Witcher 3 güzel midir?

Witcher galiba çeviride efsunger olarak geçiyordu, oyunu bayağıdır oynamadım hatam varsa kusura bakmayın. Oyun konusundan önce efsungerlerin ne yaptığını anlatarak başlayayım. Ayrı ayrı yaklaşık 6 civarı efsunger okulu bulunuyor bunlar: Kedi, griffin, ayı, yılan, kurt okulu ve hepsinin farklı bir hikayesi var. Witcher oyun serisinin 1-2-3 oyununda Geralt of rivia karakterini oynuyorsun. Geralt kurt okulu eğitimi almış bir efsunger ve efsungerlerin yaptıkları işse para karşılığı gittikleri yerdeki sorunları (canavarları öldürmeleri, birini iz sürerek bulmaları ya da ufak meseleleri) çözmesi. Efsungerler en son test olarak (tam emin değilim, oyunu oynarkende bu hikayeyi de diyalog olarak öğrenmiş olacaksın) mutasyon testine tabii tutulup başarı şansı çok düşük olan testden geçip mutasyona uğramaya çalışıyorlar. Mutasyona uğrayan efsungerlerin kedi gibi gözleri olur, geceleri ışık olmadan görebilir, sindirim sistemleri çok kuvvetli olur ve içtikleri, kendilerini güçlendirdikleri içtiği iksirleri normal bir insan içse ölmekten beter olur. Witcher evreninde efsungerler gayet güçlüdürler fakat serinin en güçlü karakterleri değillerdir. 1. oyununu oynamadım, 2 oyununda daha çok politik meselelerle uğraşıyorduk ve kral katili Witcher vardı. Kılıç kullanmakta, iz sürmekte ustadırlar ve bazı büyüleri yapabilirler. Oyunun hikayesine gelecek olursak, Geralt eski sevgilisini bulmaya çalışıyor ve bulduktan sonra da kralın kızı olan Ciri'yi arama yoluna çıkıyorsun, The Witcher 3: Wild Hunt (vahşi avın anlamını da oyunun orta ve sonlarında anlayacaksın, başta Geralt'ın rüyasında bir kısmını gösterecek).

RPG yani rol yapma oyunu, her ne kadar rol yapma oyunu olsa da Geralt standart bir karakterdir yani karakterini kendin tasarlamıyorsundur fakat karakterini güçlendiriyor, vereceğin seçimlerle oyundaki hikayelerin sonlarını ve diyaloglarını (diğer oyunların aksine) çok büyük oranda değiştirdiğin bir oyun. Dövüş sistemi yeni oynayacaklara güzel gelebilir fakat defalarca kez oynamış insanı belirli bir yerden sonra sıkmaya başlar. Oyunda benim en çok beğendiğim kısımlar yan hikayeler ve önce Witcher 3: Wild Hunt oynayarak da başlayabilirsin. Oyunun grafikleri bayağı güzel, müzikleri de çok klastır, iyi oyunlar dilerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yalnız önce Witcher 3'e başlamak mantıklı değil. 1. oyun da oynanmalı aslında ama şart değil. 2. oyun 3'ün hikayesi ve karakterleri için net oynanmalı. 2. oyunu daha iyi anlamak için 1. oyunu oynamak gerek, kısaca 1-2-3 olarak oynamak lazım. Ama ilk oyun çok eski.

2.oyunuda oynayın mutlaka eski olsa da kanser etmiyor hikayesi çok güzel sadece bir kere tünelde kaybolmuştum bir kerede görev ilerlemiyordu bugdan dolayı başka sorunu yok.

Geri
Yukarı