Tek Tip Toplum Neden İsteniyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mehmetfh16

Kilopat
Daha fazla  
Bıktım artık bu saçmalıklardan. İnsanların özgürlüklerinin kısıtlanmasından, insanların saçma sapan objeler ile bir tutulmasından bıktım. Şimdi de 4-6 yaş grubundaki çocuklara kuran eğitimi verilecek. Bir çocuğun hayatı öğrenme aşamasında beynine bir görüşü inanışı zorla sokmalarını yanlış buluyorum. İnsanlar sorgulayarak araştırarak istediği görüşe ulaşmalıdır. Hani 4-6 yaş grubundaki çocuk buna hayır da diyemez ne anlar ki? Arkadaşlar lütfen siyaseti karıştırmayın tamam biraz olay siyaset ile de alakalı ama karıştırmayın. Olaya felsefi edebi açıdan vs. bakın istediğiniz açıdan bakın ama siyasi isimler vermeyin lütfen. Bu arada kuranın 4-6 yaş grubundaki çocuklara öğretilme durumu da imzalandı. Mesela ben okula başlayacak olan kardeşimin kuranı okula başlar başlamaz öğrenmesini istemiyorum. Kendisi Kuran'ı da İncil'i de felsefeyi de bilimi de kendi kendine araştırsın istediğine yönelsin.:mad:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bıktım artık bu saçmalıklardan. İnsanların özgürlüklerinin kısıtlanmasından, insanların saçma sapan objeler ile bir tutulmasından bıktım. Şimdi de 4-6 yaş grubundaki çocuklara kuran eğitimi verilecek. Bir çocuğun hayatı öğrenme aşamasında beynine bir görüşü inanışı zorla sokmalarını yanlış buluyorum. İnsanlar sorgulayarak araştırarak istediği görüşe ulaşmalıdır. Hani 4-6 yaş grubundaki çocuk buna hayır da diyemez ne anlar ki? arkadaşlar lütfen siyaseti karıştırmayın tamam biraz olay siyaset ile de alakalı ama karıştırmayın. Olaya felsefi edebi açıdan vs. bakın istediğiniz açıdan bakın ama siyasi isimler vermeyin lütfen. Bu arada kuranın 4-6 yaş grubundaki çocuklara öğretilme durumu da imzalandı. Mesela ben okula başlayacak olan kardeşimin kuranı okula başlar başlamaz öğrenmesini istemiyorum. Kendisi kuranı da incili de felsefeyi de bilimi de kendi kendine araştırsın istediğine yönelsin.:mad:
Sana katılıyorum. Fakat bu düzen değişmediği sürece bunlar aynı kalacak. Biliyorum siyasete girme dedin fakat bu konu siyasetle doğrudan bağlı. Bizim ülkemizi yönetenlerin sebep olduğu bir şey bu. Eğer bunun değişmesini istiyorsanız idareyi de değiştirmemiz gerekir.

Kendi cocuklarimdan örnek vererek baslayayim biri 8 digeri 6 yasinda ve ben Müslüman bir Alevi olmama ragmen kimliklerinde din bölümlerini bos biraktim.
18 yasinda kendileri karar versin ister Müslüman olsunlar ister Hristiyan ya da inege falan tapsinlar bana ne. Hanim biraksa ben domuz eti yemelerine falan da müsaade edecegim ama, sefim müsaade etmiyor ahahahaha :)

Ben buna kısaca beyin yıkama diyorum. İnsanlara belirli görüşleri ufak yaşlardan aşılayarak istedikleri gibi yönetiyorlar, tıpkı bir kukla gibi.

Çoğu insan zaten ailesi hangi dine mensup ise o dine sarılıyor, araştırıp sorgulayarak inancını seçen insan sayısı cidden az.

Dersin adı din kültürü ve ahlak bilgisi fakat sure ezberlemekten başka bir şey yaptırdığı yok hocaların. Daha yazacak çok şey var da ister istemez siyasete giriyor.

Sen önce kendini iyi bir muhasebe et. Sen Allah'ın kelimelerinin oldugu mukaddes bir kitabın ve çocuklarından sorumlu anne veya babanın kararlarını sorgulayamazsın. Bence karar verilmesi cocuga bırakılmamalı bile böylesine güzel bir din'i anne baba nasıl olurda küçük yaşta çocuklarına öğretmesin ki? Anne ve babanı tebrik etmek lazım. Umarım daim olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen önce kendini iyi bir muhasebe et. Sen Allah'ın kelimelerinin oldugu mukaddes bir kitabın ve çocuklarından sorumlu anne veya babanın kararlarını sorgulayamazsın. Bence karar verilmesi cocuga bırakılmamalı bile böylesine güzel bir din'i anne baba nasıl olurda küçük yaşta çocuklarına öğretmesin ki ? Anne ve babanı tebrik etmek lazım. Umarım daim olur.
Herkes istediği şeye inanır. Aynısı sizin içinde geçerli. İstediğiniz şeye inanabilirsiniz. Fakat insanlara baskı yapma hakkına sahip değilsiniz.

Tek tip toplum çoğu zaman daha kullanışlı ve sıkıntısız olur. Yönetilmesi, üzerlerinden kazanç sağlanması daha elverişlidir.

Laik tandanslı 20 sene öncesinde mi ülkede daha fazla Müslüman vardı yoksa şimdiki muhafazakar yönetimde mi daha fazla var? Gelinen teknoloji çağında bu tip dini baskılar, halen anayasası Cumhuriyet ilkelerine bağlı genç nesli fazla ülkemizde ters tepiyor hiç kimse farkında değil. Niyetlenen şey şekil Müslümanlığı oluşturmaksa son 10 senede bu tip kişileri etrafımızda sıklıkla görebiliriz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı