Telefon nasıl doğru şarj edilir?

def2easy06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Samsung Galaxy A50 sahibiyim ve şarj problemi yaşadığım için garantiye verdim ve bataryasını değiştirdim ve bundan sonra böyle bir sorun yaşamamak için telefonu en doğru şekilde şarj etmek istiyorum. Sizce şarja hangi aralıklarda takmalıyım ve hangi aralıkta çıkarmalıyım bilgisi olan yazarsa çok mutlu olurum.

İstersen saniye tutup çok özel şekilde şarj et yine de çok büyük etkisi olmayacak bataryaya. O yüzden çok kafaya takma, istediğin gibi şarj et. Şarjdayken oynanamaya bataryayı ısıtmamaya dikkat etmen yeterli.

Samsung Galaxy A50 sahibiyim ve şarj problemi yaşadığım için garantiye verdim ve bataryasını değiştirdim ve bundan sonra böyle bir sorun yaşamamak için telefonu en doğru şekilde şarj etmek istiyorum. Sizce şarja hangi aralıklarda takmalıyım ve hangi aralıkta çıkarmalıyım bilgisi olan yazarsa çok mutlu olurum.
Hocam tam dolmadan çıkarmamak en doğrusu. %25 in altına düşmeden de şarja takmamak lazım. Bu iki olaya dikkat edersen pil kapasiteni en doğru şekilde kullanırsın bence.

Ne zaman takmak ve hangi değerde takmaktan öte ne zaman takılmaması gerek onu bilmek daha iyi. Batarya çok sıcakken şarja takmayın biraz soğusun ve ben şarjda bakmayı iyi bulmuyorum. Hem şarj soketini bozabilirsiniz hem de sıcaklık artabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı