Technopat Üyeleri hangi ekipmanları kullanıyor?

Hangi ekipman markasını kullanıyorsunuz?

• HyperX

• Asus

• Logitech

• Rampage

• Gamepower

• Razer

• MSI

• Cooler Master

• Steelseries

• Corsair

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Klavye Razer Blackwidow v2
Mouse Razer Deathadder Elite
Kulaklık Razer Kraken TE THX Spatial Sound
Ürünlerden memnunum, herhangi bir sıkınrısı görmedim. Ergonomi açısından hepsini beğeniyorum. Fakat Razer Synapse 3.0 yazılımı buglarla dolu. Zamanında kendi kendine uygulama kapanıp 2 ay kadar bir süre boyunca açılmadı. Uygulaması rezalet diyelibilir, stabilitesi yok. Şuan bir sıkıntı çekmiyorum uygulama kısmında fakat olur mu diye de korkmuyor değilim :D. Bu yazılımdaki sıkıntı en çok kulaklığı etkiliyor. Yani uygulama açılmadığı için Surround Sound gibi bir özelliği kullanamamıştım belli bir süre. Ama en azından teknik servisi ilgili. 2 aylık bir araştırma sonucu Razer Teknik Destek ekibi benim yaşadığım sıkıntıya özel bir güncelleme getirdiler. Bu konuda da kullanıcının kalbini kazanıyor :)

Mouse'um Logitech G102 ve klavyem Logitech K270. Farenin gerek özellikleri olsun gerek duruşu, şekli ve kalitesi olsun gerçekten çok memnunum. Klavye ise kablosuz ofis klavyesi ancak çok kaliteli ve oyunlarda kesinlikle gecikme vs. yaşamıyorum. Ekipman arayışında olanlara Logitech markasını gerçekten tavsiye ederim. Kulaklığım ise Trust Ziva. 50 TL'lik normal bir kulaklık, ses kalitesi mükemmel olmasa da işimi görüyor. Ayrıca çok hafif ve kafa ağrısı, kulak ağrısı vs. yapmıyor.

GAMEPAD: Monster Pusat Pro Gaming Wireless Gamepad
KEYBOARD: Trust GXT 880 Mechanical Keyboard
MOUSEPAD: Dark ProGamer Shift 800
WEBCAM: Trust 16428 Spotlight Pro
HEADSET: Trust GXT 414 Zamak
SPEAKER: Creative SBS A300
MOUSE: SteelSeries Rival 110

Bilgileri direkt Steam profilimden çektim. Fareden epey memnunum. Yazılımı, kendisi vs. fiyat/performans. Kulaklığın şu an satışı yok sanırım. Ekolayzır ayarı yaparsanız o da tatmin edici seviyeye çıkıyor. 53 mm sürücülere sahip olduğundan G230'dan geçince özellikle ses şiddetine hayran kaldım. Bangır bangır çalıyor hem de son seste bozulma olmadan. Hoparlörlerim bayağı eski. Zaten apartmanda oturduğum için çok fazla kullanamıyorum. Gamepad eh işte. Ne süründürür ne güldür bir kalitede. Klavye ise önceden Zalman ZM-K500 kullanıyordum. 1 yıl kullanmıştım ve bir tuşu bozulmuştu. Daha sonra garantiye yolladım ve tamirini yapamadıkları için para iadesine karar verdiler. Klavyeyi Adeks Store'dan aldığım için para iadesini sitelerine bakiye olarak zar zor yaptırmıştım. O an bu klavye cazipti üzerine 50 TL verip almıştım. Hala kullanıyorum ve memnunum. Üzerine kola döküldü ve hala çalışıyor. Kamera kalitesi kötü. Öyle iş görsün diye almıştım. Çok bir şey beklemeyin.

Klavye olarak gamepower warlock ( sıkıntı yaşamadım )
Mouse olarak rampage defilade 6400dpi buda gerçekten sensor sıkıntı yaratmadı
Kulaklık olarak rampage styles 7.1 sesi fazla ama rahatsız etmiyor.Yeterli ekipman benim için
Klavye olarak gamepower warlock ( sıkıntı yaşamadım )
Mouse olarak rampage defilade 6400dpi buda gerçekten sensor sıkıntı yaratmadı
Kulaklık olarak rampage styles 7.1 sesi fazla ama rahatsız etmiyor.Yeterli ekipman benim için
Bu güne dek bu iki markadanda sıkıntı yaşamadım

Klavye: Logitech G213 Prodigy (1 hafta önce aldım çok memnunum. Önceden Cooler Master Masterkeys Lite kullanıyordum.)

Mouse: Steelseries Rival 600

Kulaklık: HyperX Cloud II (3 sene oldu. Parasını en çok hakeden bilgisayar parçam olabilir. Bileşenler dahil.)

Mousepad: Steelseries Qck+ Medium

Hoperlör: Creative Inspire T6300 5+1

Gamepad: DualShock 4

Kamera: Ashu 1080P (Aliexpress'ten 200 TL'ye almıştım. Fiyatına göre muazzam.)

Klavyem: Logitech G513 Carbon Linear Switch
Eylül ayında İtopya'dan 550₺'ye almıştım.

Artıları:
- Klavyeyi elinize aldığınızda malzeme kalitesini hissediyorsunuz.
- Cherry MX Red kadar sesli lakin tuş sesleri ona göre daha tok.
- Tuşların tepki verme süresi çok kısa. Neredeyse dokunmayla tuş algılanıyor.
- Işıklandırması harf ve sayıların altında olduğundan diğer klavyeler gibi gece oyun oynarken göz almıyor.
- GHUB yazılımının kullanımı çok kolay ve fonksiyonel.
- Klavyenin üst kısmında istediğiniz USB'li cihazı takabileceğiniz USB bağlantısı olması.
- En büyük artısı hafızalı süngere sahip bilek desteği. O rahatlığı anlayamazsınız...

Eksisi:
- Üzerindeki USB girişi nedeniyle kablosu biraz fazla kalın.

Farem: Dell Alienware Elite AW958
Geçen sene Mart ayında 200₺'ye almıştım.
Ben farenin avucumu komple doldurmasını seviyorum. Öyle örümcek gibi parmak uçlarımla tıklamak bana göre değil.

Artıları:
- Avuç desteğinin el boyutuna göre kolayca ayarlanabilmesi.
- Ağırlık ekleyip çıkarılarak ağırlığının kişiye göre ayarlanabilmesi.
- MOBA oyunları için ister 6 tuş isterse FPS oyunları için 2 tuşlu değiştirebilir mıknatıslı sol panel.
- Aynı şekilde mıknatıslı olan elin sağ tarafının boyuna göre büyük ve küçük olacak şekilde 2 farklı değiştirebilir el desteğinin olması.

Eksileri:
- Sol ve sağ tuşlarda hafif bir boşluk olması.
- GHUB'a göre programı biraz karışık.

Kulaklığım: Logitech G633
5 ay önce Kanada'dan 70 CAD (250₺) bir tanıdığıma aldırdım.

Artıları:
- Kulak pedlerinin kumaş olması deri kulaklık pedleri gibi uzun kullanımda kulaklara ateş attırıp terletmiyor.
- Malzeme kalitesi G513'te ki gibi yine üst seviyede.
- GHUB üzerinden çok güzel ve basit bir şekilde ince ayar yapılabilmesi.
- Kulağa çok iyi oturuyor. Ve ses yalıtımı çok iyi.
- Müzik dinlerken baslar kuvvetli.

Eksileri:
- Normalde pek eksi sayılmaz lakin yanında gelen bağlantı kabloları bana fazla uzun geldi.
- Telefona 3.5MM jakla bağlandığında sesi kısık.

Dipçe: Faremi, klavye ve kulaklığımın RGB ışıklandırması ile senkronize çalışsın diye satıyorum, Logitech alacağım. Tekliflere açığım.

Mouse: Razer Deathadder Elite. Zamanında 300TL'ye aldım. 3 senedir sorunsuz kullanıyorum. Gerek yazılımı olsun gerek sensörü olsun şimdiye kadar üzmedi. Tek sıkıntısı yanda kaymaması için konulmuş silikonların terleyince çok kayması.
1591584446891.png

Klavye: GamePower OGRE RGB. Yaklaşık 1-2 aydır kullanıyorum. Fiyatına (280TL'ye aldım) göre çok güzel bir klavye. Tam bir F/P ürünü. Tek sorunu bazı harflere basınca yay sesi çıkması. Ama bu sesi ciddi anlamdan fark etmek için kulaklıksız ve sessiz bir ortamda olmalı ve dikkatinizi o sese vermelisiniz. Onun haricinde asla anlaşılmıyor.
1591584474170.png

Kulaklık: Snopy Rampage SN-RW1. 3 senedir sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Zamanında 300TL'ye almıştım. Rampage'in sayılı kaliteli ürünlerinden biridir. Gerek mikrafonu olsun gerek ses kasma konusunda başarılı. Tek sorunu 3 senenin (belki 4 oldu) sonunda pedlerin derisi kalktı ve hepsini sökerek derisiz bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Daha güzel oldu aslında. Daha az terletiyor artık :D
1591584516079.png

Mousepad: Steelseries Qck Heavy. Yaklaşık 1 senedir falan kullanıyorum sanırım. 100TL gibi bir fiyata almıştım. Medium boyutu sanırsam. Steelseries diyince kalitesi anlaşılıyordur zaten. Henüz tek sıkıntısı çok kirlenmesi onun dışında bir sorunu yok. Kalın olduğu için ömrü uzun oluyor.
1591584553231.png

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Okuyan herkese teşekkürler.

Şu anda tekrar SteelSeries set kullanıyorum ama geçmişte Corsair, Razer, Logitech, Asus ürünlerini kullanmışlığım hatta Corsair ve Razer ile de set oluşturmuşluğum var. Şu anda kullandıklarım:

SteelSeries Apex 7 RGB Red
SteelSeries Rival 600
SteelSeries QcK Prism Cloth
SteelSeries Arctis Pro Wireless
SteelSeries Stratus Duo Wireless

Şu ana kadar kullandığım ekipmanları yazsam okurken sıkılıp sayfayı kapatırsınız herhalde. :)

Kullandığım ekipmanların artı ve eksilerini merak ederseniz incelememe bakabilirsiniz. SteelSeries Apex 7 - Rival 600 - Arctis Pro Wireless - Stratus Duo Set İncelemesi - Technopat Sosyal

Yeni konular

Geri
Yukarı