Terleyince cilde iğne batıyormuş hissi olması

Aga umarım çünkü yeminle öyle yaşanmaz. Elektrik desen değil iğne bakması desen degil.

Acayip değişik bir his 2 senedir adamakıllı haykırdığımı bile hatırlamıyorum
Acayip değişik bir his 2 senedir adamakıllı haykırdığımı bile hatırlamıyorum.

Sanki hiç geçmeyecekmiş gibi bir psikolojiye büründüm ama geçecek eminim çünkü bu seneden sonra kaygılı bir hayatım olmayacak psikoloji çok büyük bir etken bu tür alerjilerde.
Aga umarım çünkü yeminle öyle yaşanmaz. Elektrik desen değil iğnx.

Abi acayip kötü bir şey bende okula giderken oluyordu. Otobüsde anlatamam. Hele yaz sıcağında olursa fena ama dediğim gibi doktor bana da ürtiker dedi son gitmemde. Nedir o? Dedim nedeni bilinmeyen alerjik hastalık dedi. Stresden olabilirmiş gıdadan olabilirmiş. Mevsimsel olabilirmiş. Hiçbir şey yokken birden geliyor ya batma her tarafımı yırtasım geliyordu. Sen benim dediğimi yap 4. doktora git resim çek öyle git.

Ben balikdan bahsetmiştim ya neyse doktora 3 hafta sonra gittim. Durumu anlattım. Bende bu 6 yıldır var. Batma oluyor neden olduğunu bilmiyorum, yemek ile alakalı olduğunu düşündüm abur cubur yemedim yine oldu. Kahvaltida tek tek yiyecekleri kestim belki onlar dokunuyordur diye yine oldu. Stresden mi bilmiyorum ve daha önce hastaneye gittim kan tahlili yaptılar birşeyde çıkmadı dedim. Fakat geçeenler de ton balığı yeyince 2 gün batma olmadı diye söyledim ve çektiğim fotoları gösterdim. Bu ürtikel belirtisi dedi yediğin balıkla alakası var mı? Bilmiyorum bakacağız dedi. Bana hem kan tahlili hem gizli kan tahlili yaptırdı 4 gün sonra sonuçları gosterdim. B12 değerim düşük çıkmış B12 yazdı bir de bu batma için bir hap ilaç yazdı kullandım geçti.

Kankam iğne batması ve kaşıntı için hangi ilacı kullandın acaba?

Son düzenleme:
Acayip değişik bir his 2 senedir adamakıllı haykırdığımı bile hatırlamıyorum

Sanki hiç geçmeyecekmiş gibi bir psikolojiye büründüm ama geçecek eminim çünkü bu seneden sonra kaygılı bir hayatım olmayacak psikoloji çok büyük bir etken bu tür alerjilerde.

Kankam iğne batması ve kaşıntı için hangi ilacı kullandın acaba?
Aga sana ilacı söyleyemem çünkü doktor değilim ,ilaçları doktor tahlil sonucuna göre yazar.Ama sana İstanbul'da isen doktorun ismini söyleyeyim randevu al devlette doktor, Kadıköy sağlık bilimleri Abdülhamit han Hastanesi'nde(eski gata)

Aga sana ilacı söyleyemem çünkü doktor değilim, ilaçları doktor tahlil sonucuna göre yazar. Ama sana İstanbul'da isen doktorun ismini söyleyeyim randevu al devlette doktor, kadıköy sağlık bilimleri abdülhamit han hastanesi'nde(eski gata)

Kankam ilacı doktoruma soracaktım ona göre kullanıcaktım neyse sağ olasın.

Aga umarım çünkü yeminle öyle yaşanmaz. Elektrik desen değil iğne bakması desen degil
Dostum selamlar, anlattığın her şeyin birebirini; bin katını yaşıyorum. 8 senedir ürtiker sıkıntısı çekiyordum fakat şu 1 senedir pik yaptı, dışarı adımımı atamaz oldum. Hafif sıcak bir ortama adımımı attığım an sırtım başta olmak üzere vücudumun her yerinde iğne batması hissi oluşuyor. Yani birebir aynı sıkıntıları çekiyoruz fakat benim kullanmadığım ilaç, gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim. 4 aydır Xolair tedavisi görmekteyim fakat sıklığını daha da fazla artırdı. Kestine, Rupafin, Decort, Avil, Claritine, Allerset, Crebros ve daha fazla antihistaminik kullandım ve halen kullanıyorum fakat fayda etmiyor. Son zamanlarda terlediğimde anında gelişmeye başladı, hiçbir fiziksel aktivite gerçekleştiremez oldum.
Doktorların umurunda değil, Antalya'da eğitim araştırma immünoloji bölümünün kapısını aşındırdım, fayda yok. Bana bazı besinlerden uzak durmamı söylediler; zaten günlük hayatımda tükettiğim şeyler bile değildi onlar. Bu farklı bir şey, içeriden gelen bir şey bu.
Bana nasıl bir yol izlediğini gerçek anlamda anlatır mısın? ufak tefek tavsiyelerden ziyade hayat akışını anlat bana, birebir uygulayacağım. Ne yiyip ne içtiğini, günlük rutinini. Çıldırmak üzereyim...

Dostum selamlar, anlattığın her şeyin birebirini; bin katını yaşıyorum. 8 senedir ürtiker sıkıntısı çekiyordum fakat şu 1 senedir pik yaptı, dışarı adımımı atamaz oldum. Hafif sıcak bir ortama adımımı attığım an sırtım başta olmak üzere vücudumun her yerinde iğne batması hissi oluşuyor. Yani birebir aynı sıkıntıları çekiyoruz fakat benim kullanmadığım ilaç, gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim. 4 aydır Xolair tedavisi görmekteyim fakat sıklığını daha da fazla artırdı. Kestine, Rupafin, Decort, Avil, Claritine, Allerset, Crebros ve daha fazla antihistaminik kullandım ve halen kullanıyorum fakat fayda etmiyor. Son zamanlarda terlediğimde anında gelişmeye başladı, hiçbir fiziksel aktivite gerçekleştiremez oldum.
Doktorların umurunda değil, Antalya'da eğitim araştırma immünoloji bölümünün kapısını aşındırdım, fayda yok. Bana bazı besinlerden uzak durmamı söylediler; zaten günlük hayatımda tükettiğim şeyler bile değildi onlar. Bu farklı bir şey, içeriden gelen bir şey bu.
Bana nasıl bir yol izlediğini gerçek anlamda anlatır mısın? ufak tefek tavsiyelerden ziyade hayat akışını anlat bana, birebir uygulayacağım. Ne yiyip ne içtiğini, günlük rutinini. Çıldırmak üzereyim...
Hocam öncelikle geçmiş olsun umarım bu lanet hastalığı yenersin hastalikmidir alerjimidir bilemem artık bı anda gelip bı anda gidiyordu.1 yıldır hiç olmadı şuanda sıcakta dursamda birşey olmuyor artık herhalde geçti diyorum.yazdiklarimdan başka bir rutinim bulunmamakta en son doktora gittim ürtiker için ilaç verdi geçti arada o ilacı kullanıyorum aile sağlığına gidip yazdiriyorum yemek içmek gibi bir şeylerden kısmadım ama bı ara aşırı olunca tek tek denedim ve o yiyecekleri yemedim fayda etmedi

Terleyince cildimin rastgele yerlerinde iğne batıyormuş gibi bir his oluyor ve canımı yakıyor. Eğer o iğne batan yeri kaşımazsam asla geçmiyor. Bunun yüzünden koşmaktan ve spor yapmaktan korkar oldum. Cildiyeye görünmeli miyim?

Bende de oluyordu nasıl geçti bilmiyorum.

Geri
Yukarı