Tek fanlı sıvı soğutma konumu nasıl olmalı?

barisjk7

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Tek fanlı sıvı soğutma var. Elimde konumu nasıl olmalı? Ben böyle montajladım. Öneriniz var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220126_174511.jpg
    IMG_20220126_174511.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an doğru konumda bence. Ama daha iyi bir randıman almak istiyorsan üste takabilirsin. Ama gzoz fanı koyman şart arka çıkışa.
Yani üstteki bir fanınla yer değiştirebilirsin.

Radyatörün iki tarafında da fan var mı? Push n pull taktiğidir bu. Yoksa sadece radyatörün anakarta bakar tarafında mı fan var?

Yani iyi gibi. Hava akışına da uygun. Sıcaklıklar yeterliyse sorun yok.

Fanı düşük devirde ses olmasın diye işlemci 4.20 GHz'de çalışıyor R53600X 55 derece oldu en fazla 75'i görüyor du stok fanla.
Radyatörün iki tarafında da fan var mı? Push n pull taktiğidir bu. Yoksa sadece radyatörün anakarta bakar tarafında mı fan var?

Evet sadece iç tarafında var iki tarafada yapılıyor mu?

Evet sadece iç tarafında var iki tarafa da yapılıyor mu?

Yapılır, push n pull nedir buna. Soğutma bloğunu veya radyatörü aynı yöne bakan iki fan arasına alma işlemidir.

Şu videoda anlatılıyor örneğin, Türkçe olarak bunu pek fazla anlatan yok. Türkiye'de yeni yeni yayılıyor bu push n pull.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

20220127_150046.jpg

Benim de hep aklımdaydı. Elimde 2 adet 2000 RPM Bequiet fan vardı. GT301 kasanın üs tkısmı desteklememesine rağmen 240mm radyatör bir şekilde montelemiştim. Ama radyatör hava akımını kırdığı için Pull etmesi için de biraz önce bu şekilde üst kısmına fan eklemesi yaptım.

Bu iki fan da CPU girişine bağlı olduğu için sıcaklığa göre hareketleniyor. Vidalamadan dolgulu silikon bant ile monteledim. Vİdalanmış kadar sağlam tutuyor ve titreşim de kasaya hiç yansımıyor.

Üstüne bir de bu aşağıdaki koruyuculardan takınca kötü görüntüsü azalacaktır. Mid bir kasa olduğu için yazın ne kadar güçlü fanlarınız olsa da ekran kartının içeriye vuran sıcaklığı nedeniyle haliyle ısınıyor pişecek düzeyde olmasa da.

1643285407907.png

Yeni konular

Geri
Yukarı