Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 71B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de 2 kez Thermal Grizzly Kryonaut ile denedim ama nafile. İlk birkaç gün değerler çok iyi oluyor ancak ortalama 2-3 haftaya eski değerlere dönüyor. Benim aklımda olan sıvı metal olanlar. Yazın son çare olarak deneyeceğim. Kısaca Thermal Grizzly Kryonaut da sonuç vermiyor. Aslında piyasadaki en iyi macunlar bunlar ama laptop için aynı sonucu vermiyor dediğiniz gibi Pumpout Effect yüzünden.

Hydronaut tavsiye ediyorlar sipariş ettim Boss Bilişim'den gelir inşallah. Yine de Maxtor'den umutluyum nedense sanki bu sorunlarımı çözecekmiş gibi geliyor. Sanırım koyu macunlar daha fazla etkileniyor Pumpout Effect'ten, bu sadece bir teori tabii ki.
Güncelleme: Hydroaut geldi ancak Maxtor ile ulaştığım sıcaklıklardan memnun olduğum için bozmak istemedim. Ancak Hydronaut'un performansını merak etmiyorum değil. Maxtor'un performansı MasterGel Maker ile aynı 140 lira bayılmak yerine tercih edip hem daha fazla macuna sahip olabilir hem de 75 lira gibi performasına göre cüzzi bir ücret ödeyerek alabilirsiniz. MX-4'cüler gelmeden söyleyeyim Maxtor CTG-8 MX4'ten çok daha iyi arkadaşlar.

Son düzenleme:
Hydronaut tavsiye ediyorlar sipariş ettim Boss Bilişim'den gelir inşallah. Yine de Maxtor'den umutluyum nedense sanki bu sorunlarımı çözecekmiş gibi geliyor. Sanırım koyu macunlar daha fazla etkileniyor Pumpout Effect'ten, bu sadece bir teori tabii ki.
Güncelleme: Hydroaut geldi ancak Maxtor ile ulaştığım sıcaklıklardan memnun olduğum için bozmak istemedim. Ancak Hydronaut'un performansını merak etmiyorum değil. Maxtor'un performansı MasterGel Maker ile aynı 140 lira bayılmak yerine tercih edip hem daha fazla macuna sahip olabilir hem de 75 lira gibi performasına göre cüzzi bir ücret ödeyerek alabilirsiniz. MX-4'cüler gelmeden söyleyeyim Maxtor CTG-8 MX4'ten çok daha iyi arkadaşlar.
Hocam son durum nedir ? Artık yoruldum ben de. Son olarak sıvı metale bir şans vereceğim. Acele etmeyeyim diyorum ama sıcaklıkları düşürmek isiyorum.

Hocam ben de bu pump-out olayından çok sıkıldım en son yabancı forumlarda hydronaut önerdikleri için siparişini verdim. Hydronautu denediniz mi sonuçlar nasıl?
Çok az bir viskozite farkı var Kryonaut ile. MasterGel Maker Nano denemeniz daha iyi olabilirdi.

Geri
Yukarı