Teknik Servis 20 İş Günü Süresi İle İlgili

SnavS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen sene Vatan Bilgisayar'dan sistem topladım ve ekran kartım; Powercolor HD7870 idi. Ekran kartında donanımsal bir ısınma sorunu olduğunu anlayıp 10 gün önce Vatan Bilgisayara gönderdim onlar da arızalı ürünü teknik servise yolladılar. Ve bana bir ürün takip no verdiler.

10 gün oldu ve ürünün son durumu ne diye bakıyorum ama sürekli servis yolunda yazıyor. 20 günlük iş gününün 10 günü dolmuş durumda. Benim merak ettiğim olay ben 20 iş günü olana kadar sesimi çıkarmayacağım 20 iş günü dolduktan sonra benim haklarım neler?

Ben oradaki arkadaşa 20 iş günü dolduğunda ne olacak dedim onlar'da Bana teknik servisi arayıp ürünün son durumunu soracağız dediler. Bana saçma gelen zaten siz teknik servise 20 günlük süre veriyorsunuz 20 gün içinde ses seda yokken sen kalkıpta teknik servisi son durum ne diye neden arıyorsun?

Kısaca arkadaşlar 20 iş günü sonrası ben direk değişim ya da para iadesi talep edebiliyor muyum?

Benim SSD'm bozuk çıkmıştı. 3 hafta sonra servisten gelir dediler. 16 gün sonra ürünün sıfırını yollamışlar. Yani bekle biraz 10 gün az olmuş daha. Onlar zaten sana mesaj ile bilgi veriyor.

Hocam korkmayın. Siz tüketicisiniz. Parayı veren sizsiniz haklarınız var. Gerekirse yenisini hatta bazen üst modelini dahi veriyorlar.

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Ben bir 10 gün daha bekleyip mesaj felan gelmez ise gidip para iadesi isteyip daha iyi bir ekran kartı alacağım. Bana bir üst modelini vermezler şans yok bizde. :) Birde yeni bir ekran kartı taktığımızda format atmak gereklimidir arkadaşlar bu soruyu çok merak ediyordum.

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Ben bir 10 gün daha bekleyip mesaj felan gelmez ise gidip para iadesi isteyip daha iyi bir ekran kartı alacağım. Bana bir üst modelini vermezler şans yok bizde. Birde yeni bir ekran kartı taktığımızda format atmak gereklimidir arkadaşlar bu soruyu çok merak ediyordum.
Kartı takıp Driverlarını yükleyin tamamdır.

Bu merakımda gitmiş oldu arkadaşlar hepinize çok teşekkürler. Eğer konu kilitlenmez ise son gelişmeleri buradan bildiririm belki merak eden arkadaşlar faydalanır. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı