Technopat'taki çok bilmişler

Konu sahibine katılıyorum. Güncel donanımları bizzat kullanmak tecrübe ve bilgi açısından da daha iyi. Ecevit döneminde kalma cihaz kullanıp herkesten daha bilgili ve teknolojiyi takip edenler olabilir ama tamamen azınlıktalar. Tarihi eser sistem kullananların çoğu şu şekil;

12400F ve 3060 sistem alacak biri geliyor eleman "yauv kardeş i7 al o darboğaz yapar", diğeri RX 6000 alacak "ben hd 3450 kullandım kardeş AMD hep hata veriyor", başkası 2K verip klavye alacak "ben 5 senedir Hadron kullanıyom neyine yetmiyo?" ve nicesi.
İyi de herkesin tüm donanımlara sahip olma imkânı yok zaten, özellikle de Türkiye'de. O dedikleriniz genel olarak teknolojiden anlamayan insanlar sistemlerinin kötü olması ile ilgisi yok bana kalırsa.

İyi de herkesin tüm donanımlara sahip olma imkânı yok zaten, özellikle de Türkiye'de. O dedikleriniz genel olarak teknolojiden anlamayan insanlar sistemlerinin kötü olması ile ilgisi yok bana kalırsa.

Hepsini genellemediğimi söylemiştim. Ama nerede desteksiz sallayan, yanlış bilgi veren 10 kişi varsa 7-8'i konu sahibinin bahsettiği tarzda sistem kullananlar.

Demek ki dolu lazım. Vay be Technopat kullanıcıları hakikaten düşündüğüm gibi.
Hocam bir senedir buradasın anlayamadın mı kitleyi :D
Fanboyluk en karşı olduğumuz şey. Yapılmaması tercihimiz yapana da cevap veriyoruz zaten.

Sitede küçümsemek için demiyorum ama Dual Core işlemci ve R7 240 gibi bileşenleri kullanan adamlar neden ve nasıl insanlara bunu şunu al diye akıl veriyor.
Veremez mi? Herkes her ürünü alamaz ama herkes aşırı bilgiye sahip olabilir bu konuda kesinlikle boş yapmışsınız isteyen sebepleri ortaya atarak istediği ürünü önerebilir bu ürün sıkıntılı ise konuya yazan arkadaşlar tarafından uyarılır.

Bir tane monitör alacağım birisi geliyor TN panel alınır mı? Paranı çöpe mi atıcan diyor biri geliyor bu devirde 1080p monitör mü alınır diyor biri geliyor. VA panellerde kronik ghosting var diyor. UFO testi izliyorum, testi yapan adam ghosting az diyor.
Bu tip önyargılar olan mesajlara altta bulunan rapor butonunu kullanıp “Diğer” seçeneğine tıklayıp oradan “Yanlış bilgi“ veya “Gereksiz mesaj” diye yazarsanız yetkili arkadaşlar ilgilenecektir üstelik bu işlemi yapmak ücretsiz ve sadece sizin konunuza değil tüm konularda kullanabilirsiniz eğer neyi raporlayacağınızdan emin olamazsanız buradan okuyup raporlayabilirsiniz burada ne kadar ceza alacakları ile ilgili bilgi bile alabilirsiniz.

Diğeri 2 ay önce kronik çöp dediği monitörü şimdi herkese çokça önerdiğimiz ürün diye söylüyor, tuhaf bir site.
2 ay önce sıkıntıları olan cihazın problemleri düzeltilmiş hale geldiyse gayette önerilebilir hale gelebili.

Umarım anlamışsınızdır.

Konu sahibine katılıyorum. Güncel donanımları bizzat kullanmak tecrübe ve bilgi açısından da daha iyi. Ecevit döneminde kalma cihaz kullanıp herkesten daha bilgili ve teknolojiyi takip edenler olabilir ama tamamen azınlıktalar. Tarihi eser sistem kullananların çoğu şu şekil;

12400F ve 3060 sistem alacak biri geliyor eleman "yauv kardeş i7 al o darboğaz yapar", diğeri RX 6000 alacak "ben HD 3450 kullandım kardeş AMD hep hata veriyor", başkası 2K verip klavye alacak "ben 5 senedir Hadron kullanıyorum neyine yetmiyor?" ve nicesi.

Bunu anlatmaya çalışıyorum da arkadaşlar hala beni zengin bebesi sanıyor😃 anlatamadım derdimi.

Veremez mi? Herkes her ürünü alamaz ama herkes aşırı bilgiye sahip olabilir bu konuda kesinlikle boş yapmışsınız isteyen sebepleri ortaya atarak istediği ürünü önerebilir bu ürün sıkıntılı ise konuya yazan arkadaşlar tarafından uyarılır.

Bu tip ön yargılar olan mesajlara altta bulunan rapor butonunu kullanıp “diğer” seçeneğine tıklayıp oradan “yanlış bilgi“ veya “gereksiz mesaj” diye yazarsanız yetkili arkadaşlar ilgilenecektir üstelik bu işlemi yapmak ücretsiz ve sadece sizin konunuza değil tüm konularda kullanabilirsiniz eğer neyi raporlayacağınızdan emin olamazsanız buradan okuyup raporlayabilirsiniz burada ne kadar ceza alacakları ile ilgili bilgi bile alabilirsiniz.

2 ay önce sıkıntıları olan cihazın problemleri düzeltilmiş hale geldiyse gayet de önerilebilir hale gelebili.

Umarım anlamışsınızdır.

Gerekli cevabı verdim kimsenin donanımını küçümsemiyorum tek tek cevap veremeyeceğim.

Sistemin kadar konuş :D. Örnek yanlış anlaşılmış ama ne dediğini az çok anladım ve katılıyorum. Çünkü gerçekten de kötülediği veya övdüğü donanımı hiç kullanmamış fakat resmi distribütörüymüşçesine övenler çok var, bu yanlış. Okudukların ile konu hakkında bilgi sahibi olabilirsin ama kullanmış gibi anlatmak bence yanıltıcı.

Geri
Yukarı