Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ısı iletkenlik değeri çok yüksek ama bilmiyorum nasıl yaparım? Bir sürü para yani.

Hocam bence termal macun deneyip pump-out korkusu yaşayacağınıza Thermal Grizzly Carbonaut alın geçin, macun ile farkı da taş çatlasa 3-4 derece olur.

Yani düşünün, bir sürü macun deneyip 300-400 TL harcayıp düzgün sonuca ulaşamama ihtimali ile dolaşmak mı, bir kereye mahsus termal pad alıp kafa rahat oturmak mı?

Yani şöyle düşünüyorum. Ne kadar akışkan olursa o kadar kolay pump out yaşarım değil mi? Eğer bu doğruysa, Hydronaut yerine Mastergel maker nano almak daha mantıklı. Mastergel maker sanırım diğer macunlara kıyasla biraz daha katı bir ürün değil mi? Hani böyle yapsam daha mantıklı bir hareket olur gibi ama bilemedim sizin fikrinizi de dinlemek isterim. Baktım olmadı ikinciye zaten gider teknobiyotikten mx4 alır geçerim..

Hocam ısı iletkenlik değeri çok yüksek ama bilmiyorum nasıl yaparım. Bir sürü para yani. Ve nasıl sıcaklıklar göreceğim bilmiyorum emin olamıyorum. Sanırım bu gidişle yaklaşık 1000 Tl bu soğutma olayına gidecek gibi duruyor.
Tabi saydigin macunlarin arasinda en dayanikli olan Mastergel Maker. Ancak Shinetsu'nun vizkozitesi yaninda o da cocuk oyuncagi gibi kalir.

Hocam bence termal macun deneyip pump-out korkusu yaşayacağınıza Thermal Grizzly Carbonaut alın geçin, macun ile farkı da taş çatlasa 3-4 derece olur.

Yani düşünün, bir sürü macun deneyip 300-400 TL harcayıp düzgün sonuca ulaşamama ihtimali ile dolaşmak mı, bir kereye mahsus termal pad alıp kafa rahat oturmak mı?
Yani tabi ki kafamın rahat etmesini isterim ancak onda da elektrik iletkenliği vs varmış korkuyorum açıkçası.
Tabi saydigin macunlarin arasinda en dayanikli olan Mastergel Maker. Ancak Shinetsu'nun vizkozitesi yaninda o da cocuk oyuncagi gibi kalir.
Yani mastergel maker satın alıp uygularsam diğerlerine göre daha düşük ihtimalle pump out yaşarım?

Yani MasterGel maker satın alıp uygularsam diğerlerine göre daha düşük ihtimalle pump out yaşarım?

MasterGel maker almayın. Ben 2 paket MasterGel maker bitirdim fakat sıcaklık 1 hafta sonra artıyor. Shin-etsu siparişi verdim gelmesini bekliyorum. Size tavsiyem ya laptopta oyun oynamayın ya da güvenli şekilde sıvı metal uygulaması yapın. Çünkü laptoplarda bu sıcaklık artışı sorunu hiçbir zaman çözülmeyecektir. Açıkçası ben oyun oynamayı bu yüzden bıraktım.

1631390989316.png

Notebook için kullanılabilir yazıyor Hydronaut için. Ya belli ki ben 1000 liraya yakın bir para harcayacağım bu macun olayına anladım tamam. Shin etsu diyorsunuz link atabilir misiniz?

Shin etsu diyorsunuz link atabilir misiniz?

2g Shin-Etsu X23-7783D Extreme High Quality CPU Thermal Paste Thermal Grease | eBay ben şahsen shin-etsu'nun da işe yarayacağını düşünmüyorum ama sıvı metalden önce son çare olarak bunu denemek zorundayım. Şu ana kadar 2 adet MasterGel maker, 1 paket Thermal Grizzly Kryonaut bitirdim. Ekran kartında oluşan sıcaklık farkı 1-2 derece iken işlemcideki sıcaklık farkı 98 derece sınırını zorluyor.

2g Shin-Etsu X23-7783D Extreme High Quality CPU Thermal Paste Thermal Grease | eBay ben şahsen shin-etsu'nun da işe yarayacağını düşünmüyorum ama sıvı metalden önce son çare olarak bunu denemek zorundayım. Şu ana kadar 2 adet MasterGel maker, 1 paket Thermal Grizzly Kryonaut bitirdim. Ekran kartında oluşan sıcaklık farkı 1-2 derece iken işlemcideki sıcaklık farkı 98 derece sınırını zorluyor.
Unutma aldigin modelin icinde ucucu var ve tam performansini vermesi birkac gun surebilir. Bende dun aynisindan siparis ettim. Shinetsu'dan umudum var dogrusu cunku AMD ve Intel israrla tavsiye ediyor pumpout yasatmadigi icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı