The Last of Us Part 1 optimizasyonu düzelmediği halde Steam'de bir ayda yüzde 88 olumlu yorum aldı!

Osman Nuri23

Hectopat
Makaleler
2
The Last of Us ilk çıktığı zaman çok rezil bir şekilde çıkmıştı. Gelen güncellemelerle oyun biraz daha toparlansa da oyun hala rezil durumda olduğu gözüküyor. Kullanıcılarda olanları unutacak olacak ki olumlu yorumları basmaya başlamışlar hala oyun düzgün çalışmadığı halde. Bozuk ürün satıyorlar kullanıcılar olumlu yorum veriyor. Oyuncularda hak ediyor böyle balık hafızalı olup oyunu tam düzeltmedikleri halde olumlu yorum basarlarsa bu rezilliği yapan firma da nasıl olsa oyunun yorumları düzeldi diye oyunun sorunlarıyla birlikte böyle bırakabilir. Bir oyun optimizasyonu ve sorunları tam düzeltilmediği halde oyunun yorumları olumlu verilmemeli. Firma düzeltene kadar olumsuz yorumlarla linç edeceksin ki bir an önce düzeltsin. Yoksa gider olumlu verirsen firma sorun olduğu halde aman oyuncular umursamıyor boş verelim diye oyunu böyle bırakma tehlikesiyle karşı karşıya olur oyuncular. Oyunlar bozuk çıkmaya devam edecektir oyuncularda böyle duyarsız olursa.

Ekran görüntüsü 2023-07-24 110231.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim insanımız gerçekten balık hafızalı ve her şeyi de hak ediyor. Arkadaşlar, olumsuz incelemeyi basacaksınız ki onlar da kendilerine çeki düzen verecek. Bu arada oyun kötü değil, oyunu ben de oynuyorum da optimizasyonu gerçekten kötü. Oyunu oynuyorum ama para vermedim diyeyim, siz anlayın. Optimizasyonu sorunlu olan oyuna da para vermem.

Bizim insanımız gerçekten balık hafızalı ve her şeyi de hak ediyor. Arkadaşlar, olumsuz incelemeyi basacaksınız ki onlar da kendilerine çeki düzen verecek. Bu arada oyun kötü değil, oyunu ben de oynuyorum da optimizasyonu gerçekten kötü. Oyunu oynuyorum ama para vermedim diyeyim, siz anlayın. Optimizasyonu sorunlu olan oyuna da para vermem.
Bu arada ben de oyuna kötü demiyorum asla ama oyun bozuk. Bozuk olan ürün dünyanın en iyi oyunu olsun asla olumlu yorum verilmez. Olumsuz vermek istemiyorum da diyorsanız inceleme yapmayın o zaman.

@Osman Nuri23 açıkçası böyle sorunlu bir oyuna da 599 TL vermek istemedim. Hem parası az değil hem de indirim zamanında indirim almamış bir oyun. Şimdi sinirlendim işte. Oyununuz hem sorunlu bir de indirim zamanında indirim yapmıyorsunuz.

@Osman Nuri23 açıkçası böyle sorunlu bir oyuna da 599 TL vermek istemedim. Hem parası az değil hem de indirim zamanında indirim almamış bir oyun. Şimdi sinirlendim işte. Oyununuz hem sorunlu bir de indirim zamanında indirim yapmıyorsunuz.
Ratchet oyunu geliyor Naughty Dog'un bakalım da böyle sıkıntılı olacak mı? Göreceğiz.

Ratchet oyunu geliyor Naughty Dog'un bakalım da böyle sıkıntılı olacak mı? Göreceğiz.
O oyun Insomniac'ın oyunu hocam. O oyunu Iron Galaxy değil Nixxes port ediyor.

Sony'nin köpekleri diye adlandırabileceğimiz fanboy tayfa oyun ilk çıktığı dönem oyuna sahip olmamasına rağmen yani oyunun ne kadar bozuk olduğunu bilmemesine rağmen oyunu insanlara karşı savunuyor, gelen her güncelleme de incelemelerinizi olumluya çevirin diyordu. Onun dışında bizim insanımızda da ve hatta bu forumda da var bu oyunun portunu savunan. RX 6700 ile oynayıp şansa problem yaşamadıktan sonra "Siz GT 730 ile oynuyorsanız adamlar ne yapsın?" diyen biri vardı bu forumda. İsmini çok net hatırlıyorum ama böyle bir düşünce yapısındaki biriyle boş yere tartışmak istemediğim için etiketlemeyeceğim.

Gerçi bizim insanımız oyunları Allah yapmışçasına problemi hep kendinde aradığı için normal geliyor. 3090 ile Far Cry 6 oynayın adamın oyunu bir anda 90 FPS'ten 5 FPS'e kitlenince senin sistemin dandik diyen milletiz. Bizim insanımızın savunması şu şartlarda gayet normal.

Geri
Yukarı