Telefonun güncelleme alması sizin için ne kadar önemli?

M3rt0o

Picopat
Daha fazla  
Güvenlik dışında aşırı yeniliğe gerek yok bence bir süreden sonra yavaşlamaya başlıyor. Sizler de yazın görüşlerinizi.

Yavaşlamanın asıl sebebi Android değil üreticilerin 3. parti arayüzleri ve gereksiz uygulamalar kaynaklı. Android One, pixel ya da nexus gibi saf arayüz olsa sorun olmaz. Aslında uygulamalara güncelleme desteği açısından bir sürüm 5-6 yıl kadar sorun yaratmıyor ancak Türkiye gibi telefon değiştirmenin her gün daha da zorlaştığı ülkelerde bence önemli.

Yavaşlamanın asıl sebebi Android değil üreticilerin 3. parti arayüzleri ve gereksiz uygulamalar kaynaklı. Android One, pixel ya da nexus gibi saf arayüz olsa sorun olmaz. Aslında uygulamalara güncelleme desteği açısından bir sürüm 5-6 yıl kadar sorun yaratmıyor ancak Türkiye gibi telefon değiştirmenin her gün daha da zorlaştığı ülkelerde bence önemli.
En modern telefonda zamanın tozlu raflarına gömülüyor iphone 5 çıktı 6- 7 x 15'e kadar bunlarında vadesi dolup o kadar para vermişim diyip pişman olmak yerine kullanıcı ihtiyaçlarına göre bu seçimi yapmak daha doğru bana göre

En modern telefonda zamanın tozlu raflarına gömülüyor iPhone 5 çıktı 6- 7 X 15'e kadar bunlarında vadesi dolup o kadar para vermişim deyip pişman olmak yerine kullanıcı ihtiyaçlarına göre bu seçimi yapmak daha doğru bana göre

Hocam vadesi dolmuş dediğiniz iPhone 7'yi bugün halen kullanan insanlar var. 8 yaşında bir cihazın halen güncel uygulamaları destekliyor olması verdiğiniz paraya aldığınız karşılığı yıl bazında hesaplarsanız aslında o kadar da para vermemiş oluyorsunuz, hatta dönemin şu an ıskartaya çıkmış orta seviye cihazlarından ucuza dahi geliyor.

iPhone 7'yi bugün halen kullanan insanlar var

Mesela ben 😜

Güncellemenin benim hayatımda yeri yok. Telefonum yavaşlayıp kameram kötüleşeceğine, 3-5 saçma özelliğin olmamasına katlanırım. Çok adice bir şey kontrollü yavaşlatma. Şu an iPhone 15 Pro Max de alsam, S24 Ultra da alsam, hayati öneme sahip uygulamaları güncelleme yapmadığım için açmayana kadar asla güncellemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı