Technopat, Recep Baltaş ile yollarını ayırdı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Karar doğru. Technopat'a bu kararlarından dolayı teşekkür ediyorum.
Bu karar ne doğru ne de yanlış. Twitter'daki şeriatçı Abdülhamid'çi'lerin attığı ve rt'lediği twitlerden dolayı kendisi ayrıldı ve adamların sponsorlukları bitti. Bu yanlış. Ancak Recep Baltaş'ın da terör devleti vs terör örgütü savaşında taraf tutması da yanlış.

Birisi senin gerçek kardeşin senin ırkdaşın ve işgence, zulüm altındalar. Diğeri ise zamanında topraklarını satıp sonradan ağlayan bir terör örgütüdür. Eğer sen bu durumda ırkdaşını kurtarmak, yardım etmek yerine sadece inandığın şey yüzünden "kardeşin" olarak gördüğünü destekleyip yardım ediyorsan Türk'lüğünü sorgular insanlar.

Forumun yarısı Recep Baltaş'ı Technopat'ın sahibi sanıyordu bugüne kadar (ben de dahil). Eğer yollar ayrılmasaydı sponsorluklar kaybedilecekti ama yollar ayrıldığı için de Recep Baltaş'ın oluşturduğu kitleyi kaybedeceksiniz. Technopat için iki ucu b*klu değnek olan bir durumdu ve bir karar alınmak zorundaydı. Olayların bu noktaya gelmesi hiç hoş olmadı. Herkes için hayırlısı olsun ne diyelim.

Şeriatçı Twitter botlarına yenilen Türk şirketlerini tebrik ederiz. Laik devleti bu şekilde mi koruyorsunuz?
Tam tersi laik devlet, hiçbir din hakkında bu kadar ileri geri konuşmasına izin vermez. İnsanların dini değerlerini aşağılamak mı laiklik?

Arkadaşlar twitter kullanıp kendi hayatınızı rezil etmeyin işinizden ekmeğinizden oluyorsunuz düşündüğünüz kötü ve saçma yorumları bir kağıda yazın ve buruşturup çöp kutusuna atın. Aynısını twitter'a atıp stres atmak hayatınızı ciddi yönde etkiliyor @Recep Baltaş gibi. O da bunu öğrenmiş oldu.

Şu adamı da savunmayın şu tweetinden sonra
Tek bir yanlış yok tweette. Bu boykot mevzularını çıkaranlar neden Gazze'ye savaşmaya gitmiyor? Neden mehmetçik Gazze'ye diye sloganlar atıyorlar? Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin bir sorunu değildir. Devleti bu işe karıştırmak yerine burdan havlayacaklarına gidip Filistin'de savaşabilirler.

Hakkı ve mazlumu savunmak, soykırıma karşı koymak insanlık onurunun gerektirdiği bir davranıştır. Kaldı ki Arap yöneticiler ve devletler filistin konusunda sesini çıkaramıyor-çıkarmıyor. Fakat tüm dünya inanç ve düşünce fark etmeksizin bu konuda filistin için ayaklanmış durumda. Bir ülkede yaşayıp o ülkenin inanç ve değerlerine saygısızlık veya hakarette bulunursan kim veya nereye aidiyetin olursa olsun bunun bir karşılığı olur. Ayrı bir konu ise Filistin'in işgaline insani bir taraftan bakamıyorsan, İsrail'i destekliyorsan dahi şunu en azından iyi anlamak ve farkında olmak gerekir; İsrail'in Filistin'i işgali veya orayı izole ederek ele geçirme çabası, Türkiye için çok büyük bir tehdit oluşturmakta. Bu konu askeri uzmanlarımız, stratejistlerimiz ve paşalarımızın görüşleriyle sabittir. Kısacası Türkiye açısından filistinin işgali umursanamayacak derecede tehlike içermektedir...

Ben İsrail'i desteklemiyorum dostum. Benim yakındığım konu bu savaşın hiçbir alakası yokken en çok Türkiye'yi etkilemesi. Ekonomik zararlardan daha da kötüsü insanlar birbirlerine düşüyor. Kendilerini müslümanlığın kurtarıcıları olarak gören bir kesim gençlerin tüm aktivitelerine karışıyor. Gençler Starbucks'ta kahve içerken denyonun teki gelip kalkın bu masadan diye tehdit ediyor gençlerde korkularından hiçbir şey yapamıyor. Veyahut birisi filistini desteklediğinde sıkıntı çıkmıyor ama İsrail'i desteklediğinde hemen işinden oluyor ve mobbing görüyor. Ayrıyeten tüm savaştaki Arap ülkeleri Türkiye'ye gelip buradaki demografiyi aşırı şekilde etkileyip yurtiçinde her gün taciz tecavüz hırsızlık konularına karışıyorlar deprem zamanı neler olduğunuda gördük. Benim için araplardan önce Türkiye vatandaşı olan insanlar önemlidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı