Teknobiyotik 2. el ürün sattı

Ürününüzü bize gönderiniz, yetkili servisine biz gönderelim. İade onayı çıkmadığı taktirde ürün tarafınıza servis sonrası tekrar gönderimi sağlanır,bilginize sunarız.
Ürününüzü Yurtiçi Kargo firmasına teslim ederek anlaşmalı olduğumuz kargo kodu ile (...) Akortek Bilişim adına ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Simdi ben anlamadim ? Adamlar iade almamak icin 80 bin takla atiyor. Servisten iade cikmazsa urunu geri yollariz diyor. Ben iade isteminde urun elime geçtikten 1 gun sonra bulundum. Bana hangi belgelerle ne sekilde kargoluyacagimi da soylemediler. Bu nasil bir isletme anlayisi ?

İkinci el sattıkları ürünü servise gönderip ne yapacaklar ki? Ayıplı ürüne girer bu sonuçta, sıfır parası ödediysen paketi açılmamış, kullanılmamış sıfır ürün vermek zorundalar. Yetkili servisin bununla alakasını anlayamadım.

Servisin bu konuyla uzaktan yakından bile alakası yok. Hem tüketici hakları mahkemesine, hem AOC firmasına hem de şikayetvar'a firmayı şikayet et. Nasıl yola geliyorlar görürsün.

Bugun uzun ugraslar sonucu iade talebimi kabul ettirdim. Yolluyacağım yarin. Servisle yaptığım telefon gorusmesinde garanti kagidinin kutu ustunde olmasi gerektigini kendileri de dile getirdi. Benim kutu icinden cikti. Muhtemelen iade etmek isteyen biri bana yaptiklari gibi servise yonlendirildi. Serviste iade kagidi veremicegini degisim onayida veremicegini bana soledigi gibi onceki sahibine de soyledi. Bence benden onceki sahibi de arayip zorlayip iade almayi becerdi. Bu yuzden serviste islem gormedi olarak gorunuyor yaptığım kontrolde. Cunku bana kutu icinden cikti garanti belgesi arkadasima kutunun ustunden. Ama fotograflarda goruldugu gibi normalde kutunun yan tarafinda iade belgesi 0 urunlerde. Demem o ki yapilan sey belki iyi niyetle yapilmis olsa da alici uyarilabilir. Ayip yapilan sey. Yarin iade islemlerine basliyacağım insallah orada da beni surundurmezler. Birdaha da monitör almayacağım heves meves kalmadi tovbeler olsun. Teknik servis iade verme yetkimiz yok derken bunlarin teknik servisten iade formu istemeleri de ayri garip. Hic mi bu islemlerin isleyisi hakkinda bilginiz yok be arkadas.

Ortada iyi niyet yok. Bu sektörlerde çalışmış/çalışan çok kişi tanıdım. Söyledikleri her şey bahaneden fazlası değil. Elindeki monitörü gönderenler ürünün daha önce satıldığını, iade edildiğini zaten biliyor. Bunun seri numarası, barkodu, kontrolü vb. var, ürünün hareket kaydı ellerinde mevcut. Yaptıkları şey yalan ve bahanelerle müşteriyi bezdirmek, çoğu kişi uğraşmayıp bırakıyor. Müşteriye göre davrandıkları da oluyor eminim teslimat adresi avukatlık bürosu olsaydı ne o kutuyu gönderebilirlerdi ne de servise yönlendirirlerdi. Ben %10 fazla ödesem bile Amazon'u bu yüzden tercih ediyorum. İnsan gibi davranıyorlar ve herhangi bir bahane bulmuyorlar sipariş verdiğin andan itibaren güvende oluyorsun. Teknobiyotik, İtopya, incehesap vb. bunların hepsi sokak arasındaki çakal esnafın kurumsallamış hali fazlası değil. Umarım iadeni alıp kurtulursun en kısa sürede.

Ortada iyi niyet yok. Bu sektörlerde çalışmış/çalışan çok kişi tanıdım. Söyledikleri her şey bahaneden fazlası değil. Elindeki monitörü gönderenler ürünün daha önce satıldığını, iade edildiğini zaten biliyor. Bunun seri numarası, barkodu, kontrolü vb. var, ürünün hareket kaydı ellerinde mevcut. Yaptıkları şey yalan ve bahanelerle müşteriyi bezdirmek, çoğu kişi uğraşmayıp bırakıyor. Müşteriye göre davrandıkları da oluyor eminim teslimat adresi avukatlık bürosu olsaydı ne o kutuyu gönderebilirlerdi ne de servise yönlendirirlerdi. Ben %10 fazla ödesem bile Amazon'u bu yüzden tercih ediyorum. İnsan gibi davranıyorlar ve herhangi bir bahane bulmuyorlar sipariş verdiğin andan itibaren güvende oluyorsun. Teknobiyotik, İtopya, İncehesap vb. bunların hepsi sokak arasındaki çakal esnafın kurumsallamış hali fazlası değil. Umarım iadeni alıp kurtulursun en kısa sürede.

Kesinlikle 1 aydan fazla oldu İncehesap'tan iade onayı bekliyorum onaylancakta paramı ödeyecekler böyle bir eziyet yok paramizla rezil oluyoruz.

Birkaç ay önce kuzenim 1.200 TL'ye M.2 SSD almıştı Teknobiyotik'ten, ikinci el 3.5TB veri yazılmış bir SSD gönderdiler. Sonra da isterseniz servise gönderin inceleyelim ama 20 gün beklersiniz dediler, çok uğraştı maalesef. Outlet ürünleri, iade ürünleri sıfır ürünler arasında karıştırıp sattıklarına dair duyumlar aldım.

Ben kendilerinden pahalı bir ürün almamaya dikkat ederim ama geçen kasa fanı ve soğutucu sipariş ettim(500 TL tuttu). Fanın kutusu açılmış, kablolar içine dürtülmüş ve tekrar etiket yapıştırılmaya çalışılmış(ama tutmamış) şekilde geldi, soğutucu kapalı kutu ve güvenlik bantlı geldi ama tüm kutu açılış videolarında önde olması gereken bant yandaydı. Kutudan çıkardığımda anakart bracket'leri çizik içindeydi. Belki parça birbirine sürttüğü içindir dedim montaj yaptım, sonra bir baktım yazılımından tam parlaklığa aldığım halde ışıkları falan sönük yanıyor(uzun süre kullanılmış izlenimi var).

Her zaman ürün geldiğinde kargo kutusunu video çekerek açarım, o günün tarihini ve nereden ne aldığımı sesli şekilde beyan ederim. Kendilerine durumu mail attım, elimde video da olduğunu söyledim. Yardımcı olacağız dediler ve hiç şaşırmadılar, özür dilemediler. Halen çözmelerini bekliyorum.

Bir daha mı? 10 TL'lik kablo bile almam. Ticaret ahlakı olmayan yerle alışveriş yapmam.

Son düzenleme:
Birkaç ay önce kuzenim 1.200 TL'ye M.2 SSD almıştı Teknobiyotik'ten, ikinci el 3.5TB veri yazılmış bir SSD gönderdiler. Sonra da isterseniz servise gönderin inceleyelim ama 20 gün beklersiniz dediler, çok uğraştı maalesef. Outlet ürünleri, iade ürünleri sıfır ürünler arasında karıştırıp sattıklarına dair duyumlar aldım.

Ben kendilerinden pahalı bir ürün almamaya dikkat ederim ama geçen kasa fanı ve soğutucu sipariş ettim(500 TL tuttu). Fanın kutusu açılmış, kablolar içine dürtülmüş ve tekrar etiket yapıştırılmaya çalışılmış(ama tutmamış) şekilde geldi, soğutucu kapalı kutu ve güvenlik bantlı geldi ama tüm kutu açılış videolarında önde olması gereken bant yandaydı. Kutudan çıkardığımda anakart Bracket'leri çizik içindeydi. Belki parça birbirine sürttüğü içindir dedim montaj yaptım, sonra bir baktım yazılımından tam parlaklığa aldığım halde ışıkları falan sönük yanıyor(uzun süre kullanılmış izlenimi var).

Her zaman ürün geldiğinde kargo kutusunu video çekerek açarım, o günün tarihini ve nereden ne aldığımı sesli şekilde beyan ederim. Kendilerine durumu mail attım, elimde video da olduğunu söyledim. Yardımcı olacağız dediler ve hiç şaşırmadılar, özür dilemediler. Halen çözmelerini bekliyorum.

bir daha mı? 10 TL'lik kablo bile almam. Ticaret ahlakı olmayan yerle alışveriş yapmam.

Aynı şekilde bende İncehesap'tan kabloyu bedava verse bile almam.

2 hafta önce Teknobiyotik'ten ASRock A320M-ITX anakart sipariş etmiştim. Karttan görüntü alamıyorum. Durumu kendilerine anlattım kartı onlara yolladım. 5-6 gün sonra yenisini gönderdiler. Dün akşam yeni anakartla montaj yaptım onda da önceki anakartla aynı sıkıntı oldu.

Gece kendilerine aynı sıkıntıyı yaşadığımı ve anakartı iade etmek istediğimi belirten bir e-mail attım. Biraz önce kartı kendilerine yollamam için kargo kodu göndermişler.

Büyük şanssızlık yaşadım lakin sağolsun Teknobiyotik yardımcı oldu. Galiba aldığım anakartın bana denk gelen serisinde bir sorun var. 😔

Kurumsalı da aynı ülkede ki ticaret ahlakında sıkıntı var, 1 sene önce Vatan Bilgisayar'dan Galaxy Watch 46mm saat aldım 1 sene icinde aynı sensör arızası nedeniyle 3. kez servise verince para iadesi istediğimi söyledim, bakın tuketici hakları kanunu 2016 yılında güncellendi aynı arızayı 2 sefer farklı arızayı 4 sefer yaparsa cihaz birebir değişim ya da para iade hakkımız var, buna rağmen servis taşeron olunca yokuş yaptılar bende Samsung'u aradım yine kem küm ettiler en son tuketici kanunun maddesini kendilerine gönderince ve güzel bir konuşma yapınca çark ettiler, Vatan Bilgisayar'da ayrı konu ısrar ile hediye çeki vermek istemeleri, ürünü aldığım zamanki ve şu an kullanmadığım banka ve hesaba zorla para iadesi yapmaları yani bitmiyor bu ülkede sorun.

Kurumsalı da aynı ülkede ki ticaret ahlakında sıkıntı var, 1 sene önce Vatan Bilgisayar'dan Galaxy Watch 46mm saat aldım 1 sene icinde aynı sensör arızası nedeniyle 3. kez servise verince para iadesi istediğimi söyledim, bakın tuketici hakları kanunu 2016 yılında güncellendi aynı arızayı 2 sefer farklı arızayı 4 sefer yaparsa cihaz birebir değişim ya da para iade hakkımız var, buna rağmen servis taşeron olunca yokuş yaptılar bende Samsung'u aradım yine kem küm ettiler en son tuketici kanunun maddesini kendilerine gönderince ve güzel bir konuşma yapınca çark ettiler, Vatan Bilgisayar'da ayrı konu ısrar ile hediye çeki vermek istemeleri, ürünü aldığım zamanki ve şu an kullanmadığım banka ve hesaba zorla para iadesi yapmaları yani bitmiyor bu ülkede sorun.

Hocam maalesef öyle ve benim bu konuda bir kara listem var. Vatan'la da sıkıntı yaşadım bir iadeyle 1 aydan fazla uğraşmak zorunda kaldım. Sosyal medya da olay oldu, birkaç mecrada trende çıktılar da sonra lütfedip çözdüler sorunu. Onlar da şirket görünümlü bakkaldan farklı değiller.

Şu firmalardan bir şey alırken 10 kere düşünürüm ve tavsiye etmiyorum;
  • İncehesap
  • Vatan Bilgisayar
  • Teknobiyotik
  • Itopya
Emin olun N11'deki bazı küçük mağazalar bile daha iyi hizmet veriyor ve sorunlarınızı daha hızlı çözüyorlar ama bunların eline bir düşerseniz, Allah kurtarsın. Parayı alana kadar iyidirler, ürünü sattıktan sonra, siz onlar için artık müşteri değil, düşmansınız.

Geri
Yukarı