Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@gen2 , konuyu neredeyse en başından beri takip ediyorum fakat zamanla çok fazla sayfa birikti. Mümkünse kullandığınız, tavsiye ettiğiniz, alınması gereken macunları ilk konu mesajınızda listeleyebilir misiniz?

Cinebench testindeki sıcaklıklar msi stock macunu vs honeywell

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-04-21 at 12.59.54.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-21 at 12.59.54.jpeg
    212,3 KB · Görüntüleme: 112
  • WhatsApp Image 2022-04-21 at 14.18.44.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-21 at 14.18.44.jpeg
    132,3 KB · Görüntüleme: 113
  • WhatsApp Image 2022-04-21 at 14.18.45.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-21 at 14.18.45.jpeg
    129,7 KB · Görüntüleme: 122
Gelid GC-Extreme'i 6-7 ay sonra (belki daha da uzun) değiştirdim. İşlemci 93 dereceye vuruyordu. Ekran kartı yüksek voltaj ayarında 74-78 dereceydi, alt modda genelde 68 derece civarı. Dell G5 15 5505 SE kullandığım için ekran kartı hala normal denilebilir, soğutma tasarımı gerçekten kötü. Ancak işlemcide bir terslik olduğunu fark ettim ve açtığımda bakır plakada siyah bir leke, işlemci üzerinde taş kesilmiş ufak bir bölüm vardı. Açıkçası ürküttü ancak zor da olsa temizlemeyi başardım. Termal macun kaynaklı mı hiç bilmiyorum. Geçen temizlediğimde her yüzey parlaktı. Siyah leke sizce neden oluştu?

@gen2, konuyu neredeyse en başından beri takip ediyorum fakat zamanla çok fazla sayfa birikti. Mümkünse kullandığınız, tavsiye ettiğiniz, alınması gereken macunları ilk konu mesajınızda listeleyebilir misiniz?

Becerebilirsem yapayim. Simdilik buldugumuz en stabil macun Honeywell PTM7950 bu kesinlikle pumpout sorununu cozuyor. Ardindan Shin-Etsu macunlar geliyor. Dow Corning ve Laird'in macunlarinin pumpout olmaidgini soyluyorlar ancak elimizde veri mevcut degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı