Technopat Sosyal'e tavsiyelerim

Mr.ery

Hectopat
Bence aşağıdaki özellikler gelse çok güzel olur.

1: Rütbelendirme sisteminin çok bir amacı yok gibi. Rütbeye göre konular gelse bence çok güzel olur. Örnek: Ben Picopatım ama Gigapattan hiçbir farkım yok. Mesela ne bileyim, ben üst seviye erişim isteyen bir yere giremesem o girebilse falan bence çok güzel olur.

2: Konu yöneticisin daha fazla yetkisi olması. Mesela ben bir konu açtım. İstediğim adamın yorumunu silebilsem falan bence çok güzel olur.

3: Kelime düzeltme gelebilir biraz zor biliyorum ama. Örnek: Ben merhaba yerine merjaba gibi bir şey yazdım. Bunu düzeltebilir. Sanırım birkaç kelimede var bu özellik.

4: Tavsiyeler kısmına oyun tavsiyesi tarzı bir yer gelebilir. Mesela mobil oyunlar PC oyunları ya da bölüm bölüm MOBA oyunları. Adam vurma oyunları gibi.

5: Her hafta kullanıcılar için oylamalar gelebilir. Mesela tavsiyeler kısmına ya da başka bir yere anket gelse her hafta. Örnek: Sizin en sevdiğiniz hayvan ne, tarzı bir şey. Biraz attım, geliştirilebilir.

Not: Bunlar benim önerilerim, kişiden kişiye değişir.

1: Rütbelendirme sisteminin çok bir amacı yok gibi. Rütbeye göre konular gelse bence çok güzel olur. Örnek: Ben Picopatım ama Gigapattan hiçbir farkım yok. Mesela ne bileyim, ben üst seviye erişim isteyen bir yere giremesem o girebilse falan bence çok güzel olur.
Saçma sapan mesajlar atıp beğeni kasan, puanını artıran kişiler burada ortaya çıkar ve daha öncelikli olurlar. Saçma geliyor bana.
2: Konu yöneticisin daha fazla yetkisi olması. Mesela ben bir konu açtım. İstediğim adamın yorumunu silebilsem falan bence çok güzel olur.
Kötüye kullanılabilir gibime geliyor.
3: Kelime düzeltme gelebilir biraz zor biliyorum ama. Örnek: Ben merhaba yerine merjaba gibi bir şey yazdım. Bunu düzeltebilir. Sanırım birkaç kelimede var bu özellik.
Aşırı etkili olmasa da aşağıda bu özellik var zaten.
1610382594556.png

5: Her hafta kullanıcılar için oylamalar gelebilir. Mesela tavsiyeler kısmına ya da başka bir yere anket gelse her hafta. Örnek: Sizin en sevdiğiniz hayvan ne, tarzı bir şey. Biraz attım, geliştirilebilir.
Sosyal kullanıcıları bunu zaten yapıyor istediklerinde.

1- İlk bakışta mantıklı falan biraz gereksiz. Foruma yeni başlayan birisi hiç bir şey yapamadığında geri kaçacak.

2- Kötüye kullanılabilir.

3- Keşke gelse dediğim özelliklerden fakat yine kötüye kullanım olabilir. Zaten "Rapor" yaparak yazım hatasını düzeltebiliyorsun fakat onda da muhtemelen ceza yiyorsun.

4- Tavsiye konusu iyi olabilir fakat moderatörlere ek iş yükü demek onlar da insan. Sosyal'de zaten öneri konusu açsanız mesaj yağıyor.

Geri
Yukarı