Technopat vs Yerli Firmalar adlı video hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

furkan3318

Kilopat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi JD, Rampage, Gamepower gibi markalar buralarda tutulmadığı ve sevilmediği için (şahsen ben de sevmiyorum sebebi ise şudur; kullandım fakat elimde kaldı, bozuldu vs.) bir arkadaş Technopat Forum'a cevap vermiş. Yorumu size bırakıyorum. Tamam videoda katıldığım yer olabilir. (Katıldığım nokta şudur; haksız yere uyarı aldığını düşünen küçük bir arkadaş var onun dışında katıldığım bir yer yok.)
Bahsettiğim video altta bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Garip bir bakış açısı cidden. :) Bu güne kadar Technopat hep kaliteli ve kullanıcıları mağdur etmeyen ürünleri incelemeye çalıştı. En azından, bir izleyici olarak, bunu gönül rahatlığıyla belirtebilirim; moderatör yorumu değil bu.

Ayrıca her ürün yelpazesinden sorunu olup, forumumuza gelen kullanıcılara da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Hangi markadan olursa olsun, sorunu olan kullanıcılara elimizden geldiğince yardım ediyoruz.

Ama buna rağmen aldığımız eleştiriler üzücü. Cidden üzücü.

Ben durumu sosyal kullanıcılarına bırakıyorum. :)

Ama gerçekten bazı markaları fena gömen kişiler var. Benim bütçem her zaman az oldu. Maalesef hiç Razer, Logitech, SteelSeries, HyperX gibi ürünler kullanamadım. Arkadaşlarımda vardı onlardan deniyordum ve çok beğeniyordum fakat herkesin bir bütçesi var. Ben Gamepower'ı da hiç kullanamadım o da bütçemi aştı. James Donkey kullandım ve gayet de iyi ürünler. Bence adam haklı, çok fazla yargılamışlar. Herkesin bir bütçesi var.

Yerli marka dedikleri de ya komple Çinli ya da Çin'den alınan bileşenlerle ürünlerini burada toplayan markalar.

Ayrıca SteelSeries mousepadlerin de 150₺'den başladığı yok. Keşke videoyu çekmeden önce bir fiyatlarına bakıp konuşsaydı.

Yorumlarında da "Ne aptal bir forum, noktaya virgüle ban atıyorlar." yazmışlar. Yazım kurallarına uymak bu forumun kurallarından birisi ve üye olurken bunları kabul etmeleri gerekiyor. Konuştukları dilin yazım kurallarını bilmiyorlarsa diyecek pek bir şey yok.

Moderatörler'in düzelttiği mesajların ibarelerini görmemiş.

Çocuk kendi konusunu açsa çok rahat bir şekilde tartisabiliridik ama direkt başka bir yere başvurmuş bu da iyi birşey değil.

Biz öneri yaparken bugün aldın kullandın yarın bozulursa karşında iyi bir teknik servisi iyi olan bir ürün alması yönünden öneri yapıyoruz.
Mesela ben düşük bütçede XXX oyuncu faresi yerine Logitech ofis faresi alırım en azından yarın öbür gün birşey olursa karşımda muhattap daha iyi bulurum.

Madem bu markaların hepsi yerli üretim bize fabrikalarını gösterin o zaman.
'Ula haniy kablo?' diyen dayı gibi fabrikaları göstermelerini bekliyorum şu an.

@Motionless IN White ve @Sylveon size çok darlanmışlar :)
Benim olduğum konulara denk gelmemişler :)

Bu tür markaları sırf gerçekten yerli üretim yapmaya çalışan markaları engellediği için aldırmamak lazım.

Düşünün şimdi, diyelim ki siz bir şirket kuracaksınız ve kendi klavyenizi yapıp satışa sunacaksınız. Ama adamlar gidiyor ve Çin'li markaların ucuz ürünlerine kendi markalarını basıp arkalarına "Yerli" kelimesinin gücünü alarak ülkede satışa sunuyor. Hiçbir gerçek yerli ürün bunlarla savaşamayacağından yerli ürün diye bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Bahsedilen markaların ürünleri yerine giderim Aliexpress v.b. yerlerden alırım ürünümü. Çinlilere her türlü para vereceğim ister Çin'den alayım ister sözde yerli markalardan alayım. En azından sözde yerli ürün satanlara para yedirmemiş olurum.

Ayrıca kalite farklı gibi şeylere girmeye gerek yok. Onlarca yıllık tecrübesi olan markaları da sırf ucuz diye ne olduğu bilinmeyen ürünlerle kıyaslamak da hani ne bileyim oldukça mantıklı (!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı