Teknik Servis 20 iş günü süresini geçirirse haklarım neler?

Yanlış bilmiyorsam gerekli gün aşıldığı zaman aynı cihazın sıfırını vermeleri gerekiyor. Zamanında yazıcı bozulmuştu tamirden gerekli sürede gelmediği için yenisini vermişlerdi.
Sıfırı stocklarda yok.
Kart modeli Gigabyte Vision 3060Ti OC.
Bu arada servis raporu kartta sorun olmasına rağmen sorunsuz olarak çıktı. Ama karar çıktı yani fakat kargolamıyorlar yine de iade veya değişim alma hakkım var değil mi?

Sıfırı stocklarda yok.
Kart modeli Gigabyte vision 3060 Ti OC.
Bu arada servis raporu kartta sorun olmasına rağmen sorunsuz olarak çıktı. Ama karar çıktı yani fakat kargolamıyorlar yine de iade veya değişim alma hakkım var değil mi?

Bilmiyorum hocam teknik servislik tek yazıcı yüzüne oldu onda da dediğim gibi sıfır ürün vermişlerdi. Ürün yoksa size o zaman para iadesi yapmaları gerekiyor.

Nasıl bir sorunu vardı?
Haftada 1 display 4101 hatasıyla driver çöküyor. O sırada oyun oynuyorsam veya bir iş yapıyorsam kapanıyor.
Yazılım kaynaklı olmadığını düşünüyorum çünkü DDU ile temiz kurulum yaptım driver'a. Zaten bu sorun olmaya başladığında hiçbir değişiklik yapmamıştım bilgisayarda. Durduk yere olmaya başladı.
Diğer bir sebebiyse servis kalitesi berbat. Ben her sorun yaşadığımda 1 ay bekleyeceksem işimiz var yani. Çünkü kart gelicek ben 1 hafta test edicem sorun tekrarlanırsa yine servise göndermek zorundayım. E ben yine 1 ay bekleyecem yani. Çünkü benim o karttan vazgeçme lüksüm yok çocukluğumdan beri biriktirdiğim parayla aldım o kartı ben.
Asus kartımı servise macun değişimi için gönderdim mesela ki aldıktan 2.5 yıl sonra. Adamlar benim haberimin bile olmadığı led arızası tespit etmişler ve sırf led için tüm soğutucu bloğu sıfırı ile değiştirmişler. Ben 2.5 yil sonra o kartı sıfır gibi alıp jelatinlerini bile baştan açtım. Ki bunu 2 hafta içinde yaptılar.
Gigabyte servisinin müşteri şikayetini bile okumadığını eminim 5-6 günde bir oluyor dememe rağmen birkaç saat oyun testi yapıp yolluyorlar mesela. Daha doğrusu yarım yamalak test yapıp yollamıyorlar. Ha kartı kargolamayacaksın madem 1 hafta test et neden yarım yamalak test edip üstüne 1 ay bekletiyorsun?
Ucuz diye aldık zaten dedim Gigabyte o kadar kötü olamaz ama servis kalitesi yok. Zaten merak edip birkaç araştırma yaptım RTX 3000 serisi için Technopat'ta arıza veren kartların çoğunluğu Gigabyte.

Geri
Yukarı