Telefonculardan neden nefret edilir?

Oğuzhan T

Megapat
Makaleler
56
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro M1 Pro 14' • i5 13400F 4060 Ti • Magic Mouse • Aerox 3
Meslek
Lead Frontend Developer
1. Teknolojide "esnaf" ağzıyla takılmaları:
- Bildiğim kalitesiz bir ürünü bana çok kaliteliymiş gibi göstermeye çalışmalarından nefret ediyorum. Zamanı geldi, kalitesiz ürünü de aldım param olmadığından dolayı ama ekmek parası kazık şekilde kazanılmaz.
2. ₺2'ye mâl ettikleri ürünü "Normalde 15 ama sana ₺10" diye satmaya çalışmaları:
- Bu durum her satılan üründe geçerli. Ekran değişimi vs. AVM indirim mantığı görülüyor.
3. Yazılımsal sorunlarda kendilerini tanrı ilan etmeleri:
- Arka planda oturan bir yazılımcı arkadaş olur ve rehberi toplu silmeye bile en az 15₺ alırlar.

Şöyle bir şey de anlatayım :D.
Bulunduğum şehirde merkezde aşırı telefoncu var. Ben bunları denemek için şeffaf kılıf sordum. Normalde en ucuzunu 10₺'ye bırakıyorlar.
Bir-iki-üç derken birisi ₺20 ama sana 15'e bırakırım dedi.
Parasını hakkıyla kazananları es geçiyorum.
Bu yüzden de yazılım sıkıntısı dahil hiçbir şeyi telefoncuda yaptırmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Annem yeni telefon alacaktı. Kurulumunu vs. yapar diye telefoncudan almış. Ben ona internetten alalım demiştim ama güvenemem vs. dediği için ısrar etmedim. Telefoncu aynı gün içinde 3000TL olan telefonu internetten getirtip anneme 3100TL'ye satmış. Yani bu ticaret mi şimdi?

Kargo açtı bantları söktü. O yüz lirayı tabii alacak...
Annem yeni telefon alacaktı. Kurulumunu vs. yapar diye telefoncudan almış. Ben ona internetten alalım demiştim ama güvenemem vs. dediği için ısrar etmedim. Telefoncu aynı gün içinde 3000TL olan telefonu internetten getirtip anneme 3100TL'ye satmış. Yani bu ticaret mi şimdi?

Alayından nefret ediyorum. Ülkede işini düzgün yapan bir kurum, kuruluş yok ki. Bir konuda "Usta" diye geçinenler sayesinde her alanda toplum olarak uzman olduk. Kendi işimizi kendimiz görür olduk. Telefoncular sayesinde kendi telefonumun ekranını, bataryasını değiştirir oldum. Isı tabancası, telefon için tamir vida seti ve telefon yapıştırıcısı aldım. Kendi işimi kendim görüyorum ve çevremdeki kimseyi de telefonculara muhtaç etmiyorum. En son ekran değişimi için götürdüğüm yerdeki denyo telefonumun içindeki vida uçlarını sıyırmış. Gel de sövme. Taktığı ekran da 6 ay sonra bozuldu. Yeni ekran alıp kendim değiştirirken fark ettim.
Arkadaşlarımın iPhone telefonlarının bataryasını değiştirmek için içini açıyorum mesela, eksik metal parçalar oluyor. Daha önce kim kurcaladıysa bağlantı yerleri çıkmasın diye üstüne geçen küçük metal plakaları takmamış. Bunun gibi daha niceleri.

Alırken de satarken de .....leri için sevilmiyorlar sanırım. Telefon hayatın vazgeçilmez unsuru haline geldiği için, onlarla çok muhattap oluyoruz. Telefonu vs internetten almak daha mantıklı geliyor.

Alayından nefret ediyorum. Ülkede işini düzgün yapan bir kurum, kuruluş yok ki. Bir konuda "Usta" diye geçinenler sayesinde her alanda toplum olarak uzman olduk. Kendi işimizi kendimiz görür olduk. Telefoncular sayesinde kendi telefonumun ekranını, bataryasını değiştirir oldum. Isı tabancası, telefon için tamir vida seti ve telefon yapıştırıcısı aldım. Kendi işimi kendim görüyorum ve çevremdeki kimseyi de telefonculara muhtaç etmiyorum. En son ekran değişimi için götürdüğüm yerdeki denyo telefonumun içindeki vida uçlarını sıyırmış. Gel de sövme. Taktığı ekran da 6 ay sonra bozuldu. Yeni ekran alıp kendim değiştirirken fark ettim.

herkese sizin gibi arkadaş lazım, ne yazık ki yazdıklarınız doğru

Bu kisiler ithalatci degilki ucuz is yapsin ufak sermaye ile gununu ayini zararsiz dukkan kapatmaya kisiler isleri bilincsiz tuketiciyi kandirmak Allah herkese akil vermis. Genel olarak diyorum...banane be kardesim akilli ol telefoncuyla bilgisayar bakkallariyla isin olmasin mantigindayim ben.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı