Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şu an islemcide shin-etsu, ekran kartinda kryonaut kullanıyorum bir problem yasamadim.

Eğer macun fazlalığınız varsa deneyin tecrübe edin. Az macununuz varsa fazla kurcalamanızı önermem çünkü ne kadar iyi olursa olsun günden güne ısı verimini kaybedecek. Macunu bitirip strese girmeye değmez.
Servise verdim işlemciye cm mastergel ekran kartına mx-4 sürecekler umarım bir sıkıntı çıkmaz

PTM 7950 CPU'da çok iyi sonuçlar veriyor fakat ekran kartında pek iyi olduğunu söyleyemem.

1650069183239.png

1650069294239.png

120W'da 5 dakikadan sonra VR Thermal Throttling meydana geliyor.
GPU kısmı performansı sebebiyle oyunlarda ilk aldığım güne göre biraz daha sıcak çalıştı cihaz. Yine ilk aldığım güne göre Cinebench testinde sıcaklıklar çok daha iyi (Eskisi 84/88)
GPU kısmında farklı macun kullanımı daha iyi olur gibime geldi.

Ptm 7950 CPU'da çok iyi sonuçlar veriyor fakat ekran kartında pek iyi olduğunu söyleyemem.

Eki Görüntüle 1361579

Eki Görüntüle 1361581

120W'da 5 dakikadan sonra VR thermal throttling meydana geliyor.
GPU kısmı performansı sebebiyle oyunlarda ilk aldığım güne göre biraz daha sıcak çalıştı cihaz. Yine ilk aldığım güne göre Cinebench testinde sıcaklıklar çok daha iyi (eskisi 84/88)

Sizin aldığınız 84/88 sıcaklık benim için soğuk çalışıyor demek 😃. Eğer bu değerler gün geçtikçe yükselmezse çok başarılı bir macun demektir. İnşallah verdiğiniz paranın ve emeğin hakkını alırsınız.

Honeywellin gpuda cok da efektif olmadigini soyleyen baska insanlar da gordum. Ben de bugun honeywell siparisi verdim. Gpuya shin-etsu surmeyi dusunuyorum.

PTM 7950 CPU'da çok iyi sonuçlar veriyor fakat ekran kartında pek iyi olduğunu söyleyemem.

Eki Görüntüle 1361579

Eki Görüntüle 1361581

120W'da 5 dakikadan sonra VR Thermal Throttling meydana geliyor.
GPU kısmı performansı sebebiyle oyunlarda ilk aldığım güne göre biraz daha sıcak çalıştı cihaz. Yine ilk aldığım güne göre Cinebench testinde sıcaklıklar çok daha iyi (Eskisi 84/88)
Gpu da beklenilen performansı mı veremedi yoksa önceki macundan daha mı kötü

Honeywellin GPU'da cok da efektif olmadigini soyleyen baska insanlar da gordum. Ben de bugün honeywell siparisi verdim. GPU'ya shin-etsu surmeyi dusunuyorum.

Ben 1660 Ti ekran kartında shin-etsu ile 74 derecede, kryonaut ile 70 derecede kullandım. Şu an CPU da shin-etsu GPU da kryonaut sürülü fanda da ses azalması yaşıyorum. Gayet tatmin edici.

Yeni konular

Geri
Yukarı