Telefon alırken iOS mu Android mi tercih edilmeli?

Haklısınız hocam. IOS a 2 tş daha fazla veriyoruz ve havası var diye daha kaliteli olmaz. Şahsen android mobil için en iyi işletim sistemidir. Ayrıca keyfinize göre düzenlemek en önemli şeylerden biri benim için.

Bende 2016 Galaxy J 7 kullanırım. Çoğu oyun 45 FPS açılıyor.

Şahsi fikriniz sonuçta bir şey diyemem. Lakin bana göre IOS daha iyi bir işletim sistemi çünkü daha stabil.

Bu birazda kişiden kişiye değişiyor. Bol APK kullanan birisi için IOS en iyi işletim sistemi diyemeyiz.

Ha ek bilgi geçeyim, Samsung ülkemize fakir muamelesi yaptığı için özel fiyatlandırma var Türkiye’de. Diğer ülkelerde Samsung iPhone’den daha pahalı.

Şahsi fikriniz sonuçta bir şey diyemem. Lakin bana göre IOS daha iyi bir işletim sistemi çünkü daha stabil.

Bu birada kişiden kişiye değişiyor. Bol APK kullanan birisi için IOS en iyi işletim sistemi diyemeyiz.

Ha ek bilgi geçeyim, Samsung ülkemize fakir muamelesi yaptığı için özel fiyatlandırma var Türkiye’de. Diğer ülkelerde Samsung iPhone’den daha pahalı.
O da sizin fikriniz hocam.
Ama kesinlikle android daha uzun ömürlüdür. Bu makalede eleştirilen Custom android ler.
Onların çoğu berbat zaten en iyisi orjinal androiddir.
@EsatKa Bir daha böyle bir şeyler yazacağında android de custom değil orjinal bir OS i değerlendir.

Herkese merhaba, bugün birçok kavga konusu bile olan yeni bir telefon alırken iOS'mu Android'mi sorusuna biraz yanıt vereceğim:

1. İlk öncelikle telefonu ne için kullanacağınızı ve beklentilerinizi belirleyin.

2. İlk öncelikle IOS'dan başlayalım. İlk önce IOS'un artı ve eksilerini sayacağım.

+ Daha stabil
+ Uzun ömürlü
+ Uzun süre güncel kalan bir yazılım.
+ Güvenliğe önem veriyorsanız güvenlik konusunda çok iyi.
+ Daha iyi bir kamera
+ Daha iyi bir eko sistem. (Home, watch, mac..)

- Özgür değil, 3. Parti yazılım yükleyemiyorsunuz, bunun sebebi daha güvenli bir yazılım yapmak için, telefonu istediğiniz gibi özelleştiremiyorsunuz.
- App Store'da uygulamaların fiyatları Play Store kadar ucuz değil. (Örnek: Minecraft Play Store'da 60 TL civarındayken App Store'da 180 TL civarında.)

Android:

+ Özgür bir yazılım, 3. Parti uygulamalar vs. Yükleyebiliyorsunuz.
+ Özelleştirilebilir, kişiselleştirilebilir bir yazılım.

- IOS'a göre çok daha az ömürlü bir yazılım
- Bir Android telefon ortalama sadece 2-3 Android güncellemesi alıyor.
- Güvenlik konusunda daha az güvenlikli.
- Eğer bir S23’ünüz vs. Yoksa İos’a göre daha kötü bir kamera.
- Çok nadir 1-2 markanın eko sistemi iyi olasada genel olarak eko sistem olarak kötü bir yazılım.

Yani eğer telefondan beklentiniz, uzun ömürlü, stabil olması ve güvenli olması ise iOS. Ama eğer telefondan beklentiniz özelleştirilebilir olması ise, her şeyini kendinizin ayarlamasını istiyorsanız, Android sizi için daha iyi bir tercih. NOT: Yanlışlarım, hatalarım olabilir. Bunları düzeltebilir ya da siz bu maddelere ek olarak madde ekleyebilirsiniz.
çok kısa ve öz para varsa ios yoksa android

@NipponChemiConKYCap eksikleri söylemiş, kamera konusunda iOS'un bir artısı veya Android'in bir eksisi yok. Örneğin S23 Ultra nasıl şuan 14 Pro Max'ten bariz daha iyi kamera performansı sunuyorsa S9'da bariz bir şekilde iPhone 8'den daha iyi bir kamera performansı sunuyordu ve hala sunuyor ama eğer bahsettiğiniz cihazlar Xiaomi, Oppo, Realme gibi markalarsa karşılaştırmak mantıklı değil. APK ve özgürlük olayında haklısınız ama arayüzü kullanıcıya kalmış, iOS akıcı diye bir şey yok çünkü S7 ve 6s aynı zamanda çıkan ve hala abartı donma, kasma, takılma olmadan sorunsuz bir şekilde kullanılan telefonlar. Androide çöp diyenler Galaxy J7 ile iPhone 6s'i karşılaştıran teknoloji cahilleridir :)

Benim için fiyat performans önemli, kesinlikle Android alırım. Apple uzun ömürlü laflarına aldırmayın. İyi Android'ler de gayet uzun ömürlü. iPhone uzun ömürlü diyenlerin çoğu da 1-2 senede bir telefon değiştiren insanlar.
Örneğin 20 dakika Full şarj olan ekranı, işlemcisi, sesi canavar gibi Xiaomi veya Samsung'lar varken aynı paralara dandik iPhone 11 mi alınır?

Son düzenleme:
Benim için fiyat performans önemli, kesinlikle Android alırım. Apple uzun ömürlü laflarına aldırmayın. İyi Android'ler de gayet uzun ömürlü. iPhone uzun ömürlü diyenlerin çoğu da 1-2 senede bir telefon değiştiren insanlar.
Örneğin 20 dakika Full şarj olan ekranı, işlemcisi, sesi canavar gibi Xiaomi veya Samsung'lar varken aynı paralara dandik iPhone 11 mi alınır?

Ben alırım arkadaş IOS'a alıştıktan sonra kimse beni Android'e iteleyemez. Bu arada insanları korkutmayın IPhone'da Samsung'da gayet güzel telefonlar sizin için hangi telefon modeli daha uygunsa onu almalısınız başkalarına "iPhone dandik ya alınmaz pahalı hem." ya da "Samsung'u fakir kullanır aga bu ne çöp." denilmez.

Herkese merhaba, bugün birçok kavga konusu bile olan yeni bir telefon alırken iOS'mu Android'mi sorusuna biraz yanıt vereceğim:

1. ilk öncelikle telefonu ne için kullanacağınızı ve beklentilerinizi belirleyin.

2. ilk öncelikle IOS'dan başlayalım. İlk önce IOS'un artı ve eksilerini sayacağım.

+ Daha stabil.
+ Uzun ömürlü.
+ Uzun süre güncel kalan bir yazılım.
+ Güvenliğe önem veriyorsanız güvenlik konusunda çok iyi.
+ Daha iyi bir kamera.
+ Daha iyi bir eko sistem. (Home, Watch, Mac.)

- Özgür değil, 3. parti yazılım yükleyemiyorsunuz, bunun sebebi daha güvenli bir yazılım yapmak için, telefonu istediğiniz gibi özelleştiremiyorsunuz.
- App Store'da uygulamaların fiyatları Play Store kadar ucuz değil. (örnek: Minecraft Play Store'da 60 TL civarındayken App Store'da 180 TL civarında.)

Android:

+ Özgür bir yazılım, 3. parti uygulamalar vs. yükleyebiliyorsunuz.
+ Özelleştirilebilir, kişiselleştirilebilir bir yazılım.

- IOS'a göre çok daha az ömürlü bir yazılım.
- Bir Android telefon ortalama sadece 2-3 Android güncellemesi alıyor.
- Güvenlik konusunda daha az güvenlikli.
- Eğer bir S23'ünüz vs. yoksa IOS'a göre daha kötü bir kamera.
- Çok nadir 1-2 markanın eko sistemi iyi olasada genel olarak eko sistem olarak kötü bir yazılım.

Yani eğer telefondan beklentiniz, uzun ömürlü, stabil olması ve güvenli olması ise iOS. Ama eğer telefondan beklentiniz özelleştirilebilir olması ise, her şeyini kendinizin ayarlamasını istiyorsanız, Android sizi için daha iyi bir tercih. Not: Yanlışlarım, hatalarım olabilir. Bunları düzeltebilir ya da siz bu maddelere ek olarak madde ekleyebilirsiniz.

Eline emeğine sağlık. Güzel bir yazı olmuş.✌️👍👏👏 şahsi fikrim iOS da Android de tamamen tercih meselesi. İki platformunda kendine göre artıları var.

Şu iOS çok stabil yalanını kim ne zaman nasıl ortaya attı bilmiyorum, ama yıllardır doğru sanılan saçmalıktan başka bir şey değil. Sanıyorum insanların haklında halen daha S3 Mini vs iPhone 6 zamanı falan kalmış durumda, çünkü bu duruma başka bir açıklama düşünemiyorum. Kız arkadaşımın iP14 Pro Max'inin benim elimde 2-3 defa donup kaldığını, sonra hiçbir şey olmamış gibi kendi kendine yeniden başladığına şahit oldum. Güncel amiral gemisi Androidleri ve amiral gemisi iPhoneları arasında stabilite farkı YOK.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı