Technopat Sosyal'de sık görülen üye tipleri

''Arkadaşımın hesabıydı, benim bilgisayarımdan giriş yaptığı için öyle oldu.'' vs. gibi bahanelerle aksini iddia etmeye çalışır.
Bende cidden o sorun oldu. Arkadaşımın hesabı kabul edilmiyordu, benden rica etti. Sonra da cezayı yedik haklı bir şekilde.

Bu çıkarımlarının hiçbirisinin bir işe yaramayacağı ve bu metne harcadığın vaktin boşa gitmesi gerçeği dışında bir problem yok. Forumdaki gereksiz insanlara takılmak yerine işini görüp geçmek en mantıklısı. Çünkü bu tür konuların insanlık ve forum adına hiçbir katkısı yok. Bu hataların herkes farkında ama insanoğlu kendisini değiştirmez.

İşe yaramasını beklemiyorum, genelde de yaramıyor evet. Forum adına katkıda bulunmak gibi bir amacım da yoktu zaten bu konuyu açarken. Ama bazen bu tarz gömme konuları iş yapıyor. Bahsettiğim tip üyelerde biraz düzelme oluyor en azından kendilerinin gömüldüklerini görünce.

• Konu altında verilmiş olan bir cevabın aynısını spamleyen kişiler

Bu kişilere hâlâ anlam veremedim. Bazen mesajın komple aynısı, bazen aynısının lacivertini yazıyorlar. Ama görünürde aynı cevap, fark yok. Aynı anda yazanlara bir şey demiyorum ama konunun üzerinden 30 dakika - 1 saat geçmiş, adam gelip 10 kere yazılmış aynı şeyi yazıyor, şaka gibi. Neden daha önce 10 kere yazılmış şeyi bir daha yazma ihtiyacı hissedersin ki?

• Koyun misali bir mesaja en çok hangi ifade geldiyse o ifadeyi bırakanlar

Bu kişilerin kendi fikirleri yok sanırım. İlk önce mesaja en çok hangi ifadenin geldiğine bakarlar. Örneğin kızgın ifadesiyse o da bir tane kızgını yapıştırır. Kendisinin o mesaj için ne hissettiği önemli değil. En çok bırakılan ifade hangisiyse o da o ifadeyi kullanmalı!
1. Konuyu açan kişi için daha emin bir cevap vermiş olunuyor bence.

2. Komik bir şeye "Hahaha" ya da beğenmek yerine sinirli mi atayım farklı olmak için?

1. Konuyu açan kişi için daha emin bir cevap vermiş olunuyor bence.

Konu sahibinin zihinsel bir sıkıntısı yoksa tek cevap yeterli. Aynı cevapları spam'lemeye gerek yok. Ayrıca kural 6'ya göre bunu yapmak da yasak zaten.

2. Komik bir şeye "Hahaha" ya da beğenmek yerine sinirli mi atayım farklı olmak için?

Onu kastetmiyorum. Mesajım gayet açık değil mi? Kendisi farklı ifade atası olsa bile sürü psikolojisine kapılıyor, en çok kullanılmış ifadeyi atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı