Technopat Sosyal'de sık görülen üye tipleri

• Herkese tepeden konuşanlar

Bu kişiler kendini üst düzey bir varlık sanar, adeta emir yağdırırcasına bir üslupları vardır. ''Öyle yapacaksın, ben sana böyle mi yap dedim?, madem öyle olsun istiyordun, neden şöyle şöyle yapmadın?'' Gibi cümlelerle hep açık bulup herkesi terslemeye bayılırlar. Genelde de aldıkları uygunsuz üslup uyarıları bir işe yaramaz.
Genelde yüksek mesaja sahiplerde görüyorum bunu. Forumda fazla zaman geçirince oluşan tahammülsüzlükten veya yüksek mesajın kendini daha yukarı bir makama taşıdığı düşüncesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu tip kişiler genelde düşük mesajlı ya da yeni üyelerle böyle konuşuyorlar.

Aslında ben hiç bunca şeye dikkat etmiyorum, lakin gıcık olduğum tek bir konu türü var oda Valorant adam geliyor konusunda Valorant kötü diyor aha diyorum çete savaşı başladı.

10 mesajla nereden baksanız bayağı iyi gözlemlemiştir. Rapor sistemini kullan desen kullanmaz ama.
10 mesajda bu kadar çıkarım yaptıysan 10.000 mesaja Aristo olursun.

Forumda ne olup bittiğini bilmek için bir sürü mesaj yazmama gerek yok. Birkaç aylık gözlem yapmam yeterli oldu.

Hocam senin ana hesap hangisi :)
Altı üstü 8 aylık hesap, toplam mesaj sayısı 11, mesajların birisi şimdi, ikisi 15 Mart, dörder tanesi de 8 ve 13 Ekim'de yazılmış. Buna rağmen 10 yıllıklardan iyi bir Türkçe kullanımı ve forumu 20 yıldır biliyormuş gibi konuşma yapılması. Ya konu Sylveon konusundan falan kopyala yapıştır ya da ikinci hesap.

Başka hesabım var mı yok mu onun hakkında net bir yorum yapmayacağım. :) Dediğim gibi, üyelik tarihi veya çok mesaj yazmak önemli değil bunları bilmem için. Ayrıca Sylveon konusunu biliyorum, o konudan almadım tabii ki de yazdıklarımı.

Her açılan bilim ve evrim konusunda bir yerden dini bağlayıp, konuyu bambaşka yerlere çeken arkadaşlar. Tahminim, şuana kadar açılan evrim konularının %80'i bu tipler yüzünden mesajlara kapalı halde. 😀

• Koyun misali bir mesaja en çok hangi ifade geldiyse o ifadeyi bırakanlar

Bu kişilerin kendi fikirleri yok sanırım. İlk önce mesaja en çok hangi ifadenin geldiğine bakarlar. Örneğin kızgın ifadesiyse o da bir tane kızgını yapıştırır. Kendisinin o mesaj için ne hissettiği önemli değil. En çok bırakılan ifade hangisiyse o da o ifadeyi kullanmalı!
Keşke hepsi toplu banlansalar. Adam daha mesajımı okumadan "gülücük" atıyor veya "beğenmeme" atıyor. Hayır yanlış bir şey dediysem gel söyle, mesaj bile yazmıyorlar. Atan kişiler genellikle yeni üyeler olduğu için fazla takmıyorum ama ara sıra sinir bozucu olabiliyor.

Geri
Yukarı