Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@JVCKBOYS Cooler Master MasterGel çok katı bir macun yüzeye nokta şeklinde koyup kaparsak yayilmayacagini düşünüyorum kendim yaysam sorun olur mu @gen2

Elindeki macunun şırıngası ince dikdörtgen şeklinde ise işlemciye uzunlamasına olacak şekilde 1cm sür. İnce tabaka halinde sürdüğün macunu yine şırınganın ağzını spatula gibi kullanarak yaydırırsan başarılı bir işlem yaparsın. Hem de fazla sürdüm diye endişelenmezsin.

Elindeki macunun şırıngası ince dikdörtgen şeklinde ise işlemciye uzunlamasına olacak şekilde 1cm sür. İnce tabaka halinde sürdüğün macunu yine şırınganın ağzını spatula gibi kullanarak yaydırırsan başarılı bir işlem yaparsın. Hem de fazla sürdüm diye endişelenmezsin.
Evet dediginiz gibi dikdörtgen şeklinde. Uzunlamasına 1 cm derken :D tam anlamadım

Dosya Ekleri

• 16496738451234282027215020360726.jpg
    16496738451234282027215020360726.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 65
Evet dediginiz gibi dikdörtgen şeklinde. Uzunlamasına 1 cm derken :D tam anlamadım.

Eğer işlemciniz dikdörtgen şeklinde ise uzunlamasına sürün demek istemiştim. Benim işlemcim dikdörtgen şeklinde ve enine boyutu şırınganın ağzına birebir uyuyordu. Uzunlamasına ince tabaka halinde 1cm sürüp dağıttığımda taşmadan kusursuz sürebiliyordum. Kendi işlemcimi baz alarak konuştuğum için eksik anlatmışım. 😃

Eğer işlemciniz dikdörtgen şeklinde ise uzunlamasına sürün demek istemiştim. Benim işlemcim dikdörtgen şeklinde ve enine boyutu şırınganın ağzına birebir uyuyordu. Uzunlamasına ince tabaka halinde 1cm sürüp dağıttığımda taşmadan kusursuz sürebiliyordum. Kendi işlemcimi baz alarak konuştuğum için eksik anlatmışım. 😃
Yongalarim bu şekilde tam ortasına pirinç tanesi kadar sıkıp direk kapatsam olur mu acaba? Siz de mi laptop kullanıyorsunuz genelde forumda laptoplarda macunu yaymayı önermiyorlar

Dosya Ekleri

• IMG_20220408_191327_580.jpg
    IMG_20220408_191327_580.jpg
    127,6 KB · Görüntüleme: 56
Yongalarim bu şekilde tam ortasına pirinç tanesi kadar sıkıp direk kapatsam olur mu acaba? Siz de mi laptop kullanıyorsunuz genelde forumda laptoplarda macunu yaymayı önermiyorlar.

Bu kadar macun yeterli. Yayıp yaymamak size kalmış. Ben yaymadan da kullandım yayarak da kullandım hiçbir şey fark etmedi.

Geri
Yukarı