The Last of Us Part II hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu bırakayım, bir fikir oluşabilir kafanızda. Dakikasını ayarladım, spoiler yok.
PintiPanda'yı severim ama hiçbir şey böyle bir üslupla bir oyunu veya yapımcısını hedef göstermeyi haklı çıkarmaz bence. Bunları izleyen insanlar da kendileri fikir oluşturmak yerine birebir duyduklarını tekrarlıyorlar yayıncılar yüzünden.

Oyunu oynamıyor, izliyorsanız, oynayan kişinin oyun sırasında verdiği tepkiler, yaptığı yorumlar istemeden sizin de görüşünüzü etkiliyor. Yayıncıların oynanış sırasında bu tip yorumlar yapmaları yüzünden, oyunları oynamadan fikir sahibi olan binlerce insan birikti ortalıkta.

Oyuna seçilen hikayeyi beğenmemek, adam gibi "bence bu kalitede bir yapım, oyunculara acı çektirecek, oyuncuları üzecek bir hikayeyi hak etmiyor" şeklinde eleştirmek herkesin en doğal hakkı.

En ufak fikirleri büyük bir kitleyi yönlendiren bu gibi insanlar, fikirlerini keşke daha olgun, daha yapıcı belirtme yolları seçseler.

PintiPanda'yı severim ama hiçbir şey böyle bir üslupla bir oyunu veya yapımcısını hedef göstermeyi haklı çıkarmaz bence. Bunları izleyen insanlar da kendileri fikir oluşturmak yerine birebir duyduklarını tekrarlıyorlar yayıncılar yüzünden.

Oyunu oynamıyor, izliyorsanız, oynayan kişinin oyun sırasında verdiği tepkiler, yaptığı yorumlar istemeden sizin de görüşünüzü etkiliyor. Yayıncıların oynanış sırasında bu tip yorumlar yapmaları yüzünden, oyunları oynamadan fikir sahibi olan binlerce insan birikti ortalıkta.

Oyuna seçilen hikayeyi beğenmemek, adam gibi "bence bu kalitede bir yapım, oyunculara acı çektirecek, oyuncuları üzecek bir hikayeyi hak etmiyor" şeklinde eleştirmek herkesin en doğal hakkı.

En ufak fikirleri büyük bir kitleyi yönlendiren bu gibi insanlar, fikirlerini keşke daha olgun, daha yapıcı belirtme yolları seçseler.
Oyunu oynadım. Pek çok yayıncının oyun sonundaki yorumlarını merak ettim ve bu örnek bana en yakın olanıydı. Pintipanda örneği -özellikle de bu örnek- biraz uçuk olduğu doğru. Ama o 1 dakikalık arada şikayet ettiği şeyler en azından benim için son derece haklı şikayetlerdi. Tabii üslup biraz yanlış.

Oyunu oynadım. Pek çok yayıncının oyun sonundaki yorumlarını merak ettim ve bu örnek bana en yakın olanıydı. Pintipanda örneği -özellikle de bu örnek- biraz uçuk olduğu doğru. Ama o 1 dakikalık arada şikayet ettiği şeyler en azından benim için son derece haklı şikayetlerdi. Tabii üslup biraz yanlış.
Sizin oynayıp oynamadığınızdan bahsetmemiştim hocam, sizin yaptığınız doğru olan. Oynayıp beğenmedikten sonra diğer insanları merak etmek çok normal.

Ama bu insanlar oynadıkları oyunlara verdikleri tepkilerle doğrudan birçok insanın o oyuna dair deneyimini ve fikrini oluşturuyorlar. Benim genel gözlemim, bir insan oyunu oynamamış, sadece izlemiş kişiler, çoğu zaman oynayan kişi ne hissetti ne düşündüyse aynılarını düşünür hale geliyor.

Sizce alınmaya değer mi oyun? Yakın bir zamanda almayı düşünüyorum, ilk oyuna kıyasla oynanışı nasıl, zevk verir mi ilki gibi? Mesela ilk oyunda yaptığımız stratejiler, craftlar vs. mevcut mu?

Sizce alınmaya değer mi oyun? Yakın bir zamanda almayı düşünüyorum, ilk oyuna kıyasla oynanışı nasıl, zevk verir mi ilki gibi? Mesela ilk oyunda yaptığımız stratejiler, craftlar vs. mevcut mu?
Teknik anlamda her alanda önceki oyunun üzerinde koymuş bir yapım. Eğer endişeleriniz oyunun teknik özellikleri üzerindeyse, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

4 kere bitirmeme rağmen hikayesini kabullenmekte hala zorlandığım ama görsel olarak yapılmış en iyi ilk oyunlardan belki de en iyisi olabilir. Öyle ki hala PS4 nasıl açabiliyor bu oyunu diyorum her oynayışta adamlar kaynakları olabildiğine az kullanan oyuncu dostu çok iyi bir oyun motoru geliştirmişler. Uncharted 4'ten beri sürekli gelişimini hissedebiliyorsunuz.

Biraz kaba olacak ama hayvan gibi oynamak istediğim oyundur. Dünya düzeni yüzünden PS4 alamıyorum ama bir gün elbet oynayacağım nereye kadar kaçabilir ki benden?

Bu arada 9.0 kırıldığını görünce bende ufaktan bir mutluluk oldu. Nasipse yazın ha? :)

Geri
Yukarı