Teknoloji üretmek istiyorum

Beşte birini yedekte tutardım ki eğer geri kalan parayı hedeflerimi gerçekleştirmeye çalışırken hiç edersem hem hayatımı rahatça devam ettirebilecek hemde küçük çaplı yatırımlar yapılabilecek bir miktar param olsun. Peki geriye kalan beşte dördüyle ne mi yapardım? Büyük ihtimalle borsa işlerini çok iyi bir şekilde kavrayıp ve bunun üzerine bir takım kurup borsa oynardım. Batma ihtimalim var mı? Büyük olasılıkla fakat sonuçta havadan gelen para ve risk almaya değer. Elimdeki bütçe 10 milyon gibi bir barajı aşarsa aslında iki fikrim var. Birincisi E-Ticaret sitesi açıp paranın büyük bir kısmını reklama yatırmak veya bir oyun şirketi kurarak daha önce hiç düşünülmemiş bir fikirle gerçekten kaliteli bir oyun yapıp dünya pazarına açılmak. Eğer buralardan da başarılı bir şekilde sıyrılabildiğimi varsayarsak yelpaze çok daha genişliyor ve bir çok teknoloji alanında ilerlenebilir. Musk'ın vizyonunu beğendiğim ve takdir ettiğimden büyük ihtimalle onun yoluna benzer bir yol çizerdim fakat tabiki de tam olarak çizdiği yolun üzerinden gitmezdim çünkü zaten yapılmış şeylerin tekrardan dipten gelen bir şirket tarafından yapılması o şirketin büyümesine pek olanak sağlamaz.

Bi espri mi bu

Türkiyeden neresi güzel olan ülkeler.Ekonomi mi,tarım mı,can güvenliği mi?
Bunu mu merak ettin diye sorma.Ettim.Yanlışlıkla biri hesabına 5m atmış.Sen yeni görmüşsün.Sınırsız şansın var.Nereye giderdin,gittiğin ülkede napardın ?

5milyonluk bir hisse mi alırdınız?Ben üretim yapmak diye düşünüyordum.Oyun yapmak bile bir üretimdir konu sınırsız.Tarım teknolojileri de fena fikir değil.
Bütçe olarak:
1-Mansur Yavaştan isteyebilirim.
2-Bu kafamdaki bir hedef.Geniş çaplı bir çevre yapıcam.İnternetten,reelden vb.Ortalama 300 kişi olsa yeter.Ayrı ayrı farklı yerlerde çalışsak garsonluktur falan Aylık min 2k kazansak her birimiz.3-4 ayın sonunda zaten para milyonu geçiyor.Bu parayı bu süreçte borsadan falan biraz biz yükselterek en sonunda istediğimiz fikirleri hayata geçirebilmek için sermayemiz olacak.Ve kaybettiğimiz sadece 3 4 ay çalışmanın parası olacak.Sermaye arttıkça 300 çalışana dağıtacağım.Veya hissedar mı olurlar bilemiyorum.Ama her sektöre gireriz o 300 kişiyle.3 ay yazılım bilgisi kasar oyun yapar reklama harcarız parayı.Kafamıza yatarsa güneş paneline gireriz.Bu tarz bir oluşum var kafamda.Bunun için liderlik karakterimi geliştiriyorum.
Dostum fikir güzel ama koşul kötü. 5 kişilik grupta bile alacak verecek davası çıkarken 300 kişiyi idare etmek, bilmiyorum çok zor. Hayallerin güzel, umarım yolun açık olur ve Türk halkını gururlandırırsın. (Mansur başkana selamlar.)

Bu Türk mantığı işte. Kötü bir şey. Vizyon yok. Modern ekonomilerde temel ihtiyaçları karşılamak kolay. Ben bu yüzden 5 parasız da kalsam ölmeyeceğim için bir şeyler denerdim.
Arkadaşım sana ne benim vizyon anlayışımdan? Neden ölümlü bir dünyada hayatımı yaşamak varken şirketler kurup daha fazla para isteyeyim ki? Tanrı inancına sahip olanların işi kolay, cennet inancı var bir kere. Ama bunun gerçekliği benim için yok ve neden hayatımı şirket kurup, şirket ile uğraşarak geçireyim? Öldükten sonra benim için her şey bitecek ve ölüm döşeğindeyken neden tüm hayatımı kendime ayırma şansım varken bu şansı elimin tersi ile ittiğim için pişmanlık duyayım? Reenkarne olacağına inanıyorsan dene bir şeyler. 1500 Euro ve sırt çantası ile dünyayı gezebiliyorsun, kaldı ki yelkenli ile yani yakıt olmadan rahatlıkla yelkenli'nin içerisinde yaşayarak ve istediğin her yere yelken açarak tüm dünyayı gezebilirsin. Yorulduğunda dön ülkene ara ver 1 ay, sonra kaldığın yerden devam et. Ben bu hayal ile yaşayıp bu hayal ile çalışıyorum, sabah akşam beni belli bir düzende yaşamaya itecek, sırtıma hayatım boyunca başımı ağrıtacak yükler almak istemiyorum. Sizi gram ilgilendiren bir konu değil, sen bunlara katlanabilirsen git yatırım yap karışan yok.

Arkadaşım sana ne benim vizyon anlayışımdan? Neden ölümlü bir dünyada hayatımı yaşamak varken şirketler kurup daha fazla para isteyeyim ki? Tanrı inancına sahip olanların işi kolay, cennet inancı var bir kere. Ama bunun gerçekliği benim için yok ve neden hayatımı şirket kurup, şirket ile uğraşarak geçireyim? Öldükten sonra benim için her şey bitecek ve ölüm döşeğindeyken neden tüm hayatımı kendime ayırma şansım varken bu şansı elimin tersi ile ittiğim için pişmanlık duyayım? Reenkarne olacağına inanıyorsan dene bir şeyler. 1500 Euro ve sırt çantası ile dünyayı gezebiliyorsun, kaldı ki yelkenli ile yani yakıt olmadan rahatlıkla yelkenli'nin içerisinde yaşayarak ve istediğin her yere yelken açarak tüm dünyayı gezebilirsin. Yorulduğunda dön ülkene ara ver 1 ay, sonra kaldığın yerden devam et. Ben bu hayal ile yaşayıp bu hayal ile çalışıyorum, sabah akşam beni belli bir düzende yaşamaya itecek, sırtıma hayatım boyunca başımı ağrıtacak yükler almak istemiyorum. Sizi gram ilgilendiren bir konu değil, sen bunlara katlanabilirsen git yatırım yap karışan yok.
Aslında mantıken bakınca ahiret inancı olan bir insan bu dünya için çabalamaz. İnançsız olunca bu dünya için çabalamak gerekmez mi? Sonuçta öleceksin ve doğumundan önce neysen ona dönüşeceksin. Ben olsam insanlık için yararlı şeyler yapmaya çalışırdım. Hem ölüm döşeğindeyken arkama baktığımda benim gibi insanlara onlarca güzel şeyler bırakabilmiş olmayı hem de ben öldükten sonra böyle bir adam vardı neler yaptı denilip adımın yaşatılmasını isterdim.

Hem ölüm döşeğindeyken arkama baktığımda benim gibi insanlara onlarca güzel şeyler bırakabilmiş olmayı hem de ben öldükten sonra böyle bir adam vardı neler yaptı denilip adımın yaşatılmasını isterdim.
Konumuz teknoloji üretmek ve zaten aynı şeyden bahsediyoruz. Sence arkanda bıraktığın insanlara bir şey bırakman için çalışman gerekmez mi?

Bir marka çatısı altına girerdim, örnek olarak ASUS, ASUS böyle teknoloji üretebilecek insanlara ciddi bir şekilde yanında tutmak istiyor ve doğal olarak büyük paralar ödüyor istediği ekipmanı bütçeyi sunuyor, ben olsam ürettikleri donanımlara ek yeni bir teknoloji yapar ve ASUS işbirliği içerisinde patentini alırdım.

Bir marka çatısı altına girerdim, örnek olarak ASUS, ASUS böyle teknoloji üretebilecek insanlara ciddi bir şekilde yanında tutmak istiyor ve doğal olarak büyük paralar ödüyor istediği ekipmanı bütçeyi sunuyor, ben olsam ürettikleri donanımlara ek yeni bir teknoloji yapar ve ASUS işbirliği içerisinde patentini alırdım.
Konuyu araştıracağım.Sağol paylaşımın için Tssenka

Geri
Yukarı