Sosyal'de rahatsız olduğum üye tipleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
5) "Sosyal'de rahatsız olduğum üye tipleri" başlıklı konu açanlar.
Çok saçma bir konu olmuş. Ne var yani yeni üye diye bilgili olamaz mı? Siz de çok destek olmuş biri gibi görünmüyorsunuz 45-50 mesajınızla.

4- Hoca kelimesinin TDK'deki bir tanımı: Akıl öğreten, öğüt veren kimse.
Genel kullanımı bu yüzdendir. Seni insan yerine koyup, günün birinde senden bir şeyler öğrenebileceğini umarak onu der. En azından bilinçli olarak kullananlar. Ben herkese demem mesela.
Hocam kelimesinin Farsça'daki anlamından dolayı da böyle demiş olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ne diyelim? 10 yaşındaki çocukların 21 yaşındaki abilerine "kardeşim bak şimdi o öyle değil" şeklinde hitap etmeleri ya da "kanka yanlış biliyorsun" gibi sözler daha mı hoş?

Evet ben başlıyorum:

1-Kendisinin teknoloji hakkında bilgisi olduğunu zannedip daha doğru düzgün sistem önerisi yapamayanlar.
2-Dikkat çekmek için saçma sapan konular açanlar. Örnek olarak: (Kıza açılamıyorum taktik verin, bilmem kaç yaşındayım boyum 1, 65, ileride boyum ne kadar olur eğv eğv.)
3-Daha yeni üye olmasına rağmen kendisini bir şey zannedenler.
4-Son olarak her zaman cümleye hocam kelimesi ile başlayanlar.
Durun bakalım biraz daha ortamı tanıyın ondan sonra sevmezsiniz.

Evet ben başlıyorum:

1-Kendisinin teknoloji hakkında bilgisi olduğunu zannedip daha doğru düzgün sistem önerisi yapamayanlar.
2-Dikkat çekmek için saçma sapan konular açanlar. Örnek olarak: (Kıza açılamıyorum taktik verin, bilmem kaç yaşındayım boyum 1, 65, ileride boyum ne kadar olur eğv eğv.)
3-Daha yeni üye olmasına rağmen kendisini bir şey zannedenler.
4-Son olarak her zaman cümleye hocam kelimesi ile başlayanlar.

Haklısın ve hocam kelimesi ile başlamanın benim için gerçek nedeni karşı tarafın ilmi olabileceği nedeniyle saygı duymamdandır.
Örneğin: Muhterem veya sayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı