Tek Tip Toplum Neden İsteniyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte sizin sorununuz bu küçük görmedim, size bilimsel verileri verdim. Siz tarih bilginizi gözden geçirmelisiniz. Ayrıca her atamla gurur duyacak değilim, gurur verici bir şey yaptıysa gurur da duyarım saygı da.
Verdiğin bilgiye senin ben. Dünyanın 3\4'ü suyla kaplı zaten. Ne yapmaya çalışıyorsun anlayamadım. Gerdin beni.

Ayrıca dünya üzerinde etkin olan Osmanlı Devleti'nden öncesinde de, yeterince korku salmış Türk devletleri var. Dediğim gibi tarih dersine iyi çalış. Ayrıca beğenmiyorsan gidebilirsin. Biletini almayan Cihat ne diyorsan o olsun.

Türk tarihine sizden daha çok hakimim, laf kalabalığı yapmayın. Az önce Osmanlı idi şimdi başka devletler oldu?

Kusurumu mazur gor ama hangi atandan gurur duymadın ?

Vahdettin ve Selim'i örnek verebilirim.
Verdiğin bilgiye senin ben. Dünyanın 3\4'ü suyla kaplı zaten. Ne yapmaya çalışıyorsun anlayamadım. Gerdin beni.

Total kara parçalarının 8/1'i.

Sal beni ya, sen beni sal. Kalıcı ban atacaklar bana yoksa.

İşi atalara kadar götürmeye gerek yok. Biz zamanında gördük din eğitimlerini fakat ne imam ne ilim sahibi olduk. İsteseydik olurduk istemedik olmadık.

Günümüzün yozlaşmış müslümanlık anlayışı ve siyasi emeller ile kendilerine göre yontulmuş bir inancın getirdiği saçma sapan sapkınlıkları pek tabı evladıma aşılamayacağım.
Ona, doğru ALLAH inancını ve iyiyi kötüyü ayırt edebilmesini, islamın öngördüğü doğruluk, eşitlik, adalet, hak, hukuk vs gibi kavramları göstereceğim. Doğru olan da budur.

Karşıt görüşlü veya inançsız gibi görünen arkadaşlarında aslında düşündükleri benim düşüncemle örtüştüğüne inanıyorum. Bu nedenle birbirinizi kurmaya gerek yok. İnanmak ya da inanmamayı anlayamayıp çarpıtmak hata getirir.

Müslümanlıkta dinin getirdiği ibadet ve ilimler haricinde, sosyal kuralları bizlerden çok gavur diye tabir ettiğimiz kesim en doğru şekilde yapıyorlar. Helal olsun.

En azından ALLAH akıl fikir vermiş şu an neyin yanlış olduğunu soğan beyinlilere göre ayırt edebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüzün yozlaşmış müslümnalık anlayışı ve siyasi emeller ile kendilerine göre yontulmuş bir inancın getirdiği saçma sapan sapkınlıkları pek tabı evladıma aşılamayacağım.
Ona, doğru ALLAH inancını ve iyiyi kötüyü ayırt edebilmesini, islamın öngördüğü doğruluk, eşitlik, adalet, hak, hukuk vs gibi kavramları göstereceğim. Doğru olanda budur.

Karşıt görüşlü veya inançsız gibi görünen arkadaşlarında aslında düşündükleri benim düşüncemle örtüştüğüne inanıyorum. Bu nedenle birbirinizi kurmaya gerek yok. İnanmak ya da inanmamayı anlayamayıp çarpıtmak hata getirir.

Belki Müslümanlıkta dinin getirdiği ibadet ve ilimler haricinde, sosyal kuralları bizlerden çok gavur diye tabir ettiğimiz kesim en doğru şekilde yapıyorlar. Helal olsun.

En azından ALLAH akıl fikir vermiş şu an neyin yanlış olduğunu soğan beyinlilere göre ayırt edebiliyorum.
Yozlaşmış müslümanlık anlayışı nedir anlatır mısınız ?

Yazının başında "özgürlükten" bahsedilmiş ama herkes islam karşıtlığı peşinde kimse karşısındaki kişiye saygı duymazken kendisine saygı gösterilmesini bekliyor.Küçük yaşta çocuğa öğretilen Kuran sizi niye bu kadar ilgilendiriyo sonuçta kişi kendisinden sorumludur. İnanıp inanmamak kişiye kalmış. O çocuklar ileride çok istiyosa değiştirir inançlarını tek düzelik istemiyosanız siz çocuğunuzu farklı yetiştirin olsun bitsin.Kimsenin inancı kimseyi ilgilendirmez bu vicdani bişeydir kimse sen müslümansın veya değilsin gibisinden de bi ayrım yapamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı