Technopat Sosyal Kasım 2023 Güncellemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Ayrıca unutmayın, hesabınızı kapatıp yeni hesap açmanız kurallar gereği yasaktır. Çoklu üyelik tespitleri yapılıp yeni hesabınız da kapatılacaktır."

Bir daha okunması gereken önemli bir kısım.

Çünkü hesabınız aslında veritabanında kapanmıyor sadece gözükmüyor aslında kapatsanız bile o hesaptaki bilgileriniz halen veritabanında duruyor.

"Ayrıca unutmayın, hesabınızı kapatıp yeni hesap açmanız kurallar gereği yasaktır. Çoklu üyelik tespitleri yapılıp yeni hesabınız da kapatılacaktır."

Bir daha okunması gereken önemli bir kısım.
O zaman kapatmadan önce bir kes daha düşüneceğiz.

Benim merak ettiğim yukarıda arkadaşlardan birisi hesaplar veri tabanindan silinmiyor demiş bu da demek oluyor ki hesap anonimleşse bile yetkililer moderatörler erisebilecek profillere o zaman bu kapatma işleminin anlamı ne? İsimler anonimleşecekse veritabanından da silinmeli. Ayrıca alıntılamalar yapılmışsa onlardan da silinmeli. Bilgili ve yetkili birisi var mı acaba bilgi verebilecek?

Son düzenleme:
Merhaba, XenForo'nun 2.3 sürümüne doğru yaklaşırken biz de Sosyal'i geliştirmeye devam ediyoruz.

Hesap Kapatma Özelliği

Hesap kapatma özelliğini bir süredir test ediyorduk ve gerekli ayarlamaları tamamlayınca aktifleştirdik. Hesabımı nasıl kapatabilirim? Derseniz, adım adım gidelim.

1. Ana sayfada isminizin üzerine tıklayıp "Hesap Detayları" sayfasına giriniz.

Eki Görüntüle 1998940

2. Hesap Detayları sayfasına girdiğinizde çıkış yap butonun üstünde "Hesap Kapatma" tuşu yer almaktadır. Tıklayıp devam ediniz.

Eki Görüntüle 1998941

3. Hesabınızı kapatabilmeniz için şifrenizi tekrardan girip doğrulama yapmanız gerekiyor. Şifreyi girip onayla tuşuna basınız.

Eki Görüntüle 1998942

4. Şifreyi girdikten sonra hesabınızın 7 gün içerisinde kapatılacağını onaylayıp işleme devam ediniz.

Eki Görüntüle 1998943

5. Hesabınızı kapatmak için geçerli bir neden giriniz.

Eki Görüntüle 1998944

6. Geçerli bir neden girdikten sonra onayla tuşuna bastığınızda sistem sizi hesaptan atacaktır ve 7 gün içerisinde hesabınızı anonimleştirip kapatacaktır. 7 gün içerisinde hesabınıza tekrardan giriş yapıp Hesap Kapatma işlemini iptal edebilirsiniz. İptal ettikten sonra belli bir süreliğine tekrardan hesap kapatma isteği gönderemezsiniz.

Eki Görüntüle 1998945

Kapatma işlemini iptal ettiğinizde hesabınız kapatılmayacaktır. Ayrıca unutmayın, hesabınızı kapatıp yeni hesap açmanız kurallar gereği yasaktır. Çoklu üyelik tespitleri yapılıp yeni hesabınız da kapatılacaktır. Uygulanan öneri konusu: https://www.technopat.net/sosyal/konu/hesap-silme-oezelligi-gelmeli.2049303/

Herkesin Profiline Yazma

Ayrıca bu ay 1 yıllık üyeliğe sahip 500 mesaj üstü okurlarımıza tüm profillere günlük üç kez yazma hakkını açıyoruz. Sizler tarafından isteniliyordu, biz de test edip ve Profil mesaj yasağı uyarısının süresini güncelleyip bu özelliği de aktif ettik.

Uygulanan öneri konusu:

Profil yasağı hakkında detaylar:

Oyun indirimleri konusunda gelen öneriler doğrultusunda düzenlemeler yapıldı. Oyun İndirimleri adında yeni bir kategori açılmıştır ve tüm oyun indirimleri artık buraya açılmaktadır. Uygulanan, alakalı öneriler:

Bloglarda Yapılan Düzenleme

Bloglarda düzeni sağlamak adına yalan, troll içerikli bloglar veya blog girdileri artık onaylanmayacaktır. Onaylandığında raporlayabilirsiniz.

Uygulanan öneri konusu: https://www.technopat.net/sosyal/ko...-yazilari-yasaklanmali.2878731/#post-22557615

Güncelleme güzel olmuş öneriler yavaşça uygulanıyor. Fakat asıl güncelleme XenForo 3.0 ile olacak inşallah sabırsızlıkla bekliyorum.

Herkesin Profiline Yazma

Ayrıca bu ay 1 yıllık üyeliğe sahip 500 mesaj üstü okurlarımıza tüm profillere günlük üç kez yazma hakkını açıyoruz. Sizler tarafından isteniliyordu, biz de test edip ve Profil Mesaj yasağı uyarısının süresini güncelleyip bu özelliği de aktif ettik.
@Emre C Bunu engelleme ayarı ne zaman gelecek?

Profilinizi kapatırsanız/gizlerseniz engellemiş olursunuz. Ayarlardan takip ettiğiniz üyeler veya hiç kimse yapabilirsiniz.
Attığımız profil mesajlarını üyelerin görüp mesaj yazmasına izin verip fakat başka üyelerin profil mesaj atmasını engelleme ayarı gelmeli veya en azından başkalarının attığı profil mesajlarını silme özelliği.

Çok zor olmasa gerek.

Hocam isteğim lütfen modlar kafasına göre kategeori değiştirmesin. Bunu kötüye kullanan çok moderatör gördüm. Mesela Linux ile konu açıyorum Mint'e çeviriyor adam. Ya kardeşim ellleme, ben bilmiyor muyum ne hakkında konuştuğumu? Moderatörlere konunun noktasına harfine kadar düzenleme yetkisi vermeyin. Ayrıca korsan yasağı kaldırılsın. Bu ekonomide hiç korsan program, film, müzik, oyun, dizi kullanmamış parmağınla sayacağın genç yoktur. Korsan kategeorisi açıp oradan konuşalım. "korsana destek yok" deyip 5 dakika sonra korsana teşfikten 3 gün ban yemeyelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı