Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Shinetsu temin etmek isteyenler bu linkten alabilirler. Bu 8117 formulu en son gelistirdikleri. Amazon'dan 7783D alabilirsiniz ancak artik yaslandi 20 yillik formul. Yani aslinda Türkiye'ye kargo yapiyorlar mi bilmiyorum ama. Performansi Kryonaut'tan biraz daha iyi diye biliyorum.

Shinetsu temin etmek isteyenler bu linkten alabilirler. Bu 8117 formulu en son gelistirdikleri. Amazon'dan 7783D alabilirsiniz ancak artik yaslandi 20 yillik formul. Yani aslinda Türkiye'ye kargo yapiyorlar mi bilmiyorum ama. Performansi Kryonaut'tan biraz daha iyi diye biliyorum.

Şimdi baktım Türkiye'ye gönderimi yokmuş.

Son düzenleme:
Gerçekten fiyatının hakkını veriyor. 1.5 haftadır ps4 proda kullanıyorum fan sesi çok çok az

Dosya Ekleri

• 2B220E0D-EA3C-42F0-A5E1-BEECC8057783.jpeg
    2B220E0D-EA3C-42F0-A5E1-BEECC8057783.jpeg
    117 KB · Görüntüleme: 74

Böyle bir ürün buldum. 1 yıldır sorunsuz kullandığını iddia eden birini gördüm (Predator Helios 500 10875H/2080 Super), değerleri iyiydi (93 derece 105W/R23). Ürünün Hepsiburada yorumlarında da pump-out sorununu bu ürünle çözdüğünü iddia eden kişiler var. Biraz daha araştırıp duruma göre GPU için alabilirim.
Başka bir incelemede CPU için sıcaklık/RPM artsa da GPU için epey stabil kalmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir ürün buldum. 1 yıldır sorunsuz kullandığını iddia eden birini gördüm (Predator Helios 500 10875H/2080 Super), değerleri iyiydi (93 derece 105W/R23). Ürünün Hepsiburada yorumlarında da pump-out sorununu bu ürünle çözdüğünü iddia eden kişiler var. Biraz daha araştırıp duruma göre GPU için alabilirim.
Başka bir incelemede CPU için sıcaklık/RPM artsa da GPU için epey stabil kalmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Honeywell den memnun değil mısınız?

Honeywell den memnun değil mısınız?
CPU için çok memnunum. Daha iyisini bulmak ne kadar mümkün tartışılır. GPU için biraz zayıf kaldı belki de Aorus'un kullandığı stok macunun kalitesi bana bunu hissettirdi. Kaliteli macun kullandıkları belli, bu ince ve hafif kasa da soğutma performansı iyiydi. Bu macunu MSI için kullananlar hem GPU hem CPU'da memnun ki MSI'ın stok macunu bayağı laf yiyor.
77 derece R23 testi / 95W. Değerler ortada, gayet iyi.

CPU için çok memnunum. Daha iyisini bulmak ne kadar mümkün tartışılır. GPU için biraz zayıf kaldı belki de Aorus'un kullandığı stok macunun kalitesi bana bunu hissettirdi. Kaliteli macun kullandıkları belli, bu ince ve hafif kasa da soğutma performansı iyiydi. Bu macunu MSI için kullananlar hem GPU hem CPU'da memnun ki MSI'ın stok macunu bayağı laf yiyor.
77 derece R23 testi / 95W. Değerler ortada, gayet iyi.
Cm maker sürdüm şuan ben de çok memnunum c23 de 105w da throttle oluyor rdr2 de 56-60 derece arası gidiyor umarım performansını kaybetmez:D

Yeni konular

Geri
Yukarı