Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 71B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar daha da yükseldi. Oyun içinde 86-92 dereceler arasında oynuyorum. Maksimum 97 dereceyi gördüm. Sıcaklık limiti yaptığım için 95 dereceden üstüne çıkmıyorum şu anlık. Ekran kartım 73 74 dereceyi görüyor. Diğer macunlara göre daha çok dayandığını söyleyebilirim. Günlük kullanımda absürt sıcaklıklara çıkmadığı için memnunum şu anlık.
E abi bu macun da mı işe yaramadı anlamadım ki?

E abi bu macun da mı işe yaramadı anlamadım ki?

Ben Gaming laptop sahibiyim ve oyun oynamayı sıcaklıklar yüzünden bıraktım. Birdaha oyun oynayacak olsam masaüstü almadan oynamam artık. Şu ana kadar kullandığım en dayanıklı macun bu ama günün sonunda undervolt yapmama rağmen sıcaklıklar yine artıyor. Çözüm sıvı metal veya masaüstüdür.

Ya sıvı metal kullanacaz ya da soğutması iyi olan bir notebook alacaz başka çare yok.

Sivi metal ile de pumpout sorunu yasayan insanlar gordum. Demek ki oyun laptopu isi marketingden ibaret. Her yolu denesek 2000 lira masraf cikartacak laptoplar bize. 3 Cesit macun aldim hepsinde sorun yasadim. 4. Kez Shin-Etsu siparis ettim 33 dolara maloldu en son siparis. Bu da olmazsa laptopumun gelecek sahibine kolay gelsin artik.
Denemedigimiz bir şey daha var aslinda. Lenovo Support'a ulasip laptoplarda fabrika cikisi hangi macunu kullandiklarini sorabiliriz.

Son düzenleme:
Sivi metal ile de pumpout sorunu yasayan insanlar gordum. Demek ki oyun laptopu isi marketingden ibaret. Her yolu denesek 2000 lira masraf cikartacak laptoplar bize. 3 cesit macun aldim hepsinde sorun yasadim. 4. kez shin-etsu siparis ettim 33 dolara maloldu en son siparis. Bu da olmazsa laptopumun gelecek sahibine kolay gelsin artik.
Denemedigimiz bir şey daha var aslinda. Lenovo Support'a ulasip laptoplarda fabrika cikisi hangi macunu kullandiklarini sorabiliriz.

Bende 3 çeşit macun denedim MasterGel maker, kryonaut Extreme, stc 8 hepsinde sonuç hüsran artık uğraşmakta istemiyorum satarım herhalde.

Bende 3 çeşit macun denedim MasterGel maker, kryonaut Extreme, stc 8 hepsinde sonuç hüsran artık uğraşmakta istemiyorum satarım herhalde.

Ya bende 2 tane laptop var, bir tanesi eski laptopum onu su anda satmak istiyorum bu yuzden Shin-Etsu aldim. 2. Laptopun macununun da eskidigini gormek istemiyorum. Ne bicim bir belaymis arkadaşlar bu? Bazi arkadaşlar termal pad alarak sorununu cozdugunu iddia ediyordu bakalim termal pad de bakalim bari.

Ya bende 2 tane laptop var, bir tanesi eski laptopum onu su anda satmak istiyorum bu yuzden shin-etsu aldim. 2. laptopun macununun da eskidigini gormek istemiyorum. Ne bicim bir belaymis arkadaşlar bu? Bazi arkadaşlar termal pad alarak sorununu cozdugunu iddia ediyordu bakalim termal pad de bakalim bari.

Ben sorunun hiçbir şekilde çözüleceğine inanmıyorum. Lenovo teknik servisine ısınma sorunuyla gönderip macun değişimiyle geri gönderildiğinde bile oyuna girerken 90 dereceyi görüyordum. Ben laptopu aldığım günden itibaren ısınıyordu. Sadece undervolt ve sıcaklık takibini geç öğrendim. Maddi durumum el verse düşünmeden masaüstü alırdım. Tek yapabileceğim temiz kullanıp ömrünü uzun tutmak olacak. Pad alırsanız deneyimleriniz ve görüşleriniz doğrultusunda ilerleyen zamanlarda belki düşünebilirim böyle konuları. Şimdilik rafa kaldırıyorum. 😃

Ben sorunun hiçbir şekilde çözüleceğine inanmıyorum. Lenovo teknik servisine ısınma sorunuyla gönderip macun değişimiyle geri gönderildiğinde bile oyuna girerken 90 dereceyi görüyordum. Ben laptopu aldığım günden itibaren ısınıyordu. Sadece undervolt ve sıcaklık takibini geç öğrendim. Maddi durumum el verse düşünmeden masaüstü alırdım. Tek yapabileceğim temiz kullanıp ömrünü uzun tutmak olacak. Pad alırsanız deneyimleriniz ve görüşleriniz doğrultusunda ilerleyen zamanlarda belki düşünebilirim böyle konuları. Şimdilik rafa kaldırıyorum. 😃

Padi satacagim laptop için dusunmuyorum. Türkiye'de dogru duzgun bir şey bulmak pek mumkun olmadigindan abime gelecek sene Amerika'dan gelirken birkaç cesit pad getirtmeyi planliyorum. Senin kullandığın islemcinin normal calisma degerleri zaten 95 derece falan, senin bu konuda asil dikkat etmen gereken islemcinin cok isinip throttle edilip edilmedigi. Eger islemcin throttle yemiyorsa sicaklik isterse 120 derece olsun takma kafana bir şey olmaz.

Padi satacagim laptop için dusunmuyorum. Türkiye'de dogru duzgun bir şey bulmak pek mumkun olmadigindan abime gelecek sene Amerika'dan gelirken birkaç cesit pad getirtmeyi planliyorum. Senin kullandığın islemcinin normal calisma degerleri zaten 95 derece falan, senin bu konuda asil dikkat etmen gereken islemcinin cok isinip throttle edilip edilmedigi. Eger islemcin throttle yemiyorsa sicaklik isterse 120 derece olsun takma kafana bir şey olmaz.

Carbonaut'dan daha iyi pad var mı?

Carbonaut'dan daha iyi pad var mı?

Carbonaut'tan daha iyi bir pad var mi bilmiyorum. Ancak gordugum bir videoda macunsuz Carbonaut'tan daha iyi performans aliyorlardi. Yani iyi bir pad degil.

Kardesim bir şey soracagim. Macunu nasıl uyguladigini yazmamissin. Nokta mi koydun yoksa spatula ile yaydin mi? Biraz arastirdigimda 2 ilginc tavsiye gordum birincisi IC Diamon kullanmakti, ikincisi ise macunu aşırı ince bir tabaka halinde kesinlikle hiçbir turlu disari tasmayacak sekilde surmek oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı