The Witcher 3 overrated mı?

Kombat sisteminden dolayı asla büyük bir başyapıt olamadı Witcher 3 gözümde. Belki de hemen Sekiro'dan sonra oynadığım için kötü gelmiştir kombat sistemi, bilemiyorum.

Hocam Combat'ı gerçekten çok iyi. Size sunduğu büyü çeşitliliği, yapabileceğiniz binlerce Build, bu oyun gerçekten her konuda başyapıt.

Hocam Combat'ı gerçekten çok iyi. Size sunduğu büyü çeşitliliği, yapabileceğiniz binlerce Build, bu oyun gerçekten her konuda başyapıt.

Dediğim gibi gelmiş geçmiş en iyi savaş sistemine sahip oyunlardan(bana göre en iyisi.) Biri olan Sekiro'dan hemen sonra oynadığım için öyle gelmiş olabilir. Tekrar deneyeceğim.

İlk oyundan dolayı asla oynayamadığım bir seri. Üçüncü oyunu indirip az oynamıştım. Oynanışı eğlenceli gelmişti fakat ilk oyunu oynamadan oynamak istememiştim. Fakat başında geçirdiğim çok az saatte bile eğlendirdi. Umarım bir gün bu sorunun asıl cevabını öğreneceğim.

İlk oyundan dolayı asla oynayamadığım bir seri. Üçüncü oyunu indirip az oynamıştım. Oynanışı eğlenceli gelmişti fakat ilk oyunu oynamadan oynamak istememiştim. Fakat başında geçirdiğim çok az saatte bile eğlendirdi. Umarım bir gün bu sorunun asıl cevabını öğreneceğim.

Hocam ben kitapları + ilk 2 oyunu bitirip öyle oynadım. Çok bir şey kaybetmezseniz. Evrene çok hakim olayım diyorsanız kitapları okumanız şart. Hikayeye çok hakim olayım diyorsanız 2 oyun şart fakat ilk iki oyunu oynamazsanız çok bir şey kaybetmezsiniz.

Hocam ben kitapları + ilk 2 oyunu bitirip öyle oynadım. Çok bir şey kaybetmezseniz. Evrene çok hakim olayım diyorsanız kitapları okumanız şart. Hikayeye çok hakim olayım diyorsanız 2 oyun şart fakat ilk iki oyunu oynamazsanız çok bir şey kaybetmezsiniz.

Hikayeye çok hakim olmak istiyorum ondan oynamak istemiyorum.

Kombat sisteminden dolayı asla büyük bir başyapıt olamadı Witcher 3 gözümde. Belki de hemen Sekiro'dan sonra oynadığım için kötü gelmiştir kombat sistemi, bilemiyorum.
Sağlam bir souls-like'dan sonra Witcher'ın kombat sistemindeki hissiyat çok yavan geliyor evet. Lies of P'den sonra Witcher DLC oynayım dedim aman allahım. Iris'ın Heyulası bossunda zorda oynama ihtimalim yok gibi. Saniyeler içinde resim çerçevesinden enerjisini yeniden dolduruyor Geralt vurmak için çerçeveye odaklanmıyor bile. Aard yapsan onun da enerjisi dolmuyor. Atılmalar 2-3 metre vs vs. 😊

Ama yıllarına göre efsane. Hikaye anlamında tüm zamanların en iyilerinden.

Witcher 3 kesinlikle overrated değil, hatta underrated bir oyundur.
En sevdiğim oyun olmasının yanında Oyun Dünyasının en büyük başyapıtlarından bir tanesidir.
Hikayeyi bilmeyenler için karakterler çok kopuk, ne'idiği belirsiz olsa da hikayeyi bilenler, özellikle de kitapları okumuş olanlar için mükemmel bir oyun.
Ana karakterimiz Rivialı Geralt da tartışmasız Oyun Dünyasının en ikonik ve derin karakteridir. Kendisinin 8 Kitabı, 3 Sezonluk Netflix dizisi ve 3 adet dolu dolu oyunu olduğu için karakter derinliği ve yapısı gerçekten muazzam.
Witcher 3'e underrated dememin sebebiyse oyunda milyonlarca ince düşünülmüş detay olması ve bu detayların çoğu oyuncu tarafından fark edilmemesi. Oyunu 3 kere bitirmemle birlikte yaklaşık 300 saatim var ve oyundaki detayları saysam bitmez. 2015'ten bu yana geliştirilen oyuna bu güne kadar müthiş detaylar eklenmiş ve bu detaylar oyuna çok ustalıklı bir şekilde yerleştirilmiş ve gizlenmiş.

Combat mekanikleri fazla iyi olmasa da çeşitlilik bakımından laf edilemeyecek kadar iyi bir oyun bence Witcher 3. İksirler, bombalar, işaretler, kabiliyetlerle birlikte gelen mekanikler...

Witcher 3 combatı kesinlikle çöp bu yıla göre çöp, dönemine göre de iyi değildi. Witcher'da zaten combatıyla ve oynanışıyla öne çıkan bir oyun değil. Witcher'ın müzikleri,atmosferi,hikaye anlatımı ve dünyasıyla öne çıktığını biliyoruz. Umarım yeni gelecek oyunda combat sistemini dodge vur dodge vurdan ileri taşırlar. Witcher 3 bana göre RDR2'den daha keyifli bir oyundur. O atmosferi daha çok seviyorum şahsen ama teknik açıdan RDR2 ile kıyaslanamaz bile.

Witcher 3'de olan bi boss fight ile Dark Souls kesinlikle karşılaştırılmaz bile. Boss'lar çok zayıftı TW 3'de.

Witcher 3'de olan bi boss fight ile Dark Souls kesinlikle karşılaştırılmaz bile. Boss'lar çok zayıftı TW 3'de.
Katılıyorum. Witcher 3'te Blood and Wine DLC'sindeki Dettlaff boss fightından başka zorlayıcı hiç bir boss fight yok. Koskoca Vahşi Avın Kralı Eredin, oyundaki en kolay boss fighttı mesela.

Geri
Yukarı