Ters kafa yapısına sahip biri ile evlenmek ne kadar mantıklı?

Size, ilişkinize veya herhangi bir şeye zarar verebilecek bir şey ise karışması, değişmeni istemesi çok normal. Kötü alışkanlıklarınızdan, davranışlarınızdan "Benim yaşam stilim böyle." diyerek sıyrılamazsınız. Size değer veren insanlar tabii ki durumu düzeltmeye çalışır.

Ama ortada böyle bir durum yok. Takip ettiğiniz kişilere karışma hakkı kimsede yok maalesef. Birlikte olduğunuz kişiyi yeniden bir göz önüne alın bence.

Size, ilişkinize veya herhangi bir şeye zarar verebilecek bir şey ise karışması, değişmeni istemesi çok normal. Kötü alışkanlıklarınızdan, davranışlarınızdan "Benim yaşam stilim böyle." diyerek sıyrılamazsınız. Size değer veren insanlar tabii ki durumu düzeltmeye çalışır.

Ama ortada böyle bir durum yok. Takip ettiğiniz kişilere karışma hakkı kimsede yok maalesef. Birlikte olduğunuz kişiyi yeniden bir göz önüne alın bence.
Ya zarar verecek bişi olsa böyle dese yaparım dediğini neden yapmayayım ama çizgi filme kadar karışıyor izleme diyor (Esrarengiz Kasaba).
Şu denli basit bir sorunu düzgün iletişimle çözemiyorsanız veya tahammül edemiyorsanız evlilik gibi büyük bir sorumluluğun altından kalkamazsınız.
Bazen bende öyle düşünüyorum normal insanlar sorunları konuşarak anlaşıyor ve çözüyor bizde ise tam tersi daha da işler karışıyor. Daha dün yaşandı.
Sevdiğin inanı kısıtlamak şahsen aşk değil bir tür eziyet.
Bu tarz bir ilişkim olmuştu ve fazla sürmedi hayat enerjini emiyor bildiğin.

Tavsiyemi ne kadar önemsersin bilmiyorum ama bunu 2 yıl değil 30 40 yıl gibi düşün ve boşandıktan sonra nafaka gibi bir dert olduğunu.
Birbirimizi seviyoruz lafı bazen çözüm olmuyor.

yine de karar sana kalmış gerçekten seviyorum diyorsan.
Bu para sevmiyor ya nafaka vs olaylar olmaz zaten. Problem mutlu olamamak yani ben mutlu olmak için evlenip mutsuzluğu yaşayacaksam ne anlamı var. Huyunu değiştirmem lazım her şeye karışmayı bırakmalı ama bunu değiştirmek aşırı zor.
Bence düşünmeniz gerekiyor. Ne demek asla izlemene izin vermem ? Siz evleneceksiniz, aynı evi paylaşacaksınız, moraliniz bozukken birbirinize sarılıp mutlu olacaksınız. Eve gittiğinde, onu görmek, onunla gece uyuyacak olmak size huzur verecek. Ama birbirinizi kısıtlamak mı ? Bu evlilik değildir. Mutlu da olamazsınız. Belki de kız arkadaşınız size biraz takılıyor izin vermem gibisinden. Bence büyütülecek bir şey yoktur ama gene de ciddi bir konuya benziyor, şimdiden oturun konuşun. Gerçekten hayatınız zehir olur. Ne siz onu kısıtlamalısınız ne de o sizi. Evlisiniz diye her şeyi birlikte yapacak değilsiniz. Herkesin kendine ait zamanı da olmalı evlilikte. Sen 5 saat oyun oynamak istersin, sen bunu yaparken o da sıkılmaması için dizi, film, hobi, arkadaşlarla vakit geçirme vs. durumlar için kendini hazırlamalı. Aynı şekilde de siz bunları düşünmelisiniz. Evlilik demek mutluluk ve aynı zamanda özgür olabilmek demektir. Umarım sevginiz, saygınız baki kalır ve böyle durumları da hallederek, güzel bir evlilikle hayatınıza devam edersiniz. Bunlar benim fikirlerim.
Aynen umarım işler düzelir. Oyun dedin de ona da karışmıştı sonra konuştum konuştum anlaştım zor oldu ama başardım. Bu konuyu burda bitirmem tabi konuşuruz anlaşırız olmadı o yoluna ben yoluma. Ben mutlu olma hayali ile bir yola girip hayatımı cehenneme çeviremem dünya’ya bi daha gelmiyoruz geçen zaman geri alınamıyor.

Son düzenleme:
Bazen ben de öyle düşünüyorum normal insanlar sorunları konuşarak anlaşıyor ve çözüyor biz de ise tam tersi daha da işler karışıyor. Daha dün yaşandı.
Karışmasının bir sebebi illaki var. Bunun sebebini öğrenmek çözüm bulmayı daha da kolaylaştırır. Ve anladığım kadarıyla olgun biri değil.

Karışmasının bir sebebi illaki var. Bunun sebebini öğrenmek çözüm bulmayı daha da kolaylaştırır.
Sebebini biliyorum anlatayım. İzlediğim çoğu kişiyi din düşmanı olarak görüyor öyle degilse bile mutlaka bi kusur buluyor. Esrarengiz Kasaba isimli çizgi diziyi bilirsiniz ona bile izleme diyor ve bunu yapması çok sinirime dokunuyor. Din demiştim evet dini konuda çok hassas çoktan da öte aşırı…

Sebebini biliyorum anlatayım. İzlediğim çoğu kişiyi din düşmanı olarak görüyor öyle degilse bile mutlaka bi kusur buluyor. Esrarengiz Kasaba isimli çizgi diziyi bilirsiniz ona bile izleme diyor ve bunu yapması çok sinirime dokunuyor. Din demiştim evet dini konuda çok hassas çoktan da öte aşırı…
Abartıyor bununla ömür geçmez sana söyliyim.

Geri
Yukarı