The Witcher 3 güzel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Steam'de GOTY 15 TL'ye düşüyordu. 15 TL'ye alınır. Ancak beni hala sürükleyip götüremedi oyun. Alışamadım hala yüklü duruyor. :D Biraz abartıldığını düşünüyorum. Beklentiyi yükseltmemek gerek.
Epic Games'de 15 Tl işte 23 Eylül e kadar isteyene duyurulur. Aldım ben sonunda az hikayesine bakıyım sonra yüklensin de başlıyım biraz bakalım nasılmış.
Steam'den alıp, defalarca indirip oynamaya çalışıp bıraktığım bir oyun olduğu için beni etkilemiyor. Ama oynayış, hikaye ve animasyonlar fena sayılmaz oynarsanız hoşunuza gidebilir. Büyük ihtimalle oyunun beni etkilememesinin sebebi defalarca
The Elder Scrolls v Skyrim oynamış bitirmiş ve tekrar tekrar oynamış biri olarak beni etkileyemedi.
Skyrim daha eski ama daha iyi bir oyun mu sizce? Oynamadım ama bir videosuna baktım bir şövalyeyi kesiyordu sanki mekanikleri gerçekçi gelmedi bana adama vuruyor adam kımıldamıyordu bile. Belki birkaç videoya daha bakmalıyım. Skyrim i daha mı iyi buldunuz?

Son düzenleme:
Kiminin beğendiği kiminin beğenmediği bir oyun. Beni hiç sarmadı direk iade ettim. Kontrolleri kötüydü baya ve mekanikler basit geldi. Belki de çok şey bekledim oyundan. Ama bu fiyata elbette alınır.

@Specialagent58 Skyrim ile karşılaştırılması pek doğru olmuyor. Renkler ve zevkler tartışılmaz. Skyrim de animasyonlar, vuruş hissayatı biraz eski kalıyor. Zaten vuruş hissayatı veya animasyonları için değil, oyunda bulunan atmosfer ve ana hikayesi, yan görevleri seçim, sonuç ilişkileri birdenbire saldırıya uğrayıp öldürdüğüm haydutun üstünden öldürülmem için çıkan notlar vs. Say say bitmez. Benim için Skyrim diğer oyunlar ile karşılaştırılamaz. Diğer benzer oyunların farklı yapılara sahip her oyunu kendi bazında değerlendirmek gerektiği için The Witcher 3 için bir çok deneme ve oyun için zaman harcamama rağmen oyunu bitirme , daha çok keşfetme isteği oluşmadı. Bu nedenle oyunlar kişiden kişiye oynamak zevki değiştirir. 2021 yılında Skyrim oyununu ilk defa oynamak animasyon ve grafik bakımından kötü hissettirecektir. Her oyunu zamanında oynayınca değerini anlayabiliyorsunuz.

@Specialagent58 Skyrim ile karşılaştırılması pek doğru olmuyor. Renkler ve zevkler tartışılmaz. Skyrim de animasyonlar, vuruş hissayatı biraz eski kalıyor. Zaten vuruş hissayatı veya animasyonları için değil, oyunda bulunan atmosfer ve ana hikayesi, yan görevleri seçim, sonuç ilişkileri birdenbire saldırıya uğrayıp öldürdüğüm haydutun üstünden öldürülmem için çıkan notlar vs. Say say bitmez. Benim için Skyrim diğer oyunlar ile karşılaştırılamaz. Diğer benzer oyunların farklı yapılara sahip her oyunu kendi bazında değerlendirmek gerektiği için The Witcher 3 için bir çok deneme ve oyun için zaman harcamama rağmen oyunu bitirme , daha çok keşfetme isteği oluşmadı. Bu nedenle oyunlar kişiden kişiye oynamak zevki değiştirir. 2021 yılında Skyrim oyununu ilk defa oynamak animasyon ve grafik bakımından kötü hissettirecektir. Her oyunu zamanında oynayınca değerini anlayabiliyorsunuz.
Skyrim'in bir guzel yani da modlama olanagidir bence. 2021 yilinda bile biraz zaman harcayarak oyunu cok guzel grafikli 4K texture'lu, animasyonlu bir sekilde oynayabiliyorsunuz. Diger modlara girmiyorum bile yoksa saatler alir yazmasi.😀

Bana oyuna çok iyi diyen arkadaşların geneli kombat kısmındaki mekaniklere önem vermiyor da açık dünyası evreni hikayesinden dolayı diyorlarmış gibi geliyor, çünkü bazı arkadaşlar savaş mekanikleri iyi değil demiş çıktığı sene için bile beğenmeyenler var. İşin sonunda oynayıp göreceğim %60 larda bakalım :D

Son düzenleme:
Witcher 3'ün dövüş mekanikleri oyuncuyu oyuna mı çekiyormuş🤭 Witcher 3'ün dövüş mekanikleri çıktığı sene için bile iyi değil, daha önce hiç iyi dövüş mekaniklerine sahip bir oyun oynamadın sanırım. Aynı şekilde yaratık animasyonlarının da pek bir numarası yok.
"Dünyanın en iyi dövüş mekaniklerine sahip oyunu" demedim. Rol yapma içeren bir oyuna göre kütüksü olmasını beklediğim dövüş mekanikleri gayet estetikti. Yaratıkların animasyonları ise yine kütüksülükten ziyade akıcı şekilde ilerliyordu.

Skyrim'in bir guzel yani da modlama olanagidir bence. 2021 yilinda bile biraz zaman harcayarak oyunu cok guzel grafikli 4K Texture'lu, animasyonlu bir sekilde oynayabiliyorsunuz. Diger modlara girmiyorum bile yoksa saatler alir yazmasi.😀

Oyna uygun her mod grafiği güzelleştirir. Orijinalliğini bozar oynun veya hatalara sebep olabilir. Oynu oynadım bitirdim güzel oyun ama oyun çok uzun açık dünya RPG sevmiyen varsa tavsiye etme bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı