Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maxtor iyi bir macun evet ama daha ucuza ayni performansi veren macun da bulabilirsin sanirim. Masaustu icin 7921 iyi olur.

Teşşekür ederim hocam MX-4 çakması çok var en son ekran kartıma ve işlemcime MX-4 sürdüm performansından memnun kalmadım şahsen ekran kartım 85 çıkıyor.

@T129Atak cumartesi yun express ile sipariş verdim ilk önce pending sonra processing yazıyor normal mi böyle olması?

Dosya Ekleri

• 20220430_202207.jpg
    20220430_202207.jpg
    24,9 KB · Görüntüleme: 46
1 ay önce mastergel maker sürmüştüm işlemcide pump out yaptığı için honeywelli aldım açıkçası fakat ekran kartından çok memnunum. Cihazı açtığımda ekran kartına dokunmadan sadece işlemciyi değiştirsem sorun olur mu yoksa her ikisini de mi honeywell yapayım maalesef elimde maker kalmadı.

1 ay önce mastergel maker sürmüştüm işlemcide pump out yaptığı için honeywelli aldım açıkçası fakat ekran kartından çok memnunum. Cihazı açtığımda ekran kartına dokunmadan sadece işlemciyi değiştirsem sorun olur mu yoksa her ikisini de mi honeywell yapayım maalesef elimde maker kalmadı.
Hayir plakayi actigin zaman macunu degistirmek zorundasin.

Herkese merhaba.

Tulpar V25.1 laptop kullanıyorum. 7 ay oldu ve sıcaklıklar berbat. Çekirdek başı 100 dereceyi dahi görebiliyorum. 20 25 sayfa kadar gerisini okuyabildim. Herkesin paylaşımları çok kıymetli..

Gördüğüm kadarıyla Honeywell PTM7950 en iyi ve pump out yapmayan termal macun olarak gözüküyor. Gpu ve Cpu için bunu almam yeterli olacak mıdır ? Yoksa Gpu için CM maker sürsem daha mı faydalı olur ?

Çok teşekkür ederim..

Geri
Yukarı