıyor. Ayrıca değişen bir şey olacağını sanmıyorum; başa tutturulan bir konu olsa bile, okumadan aynı konuyu açan bir dolu kimse olacaktır.

Ekran görüntüleri paylaşımı konusunu başa tutturmanın, bilgi paylaşımına bir katkısı olacağını da sanmıyorum. Ne de olsa eğlencelik bir konu. Bu konuya çokca mesaj gönderen arkadaşlar favorilerine ekleyebilirler.

2000'lerden bile önceki bir durum, ayrıca SUSE ile openSUSE tamamen aynı şey değil. Alakaları, Redhat ve Fedora ilişkisine benziyor.

Anladım hocam teşekkürler. Peki tüm rehberlerin toplanacağı bir konu olsa. Aklına bir şey takılınca insanlar belki oraya bakabilir. Rehber yazan arkadaşlar rehberlerini oraya mesaj olarak ekler.

Başa tutturulan konu sayısı arttıkça forum daha da karışıklaşıyor. Sabit konular üstte sıralandıkça, alttaki yeni konulara erişim zorlaşıyor.

Hocam belki başa sabitlenen konularında ayrı kategorilere koyulabilir. Yani normal konuların olduğu yerde üst tarafta sabitlenmiş konuların bulunacağı bir yer yapılabilir. Hem diğer konuları etkilemez hem de orası onlara ait olur.

Başa tutturulan bir konu olsa bile, okumadan aynı konuyu açan bir dolu kimse olacaktır.

Bu kısma katılıyorum. Herkse nedense başka bir konu olduğunda onu okumayı bırak direk rahatlıkla Google ile arayabileceği şeyi burada konu açma gereksiniminde bulunuyor. Ha belki üşenmiştir o an olabilir. Ama böyle insanlarda çok fazla.

En azından sabitlenen konular belli yerde olursa bizim bu konuyu bulmamız kolaylaşır. Ayrıca çözülmüş konular ve direk çözüm içeren konular içinde bu sabitlenen konular gibi üst tarafta bir başlık altında toplanabilir bence.

Aslında bu foruma önerilerim çok daha fazlası var ama bazılarını yazmaya üşeniyorum. Bazılarını ise o an aklıma geliyor söylüyorum. Aynı burada yazdığım gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı