Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de alacağım hocam ama taşıma yapacağım için örnek videolar gibi yapmalıyım yoksa atıyorum kapton bantı 2-3 cm daha mı geniş tutmalıyım? Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

Son olarak hangi laptop ile kullanıyorsunuz? Eskiye göre sıcaklık ve frekans değerler fan devri sabit varsayarsak iç açıcı mı? 10750H ve GTX 1660 Ti için Acer Nitro 5 2020 kasa için kullanmayı düşünüyorum.
Macbook pro için kullanıyorum ben eskiye göre ağır bir şekilde iç açıcı yani aslında ısınan pc yokmuş sıvı metal sürmeyen pc varmış diyebilirim.

Ben işlemci de sıvı metal süreceğim kısımların dışındaki her yere şeffaf oje sürüdm ve taşıyorum geçen söküp baktım akmış diye 0 akma olmuş ve dikey bir şekilde arabayla 2000 km gittim ve sallantılı yo0ldu ama akma olmamış.

Macbook pro için kullanıyorum ben eskiye göre ağır bir şekilde iç açıcı yani aslında ısınan pc yokmuş sıvı metal sürmeyen pc varmış diyebilirim.

Ben işlemci de sıvı metal süreceğim kısımların dışındaki her yere şeffaf oje sürüdm ve taşıyorum geçen söküp baktım akmış diye 0 akma olmuş ve dikey bir şekilde arabayla 2000 km gittim ve sallantılı yo0ldu ama akma olmamış.
Şeffaf ojeyi ilk baştan beri düşünüyorum ama kapton bant da iş görecek gibi. Boşa masraf gibi geliyor ama sıcaklık kontrol etmek ve sürekli max fanda dahi 90 derecelerde oyun oynamak, render yapmaktan iyidir. Şayet alırsam sizi sürme ile ilgili biraz daha rahatsız edebilirim.

Ben geçen hafta Honeywell PTM9750 uygulaması yaptım ve sıcaklıklarda düşüş gözlemledim. Piyasada sıvı metal dışında sıcaklık problemini çözen tek seçenek diyebilirim. Eğer korkuyorsanız thermal pad e bir şans vermenizi tavsiye ediyorum.

Ben geçen hafta Honeywell PTM9750 uygulaması yaptım ve sıcaklıklarda düşüş gözlemledim. Piyasada sıvı metal dışında sıcaklık problemini çözen tek seçenek diyebilirim. Eğer korkuyorsanız thermal pad e bir şans vermenizi tavsiye ediyorum.

Lost Ark oyununda 7-8 saat durmaksızın yaptığım teslerde maksimum 53W 95 derece gözlemlerken Honeywell sonrası maksimum 64W 80 derece sıcaklık değerleri aldım. İleriki zamanlarda ne olur bilemiyorum. Eğer sıvı metal denerseniz uygulama sonrası fotoğrafları ve değerleri beni etiketleyerek paylaşmanızı rica ediyorum. Ben de o konu hakkında bilgi sahibi olmak istyorum.

Dosya Ekleri

• 0C155B9C-C762-45D0-A2F8-B924381917D6.jpeg
    0C155B9C-C762-45D0-A2F8-B924381917D6.jpeg
    158 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Lost Ark oyununda 7-8 saat durmaksızın yaptığım teslerde maksimum 53W 95 derece gözlemlerken Honeywell sonrası maksimum 64W 80 derece sıcaklık değerleri aldım. İleriki zamanlarda ne olur bilemiyorum. Eğer sıvı metal denerseniz uygulama sonrası fotoğrafları ve değerleri beni etiketleyerek paylaşmanızı rica ediyorum. Ben de o konu hakkında bilgi sahibi olmak istyorum.
Hocam aşağı yukarı aynı fiyata geliyor ve yine olmazsa en azından sıvı metali denemedim demem.

vatan bilgisayarda farklı markanın sıvı metali var güzel o da 73 mk onu kullanabilirsin.

Bu ürün mü hocam? Fiyat fazla ve 54 mk olarak görünüyor.

Bu ürün mü hocam? Fiyat fazla ve 54 mk olarak görünüyor.
Pardon hocam ben 70 olarak hatırlamışım ama ben yine de 50 küsürün de kötü olacağını düşünmüyorum hatta belkide 1 derece bile oynamaz benim kullandığım ürün şuydu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı