Telefon IMEI'sı sorgulandığında çalıntı IMEI yazıyor

Telefonu ilk satın aldığımda sorun yoktu hocam IMEI'de sonradan oldu sanırım. Sıfır ve satıcı Hepsiburada idi çok garip.
Telefona başka telefon IMEI'si taksalardı model kısmında başka bir model yazardı sanırım kendi telefonum yazıyor.
Büyük ihtimal senin IMEI kopyalandı. Hattını ikinci slota tak, eninde sonunda kapanır zaten diğer IMEI.

Telefonu daha önce herhangi bir sebepten ötürü telefoncuya götürdüyseniz karaktersizler çalabiliyor.

Lanet olsun ki götürdüm iç ekran tamiri için fakat Samsung yetkili servisiydi...

Hocam telefonda SIM kart takılı değil boş şekilde kullanılıyor. SIM kart takmamı mı öneriyorsunuz? Ve ayrıca IMEI 1 sorunlu olduğu için 1.yuvaya takmam gerek doğru mudur?

Evet hangi yuva çalındı ise diyeyim artık ona tak. Bu arada sadece telefoncuya götürmeye gerek yok. Çalan çalıyor. Ben mesela kimsenin hakkına girmiyorumime attırmadım 8 ay kullanıyorum kalan 4 ay diğer telefona geçiyorum yıl başında geri sıfırlanıyor.

Evet hangi yuva çalındı ise diyeyim artık ona tak. Bu arada sadece telefoncuya götürmeye gerek yok. Çalan çalıyor. Ben mesela kimsenin hakkına girmiyorumime attırmadım 8 ay kullanıyorum kalan 4 ay diğer telefona geçiyorum yıl başında geri sıfırlanıyor.

Çok şaşkınım hocam ilk defa böyle bir şey başıma geldi yarın telefoncuya polislerle gitmeyi düşünüyorum.

Yanlış bilmiyorsam çalıntı imei çalıntı cihaz demek oluyor sim kart takarsanız sinyali sizden alacağı için siz çalmışsınız gibi gözükecek bir emniyet müdürlüğüne gidip durumu anlatın.

Lanet olsun ki götürdüm iç ekran tamiri için fakat Samsung yetkili servisiydi...
Yetkili servisin yapması ilginç olur ama kesin onlar yapmış veya yapmamış diyemeyiz. Telefonun kutusunda da yanlış hatırlamıyorsam IMEI mevcut, kutusu duruyor mu? 10 senelik telefonun mikrofonu bozulduğu için telefoncuya götürmüştük, bir süre sonra IMEI kopyalandı uyarısı gelmişti. Bu olay anlaşılmasın diye genelde çift SIM destekli telefonlarda birini çalıyorlar, çünkü SIM'i diğer porta takıp kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Zanda bulunmak istemem ancak kutusunu sakladıysanız ve telefonu telefoncuya verdiyseniz aklıma servisten başka ihtimal gelmiyor.

Yetkili servisin yapması ilginç olur ama kesin onlar yapmış veya yapmamış diyemeyiz. Telefonun kutusunda da yanlış hatırlamıyorsam IMEI mevcut, kutusu duruyor mu? 10 senelik telefonun mikrofonu bozulduğu için telefoncuya götürmüştük, bir süre sonra IMEI kopyalandı uyarısı gelmişti. Bu olay anlaşılmasın diye genelde çift SIM destekli telefonlarda birini çalıyorlar, çünkü SIM'i diğer porta takıp kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Zanda bulunmak istemem ancak kutusunu sakladıysanız ve telefonu telefoncuya verdiyseniz aklıma servisten başka ihtimal gelmiyor.

Benim de hocam kutusu duruyor atmam kesinlikle Hepsiburada'da faturası bulunmakta. Gerçekten çok garip çok şaşkınım.

Çok şaşkınım hocam ilk defa böyle bir şey başıma geldi yarın telefoncuya polislerle gitmeyi düşünüyorum.

Polis gelmez ama sen zaten Hepsiburada üzerinden aldığın için her türlü telefonun senin olduğunu kanıtlarsın. IMEI klonlama cezası bayağı artmıştı. Hakkını savun dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı