Technopat Sosyal Hakkındaki Düşünceleriniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden saçma? Madem beğenmiyor öyleyse silahla tutan yok ki?
Görüşlerini belirtmiş ve siz ona kapıyı gösteriyorsunuz. Mesela sen herhangi bir telefon kullanıyorsun şu şu özelliğini beğenmedim diyorsun. O telefonu yapanların beğenmediysen kullanma demeye hakkı var mı?

Görüşlerini belirtmiş ve siz ona kapıyı gösteriyorsunuz. Mesela sen herhangi bir telefon kullanıyorsun şu şu özelliğini beğenmedim diyorsun. O telefonu yapanların beğenmediysen kullanma demeye hakkı var mı?

Kapıyı göstermiyorum güzel kardeşim benim. Burası bir forum ve kuralları olan bir yer. Yazım kuralları da bir kural olduğu için bu kurala da dikkat edilmeli.

Herhalde sizin oralarda bir İngilizce eğitim var. Kaç senedir İngilizce eğitim alan tanıdıklarıma sordum şu an C1 seviyesindeler hiç öyle yazım kuralları şu bu öğretilmemiş. C2'de başlanıyor diyecek olursan C2 seviye "native" seviye.

C1 seviyesinde yazım kuralları da öğretiliyor. Yazım kuralları derken sığ düşünüp noktalama işaretlerinden bahsetmiyordur arkadaşlarınız umarım. Burada bahsettiğim operatörlerin kullanımını öğrenmek, kısaltmaların kullanımını öğrenmek. Formal English kullanırken hangi özneyi nasıl kullanacağını bilmek. Bunların hepsi "yazım kuralları". Zaten C1'ın ana konusu essay yazmak. Arkadaşların sanırsam C1 seviyesini kasaptan öğreniyor ya da seni yiyorlar.

what can you do with a C1 level in English?
A C1 level of English allows for a Full range of functionality at work or in an academic setting. The C1 level would allow for Full autonomy in a native English-speaking country.

According to the official cefr guidelines, someone at the C1 level in English:

1. Can understand a wide range of demanding, longer texts, and recognize implicit meaning.
  2. Can Express ideas fluently and spontaneously without much obvious searching for expressions.
  3. Can use language flexibly and effectively for social, academic and Professional purposes.
  4. Can produce clear, well-structured, detailed text on complex subjects, showing controlled use of organizational patterns, connectors and cohesive devices.
Edit: Bu arada kaç senedir İngilizce eğitimi alıp hala C1 seviyesinde olan tanıdıklarınız mı var? Çünkü ortalama bir üniversitede ortalama bir kur bir buçuk ay sürüyor. Şahsen ben ve 25 tane sınıf arkadaşım 4 ayda aldık C1 sertifikasını. Tabi başlangıç seviyene göre değişiyor. Yadırgamak için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece merak ettim.

Beğenmiyorsanız gidebilirsiniz. Günaydın.

Güzel cevap kardeşim, bu cevabı verebilmek için beynin bayağı bir yorulmuş olmalı. Yeni kalktığından dolayı olsa gerek. Günaydın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel cevap kardeşim, bu cevabı verebilmek için beynin baya bir yorulmuş olmalı. Yeni kalktığından dolayı olsa gerek. Günaydın.

Yeni kalkmadım, saat gece 3'ten beri ayaktayım. Kuralları da kendiniz belirleyemezsiniz burada. İyi günler.

Yeni kalkmadım, saat gece 3'ten beri ayaktayım. Kuralları da kendiniz belirleyemezsiniz burada. İyi günler.
Burada kimsenin kuralları belirlemeye çalıştığı yok. Bir eleştiri yaptım fakat sizin gibi sığ düşünen şahsiyetlerin varlığını unutmuşum. Bende 20 saattir ayaktayım ondan dolayı asabi olduysam kusura bakma. Fakat sığ bir insansın :) İyi günler.
Edit: Uyumaya gidiyorum, yüksek ihtimal yazdığınız hiçbir mesaja cevap vermeyeceğim. Düşüncelerinizi sakin bir dille insan gibi anlattığınız zaman okuyacağıma emin olabilirsiniz.

Son düzenleme:
C1 seviyesinde yazım kuralları da öğretiliyor. Yazım kuralları derken sığ düşünüp noktalama işaretlerinden bahsetmiyordur arkadaşlarınız umarım. Burda bahsettiğim operatörlerin kullanımını öğrenmek, kısaltmaların kullanımını öğrenmek. Formal English kullanırken hangi özneyi nasıl kullanacağını bilmek. Bunların hepsi "yazım kuralları". Zaten C1'ın ana konusu essay yazmak. Arkadaşların sanırsam C1 seviyesini kasaptan öğreniyor yada seni yiyorlar..

What can you do with a C1 level in English?
A C1 level of English allows for a full range of functionality at work or in an academic setting. The C1 level would allow for full autonomy in a native English-speaking country.

According to the official CEFR guidelines, someone at the C1 level in English:

1. Can understand a wide range of demanding, longer texts, and recognize implicit meaning.
  2. Can express ideas fluently and spontaneously without much obvious searching for expressions.
  3. Can use language flexibly and effectively for social, academic and professional purposes.
  4. Can produce clear, well-structured, detailed text on complex subjects, showing controlled use of organizational patterns, connectors and cohesive devices.

Güzel cevap kardeşim, bu cevabı verebilmek için beynin baya bir yorulmuş olmalı. Yeni kalktığından dolayı olsa gerek. Günaydın.
Buradakilerin hangisinde noktalama işaretleriyle bir alakası var merak ettim doğru bunların hepsi anlamla ilgili ayrıca ingilizce mesaj kopyalama yapınca aşırı havalı oluyorsun. Kasaptan ingilizce öğrenmiş dediğin kişi ingilizcesi ana dili olanlarla rahatça konuşup derdini anlatabiliyor ayrıca şu an gördüğümüz ingilizce derslerin great gatsby - Google'da Ara: okutuluyor.

Ceza yedikçe yazım kuralların daha iyi oluyor benim. Arkadaşımla bile yazışırken artık cümleye dikkat ediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı