Çözüldü The Witcher 3 MSVCP120.dll hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onuryasar355799

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, The Witcher 3 indirdim kurdum. Masaüstüne 2 tane giriş simgesi oluştu. Biri The Witcher 3: Wild Hunt digeri ise The Witcher 3: Wild Hunt (DX12). Hangisiyle giris yapacağım, 2 tane niye oluştu? Ve bir de oyuna girerken MSVCP120.dll hatası aliyorum. Nasıl duzeltebilirim? Görselde yükledim bakabilirsiniz. Bilen arkadaşlar yardim edebilir mi?

Dosya Ekleri

• 20230305_144928.jpg
    20230305_144928.jpg
    153,7 KB · Görüntüleme: 37
  • 20230305_144939.jpg
    20230305_144939.jpg
    172,8 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diğer hata için Visual C++ 2012 paketini (VSU4\vcredist_arm.exe hariç) hem x86 hem de x64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2012 paketlerini onarın.

bu hataları niye alıyorum?

Daha önce oraya buraya manuel olarak internetten indirilip atılan DLL dosyalarından dolayı olabilir. Ya da gereken paketleri kurmamışsınızdır.

Sizin durumuzda gereken paketler eksik gibi görünüyor.
Öncelikle msvcp120.dll hatası için Visual C++ 2013 paketini (vcredist_arm.exe hariç) hem x86 hem de x64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2013 paketlerini onarın.

Diğer soruya gelecek olursak, biri adından da anlaşılacağı üzere DirectX 12 sürümü. Diğeri ise DirectX 11 sürümü olmalı.

Yukarıdaki çözüm DLL sorununu çözmeyecek olursa rapor paylaşın.

Öncelikle msvcp120.dll hatası için Visual C++ 2013 paketini (vcredist_arm.exe hariç) hem X86 hem de X64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2013 paketlerini onarın.

Diğer soruya gelecek olursak, biri adından da anlaşılacağı üzere DirectX 12 sürümü. Diğeri ise DirectX 11 sürümü olmalı.

Direct 11 veya 12 hangisinden girmem gerekiyor?

Öncelikle msvcp120.dll hatası için Visual C++ 2013 paketini (vcredist_arm.exe hariç) hem X86 hem de X64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2013 paketlerini onarın.

X86 ve X64 olarak nasıl kurabilirim 2 kez onu tam anlayamadım?

Sisteminiz DirectX 12 destekliyorsa ve performans açısından sorun çıkarmıyorsa DirectX 12 ile oynayabilirs.

Verdiğim bağlantıya girdikten sonra aşağıdaki "download" yazan yere tıklayıp söylediğim paketleri kuracaksınız.

Eki Görüntüle 1690830

Hocam dediklerinizi kurdum şu an denedim DX12 olan simgeyle giriş yapabiliyorum ama diğer simgeyle mscVR110DLL hatası alıyorum bunların çözümü var mı bu hataları nıye alıyorum?

Diğer hata için Visual C++ 2012 paketini (VSU4\vcredist_arm.exe hariç) hem x86 hem de x64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2012 paketlerini onarın.

bu hataları niye alıyorum?

Daha önce oraya buraya manuel olarak internetten indirilip atılan DLL dosyalarından dolayı olabilir. Ya da gereken paketleri kurmamışsınızdır.

Çözüm
Diğer hata için Visual C++ 2012 paketini (VSU4\vcredist_arm.exe hariç) hem X86 hem de X64 olacak şekilde kurun. Kurulum esnasında hata alacak olursanız Denetim Masası üzerinden 2012 paketlerini onarın.

Hocam dediklerinizi yükledim sorun çözüldü bu gibi sorunlar için başka indirmem gereken şeyler var mı yarın bigün başka oyun indirdiğimde hata almamak için soruyorum kurmam gereken başka şeyler var mı? Bir de dediğim gibi masaüstünde 2 simge var hangisinden girmemi önerirsiniz DxDiag'dan baktım DirectX sürümü DirectX 12 yazıyor.

bu gibi sorunlar için başka indirmem gereken şeyler var mı?

Direkt Visual C++ paketlerinin tamamını kurun isterseniz. Sol taraftan "Download" deyip indirin.

Yüklemek için install_all.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Eğer ileride yine de 0xc000007b veya DLL hatası alacak olursanız yukarıdaki bağlantıdan rapor oluşturup paylaşmanız daha iyi olur. Bazen DLL dosyaları sorunlu olabiliyor. Böyle durumlarda dosyanın bulunduğu konumdan kaldırılıp tekrar paket üzerinden kurulması gerekiyor.

Eksik olan dosyaları ise internetten rastgele sitelerden indirip oraya buraya atmayın. Bu sadece sorunu daha da derinleştiriyor.

Geri
Yukarı