The Last of Us: Part II Remastered zamlandı!

Bak buna katılmıyorum işte. Nintendo eğlenceyi ön planda tutan kaliteli, sektöre yön vermiş oyunlar üreten bir oyun üreticisi.
Kesinlikle. Mesela Sony'nin SM2'sine bakalım. İlk oyun açık dünya olarak kötüydü zaten. Bomboş yan içerik doluydu. 2. oyunda hallolur dedik. Adamlar da haritayı şöyle yaptık diye reklam yaptılar. Boyut dışında bir şey yapmamışlar. Hala bomboş açık dünya. Hele oyunun bir bölümünde direkt bomboş oluyor ama söylemeyeceğim o kısmı. Bilen bilir zaten.
Kötü. Zelda kaldı sadece denemediğim. Mario hele, çocuk oyununun 3D hali. Buna iyi diyen kendini kandırır. Yok başka yaratığa dönüşüyormuşuz da, her biri farklı mekanikmiş de... Geçin abi çocuk oyunu ya. Tatil bitsin satacağım Switch'imi.

Yeni çıkan oyunlara bakmak lazım. AAA yeni çıkan bir oyuna Steam'den direkt 70 dolar vermek gerek. 70 dolar 2100 küsür ediyor. PlayStation'da hala daha uygun.
Steam'de hala 60 Dolar oluyor çoğu. Konsolda "next-gen" diye 70 Dolar oluyor. Sizin dediğiniz gibi olmuyor da değil tabii. Bu arada JRPG severseniz Fire Eblem: Three Houses deneyin.

Kardeşim nintendo ve nintendo oyunlarına kötü dedi. Sony'nin verdiği fiyatlara iyi dedi. 1 konuda 3 yanlış yaptı tebrikler.
Şahsen 60-70 dolar bir Mario oyununa vereceğime giderim PlayStation’daki adamakıllı oyunlara veririm. Nintendo oyunları fiyatına göre çöp.Nintendo tamamen küçük çocukların eline oyuncak olarak verilecek bir konsol, açacaksın Mario’yu vereceksin. Zelda güzel ama, ona bir şey demiyorum. PS fiyatları da bugüne kadar gayet iyiydi, 3-5 oyuna zam gelince hemen coşuyorsunuz niyeyse. Adamlar GOW Ragnarok gibi bir oyunu 1.5 yıldır 20-25 dolar bandinda satıyordu. Konsolun tanımı PS veya Xbox’tur, Nintendo değil. Bir “ El “ konsolunu PS cephesiyle kıyaslamak çok komik bir şey aslında.

Son düzenleme:
Şahsen 60-70 dolar bir Mario oyununa vereceğime giderim PlayStation’daki adamakıllı oyunlara veririm. Nintendo oyunları fiyatına göre çöp.Nintendo tamamen küçük çocukların eline oyuncak olarak verilecek bir konsol, açacaksın Mario’yu vereceksin. Zelda güzel ama, ona bir şey demiyorum. PS fiyatları da bugüne kadar gayet iyiydi, 3-5 oyuna zam gelince hemen coşuyorsunuz niyeyse. Adamlar GOW Ragnarok gibi bir oyunu 1.5 yıldır 20-25 dolar bandinda satıyordu. Konsolun tanımı PS veya Xbox’tur, Nintendo değil. Bir “ El “ konsolunu PS cephesiyle kıyaslamak çok komik bir şey aslında.
Ben fiyatlara kötü demiyorum iyi diyorum onu geçeceğim o yüzden. Konsolun tanımı nasıl PS veya Xbox oluyor? PS özel oyunlara bile sahip değil artık. CEO bile çıkıp "PS özel oyunlarının geleceği PC ve mobildir!" diye açıklama yaptı. Xbox desen PC bildiğin sadece uzun ömürlüsü ve daha kullanıcı dostu hali. Nintendo ise cidden konsol. Bu adamlar kaç yıldır konsol sektöründe hiç özel oyunlarını PC gibi platformlara çıkarttıklarını gördün mü? Mario çocuk oyunu demişsin çocuk oyunu dediğin oyunda çoğu oyunun sağlayamayacağı kadar bölüm çeşitliliği, eğlence var. Super Mario 64 ile de oyun dünyasına yön de vermiş bir seri Mario. Rockstar Games gibi bir şirketin eski kurucu ortağı Dan Houser bile "Bir oyun geliştiricisi Zelda ve Mario gibi oyunlardan ilham almadığını söylüyorsa yalan söylüyordur." diye açıklama yaptı. Şu an 18 yaşındaki biri de Mario oynasa keyif alır 3 yaşındaki biri de çünkü genel kitleye hitap ediyor. 3 yaşındaki biri God of War oynasa keyif alır mı peki? Hayır çünkü genel kitleye hitap etmiyor. Sırf Mario da değil Nintendo konsollarında günümüze kadar çok fazla oyun çıktı Fire Emblem, Pokemon, Zelda, Splatoon daha niceleri sayılabilir. Aynı zamanda Sony bir zamanlar sırf ev konsollarında uyguladığı marketlerden daha az pay taktiği ile ev konsollarında öne geçtiği için çok havalara girip Nintendo konsollarını kendi alanı olan el konsollarında tokatlamaya çalışmıştı. Sonuç ne oldu? Son çıkarttıkları PSVita konsoluna oyun çıkmadı sektörden de çekildiler. Nintendo için ne oldu? Hala Switch 2 bekleniyor. Dolar konusuna gelirsek arkadaşlar her firma yavaş yavaş Türkiye pazarından elini çekmeye çalışıyor Microsoft hariç. Steam çekti, PlayStation yıllarca ülkemize oyun ve konsol sokmadı daha yeni yeni Bilkom aracılığıyla sokacaklar. Nintendo yıllar önce çektiği için mi günah keçisi oluyor? Adamların konsolları niye satılmadı? Nortec gitti aksesuarları konsoldan pahalı yaptı, CD Media ise tatille meşgul. Yoksa Nintendo konsolları hayli hayli satılırdı ülkede Nintendo oyunlarının isimlerini bilmeyen yok. Sokaktan geçen birine Mario ve Pokemon isimlerini sorun bir.

Bak buna katılmıyorum işte. Nintendo eğlenceyi ön planda tutan kaliteli, sektöre yön vermiş oyunlar üreten bir oyun üreticisi.
Sadece oyunları pahalı ve çoğu ülkede açık olmayan bir konsol.

Yeni konular

Geri
Yukarı