TechnoPuan sistemi önerisi

Yer
O'nun peşinde
Öncelikle ben öyle forum kurdu falan değilim, bu işlerde uzman değilim. Dediklerimi yaparsanız forum çok daha iyi bir yer olacak diye bir şeyde yok. Belki bunları yaparsanız forum daha iyi bir yer olabilir, olmayabilir. Amacım çok bilmişlik yapmak değil maksat sevdiğim bu foruma destek olmaktır.

TechnoPuan Sistemi: Forumda yarattığımız her yararlı etkileşim için iyi kötü bir puan alalım. Örnek bir cevap yazdık, yazdığımız cevap için x* TechnoPuan, ona bir beğeni atıldı o beğeni bize 1 TechnoPuan olarak geçti, veya hahaha emojisi atıldı bir üyeyi güldürdüğünüz için 3 TechnoPuan, mükemmel atıldı 5 TechnoPuan ama hep puan alınıp geri kaybedilemez olmayacak, örnek kızgın emojisi atıldı -3 TechnoPuan, hem bu sayede benim gibi tartışmacı kişilerin hassas tartışmalar başlatması ve hassas fikirler belirtmeleri engellenir. Yazım hatası yaptı -50 TechnoPuan. Hakaret etti -10000 TechnoPuan. O millipat, gigapat gibi rütbeleri bu TechnoPuanlar ile alalım. Eğer bir üyede anormal derecede fazla ve amacı dışında ( başka üyelerin puanını düşürmek gibi) kızgın kullanımı ceza sebebi olsun. 1 TechnoPuan çok önemli olmasın yani 1 aylık üye bile rahatlıkla 10.000 TechnoPuan olabilsin. @SideWinder gibi eski kurtların TechnoPuanları artık 100 milyarlarla falan ölçüsün.

Bloglarda her blog 300 ve ya 400 TechnoPuan falan olsun, her eksi -50, her artı 50 TechnoPuan olsun, yine anormal eksi veya artı kullanımı ceza olsun.

Bir konu açtık diyelim o konuya atılan her mesajdan X* kadar TechnoPuan, konuyu açtığımız için x. 10 TechnoPuan, eğer başarılı bir rehber ise x . 50 , eğer bir soru ise çözüme ulaştıran kişiye x.25 TechnoPuan. Çözüme ulaştığı halde çözüm belirtmeyenlere -25. X TechnoPuan alsın.

Her indirilebilir yazılım 10000 TechnoPuan ve her indime de 1000.

Her takipçi ise 1000 TechnoPuan falan.

Kullanıcı haberleri 500 TechnoPuan.

Kullanıcı incelemeleri 250 TechnoPuan.

X *: Teknoloji üzerine kurulu bir forum olsa da forumda her konuda gelişmiş bir bilgi birikimi olsa daha iyi olur , bu sayede çoğu kitleye hitap eder. Bunun için çok düşük aktiflik görülen konuların ( English section, okul öncesi, zırhlı araçlar gibi ) X'i ( isim bulamadım X'e) daha yüksek olsun, bu sayede aktiflik bu konularda aktif olmaya teşvik etmiş oluruz, aktiflik normale dönünce normal sayıda sabit kalsın aktiflik düşene kadar.

Konu dışında etkileşim puanları hep daha az olsun.

Blog çok kuytu kalmış bence, bloglarda puanlama daha yüksek olsun.

Çok önemli not: Dediğim sayılar sadece fikir verecek bir sayı olsun diyeydi sayıları değiştirmenizi öneririm. Sadece demek istediğim gibi 1 puanın değeri düşük olması daha teşvik edici bence.

Anlamıyorum nedir bu puanmış beğeniymiş takıntınız arkadaş, çok istiyorsanız o tarz şeyler bak Instagram var TikTok dediğiniz o zımbırtı var. Burası onun yeri değil, burada insanlar bildikleri şeylerle insanların yaşadıkları sorunları çözmeye ya da onlara tavsiyelerde bulunmaya çalışıyorlar.

O bahsedilen Discord grupları gerçekten varsa forumu öncekinden daha basit suistimal edilebilir duruma getirir. Neden böyle şeylere ihtiyaç duyuyorsunuz ki?

Sonra bu TechnoPuan'ları MediaMarkt'ta indirim kuponuna da çevirelim mi?

Bu beğeni, ifade, puan olayları çok kafaya takıldı ya. -48924 puanım bile olsa umurumda değil. Ben buraya bir şeyler okumaya, bilgilenmeye ve geliştiğim bir takım konular hakkında fikir sunmaya geliyorum. Aynı şekilde kullanırsanız sorun kalmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı