Technopat'ı seviyor musunuz?

Güzel bir soru. Arkadaşlar yazmış kullanan kişilerin yaşı ve seviyesi düşük diye ama bence yönetim ve modlarda çok parlak değiller. Kurallar saçma. Yani gidip çok salak bir konu açabiliyorsun ama o konu altında konuya yakışır bir cevap vereceksin, konu dışı diye sen ceza alıyorsun. Yani konu açılışında hiç bir kontrol ya da sınır yok, ama konu altına yazılanlara deli gibi sınırlama var. Espri yapamıyorsun, kinaye hiç yok. Yönetim buradaki bilgili insanların ChatGPT'den daha robotsu bir şekilde, yorum yapmadan iyi ya da kötü, saçma ya da değil, tekrarlanmış ya da her gün sorulmuş olsun olmasın her konuya cevap vermesini bekliyor, o şekilde yönetiyor.

Mesela, Windows 10 mu 11 diye 1245. kez konuyu açan arkadaş için her şey çok uygunken, "bu konudan her gün açılıyor, biraz araştır" dediğin zaman konu dışı diye ceza yiyorsun, daha da komiği bunu dedikten sonra sadece "Windows 10 iyi" dersen, konu içine girdiği için ceza almıyorsun. Saçmalığı fark ediyorsunuz değil mi?

Yeni gelen kişiler buradaki insanları google gibi kullanıyor. Hiç bir araştırma yapmadan, selam bile vermeden lak diye soruyu yapıştırıyor. Adam için hiç bir problem yok, yine bir zahmet googlela dediğin zaman, 3 gün ceza alıyorsun.

Ceza aldığında konuşabileceğin, anlaşabileceğin bir muhattap yok, ceza tarafı o kadar kötü kodlanmış ki, bir mesaj geliyor, mesaja bakıyorsun, bir şey anlamıyorsun, bildirimi görüyorsun ama bastığın zaman böyle bir şey yok diyor. Yani... Kim ceza verdi, ceza verenleri kim kontrol ediyor, yok.. Tam bir Mad Max havası var..

Mesela modun teki doğru bilgiyi yanlış diye ceza veriyor, anlatamıyorsun derdini.

Bence ortam güzel ama yönetim ve kurallar fena ve saçma. Düzelir mi? Zor.

1682950308920.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genelde sadece güç kaynağı başlığında, arada bir de ilgimi çeken felsefe konularına yazıyorum.

Eğer sadece bu yazdığım yerlerde takılıyorsam pek uğrayan olmuyor o taraflara. Sükunet var gibi o yüzden sorun olmuyor. Ancak başka başlıklar aman diyeyim... Benden uzak olsun.

Eskiden doğru düzgün, tartışmayı bilen insanlar vardı en azından. Şimdi fanboy ve kendisini bir şey sanan insanlar ile dolup taşmış durumda. Bilmediği şeyi bile ölümüne savunmaya devam eden zibilyonları görebilirsiniz.

Genelde sadece güç kaynağı başlığında, arada bir de ilgimi çeken felsefe konularına yazıyorum.

Eğer sadece bu yazdığım yerlerde takılıyorsam pek uğrayan olmuyor o taraflara. Sükunet var gibi o yüzden sorun olmuyor. Ancak başka başlıklar aman diyeyim... Benden uzak olsun.

Eskiden doğru düzgün, tartışmayı bilen insanlar vardı en azından. Şimdi fanboy ve kendisini bir şey sanan insanlar ile dolup taşmış durumda. Bilmediği şeyi bile ölümüne savunmaya devam eden zibilyonları görebilirsiniz.

Hocam ben artık adımbaşı RDR2 öven tayfadan bıktım artık, haklısınız bu arada.

Hocam ben artık adımbaşı RDR2 öven tayfadan bıktım artık, haklısınız bu arada.

Övsünler önemli değil. Seviyorlarsa övsünler ben de bayılıyorum mesela o oyuna. Ancak sorun en ufak bir eleştiri getirmeye kalktığında babasının şirketiymiş gibi savunmaları. Oynadığım gelmiş geçmiş en iyi oyunda bile pek çok sorun bulabilirim ve bunların eleştirilmesinden rahatsızlık duymam.

Soru ve cevap için yeterli.
Uygunsuz üslup ve gereksiz mesaj yasaklarından verilen cezalardan şikayetçiyim.
Hocam uygunsuz üslup karşıdaki kişi de öyle davranıyorsa suç olmamalı bence. Gereksiz mesaj aşırı boş bir kural ama bu benim fikrim.

Şu konuya "sen polis olma" yazdım diye 1 ay ceza aldım neresi gereksiz mesaj ise artık.

Geri
Yukarı