The Witcher oyun evreninde Triss mi, yoksa Yennefer mı Geralt'ı daha çok seviyor?

332579

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar. 2 gündür bunu düşünüyorum. İlk öncelikle lütfen diziyi veya kitapları katmayın. Sadece oyun evreninde Triss mi, yoksa Yennefer mı Geralt'ı daha çok seviyor? Aslında bana Yen gibi geldi son olayları düşünürsek ama Triss kızıl. Bu yüzden karar veremiyorum.

Sadece oyun evreninden baksan bile 3. oyuna kadar ortada Yen yok bile, koskoca 2. oyunu Triss ile geçirmişsin. Keza Yen seni cinin etkisiyle seviyor, Triss'inki bariz aşk.

Merhaba arkadaşlar. 2 gündür bunu düşünüyorum. İlk öncelikle lütfen diziyi veya kitapları katmayın. Sadece oyun evreninde Triss mi, yoksa Yennefer mı Geralt'ı daha çok seviyor? Aslında bana Yen gibi geldi son olayları düşünürsek ama Triss kızıl. Bu yüzden karar veremiyorum.
Kitaplara göre Triss çünkü sevgisi saf, yen gibi cin sayesinde aşık olmuyor.

Triss içtenpazarlıklı, sinsi ve karakteri oturmamış birisi. Yennefer fedakar, arzulu ve karakteri güçlü birisi. Ayrıca Geralt'ı tam anlamıyla da seviyor. Triss gibi zaaflardan faydalanmadı. Yennefer'da ise tam tersi bir durum var.

Bu konu tartışmaya kapalı.

Yen dilek sayesinde seviyor fakat sonradan o dileği ortadan kaldırdığımızda bile sevmeye devam ediyor. Yine de kendisi bu sevgi konusunda açgözlü birisi. Geralt'ın gel dediğinde gelmesini, git dediğinde gitmesini isteyip Geralt'a karşı üstünlük taslıyor. Üçüncü oyunda Ciri'yi bulmak için işi düşmese gelip bizi bulur muydu şüpheliyim.

Triss ise ilk oyundan itibaren her zaman yanımızda oldu. Her zaman "Ne karar verirsen ver seni destekleyeceğim" dedi, özellikle ilk oyunda bu sözünü hikayeyi nereye yönlendirirsen yönlendir seninle birlikte kalmasıyla kanıtladı. Yen'in aksine Geralt'a üstünlük sağlamıyor, kendisini onunla eşit görüyor. Üçüncü oyunda da sırf Ciri'yi bulabilmemize yardımcı olabilmek için işkence görmeyi bile kabul etmişti. Karar bize bağlıydı, biz istersek işkence görüyordu istersek de ortalığı dağıtıyorduk.

Triss Geralt'ın hafıza kaybından faydalanıp ona sırnaşsa da üçüncü oyunda bunu itiraf ettiğinde Geralt "Pek de sorun etmiyordum" diyor.

Yen dilek sayesinde seviyor fakat sonradan o dileği ortadan kaldırdığımızda bile sevmeye devam ediyor. Yine de kendisi bu sevgi konusunda açgözlü birisi. Geralt'ın gel dediğinde gelmesini, git dediğinde gitmesini isteyip Geralt'a karşı üstünlük taslıyor.

Triss ise ilk oyundan itibaren her zaman yanımızda oldu. Her zaman "Ne karar verirsen ver seni destekleyeceğim" dedi, özellikle ilk oyunda bu sözünü hikayeyi nereye yönlendirirsen yönlendir seninle birlikte kalmasıyla kanıtladı. Yen'in aksine Geralt'a üstünlük sağlamıyor, kendisini onunla eşit görüyor. Üçüncü oyunda da sırf Ciri'yi bulabilmemize yardımcı olabilmek için işkence görmeyi bile göze almıştı.

Triss Geralt'ın hafıza kaybından faydalanıp ona sırnaşsa da üçüncü oyunda bunu itiraf ettiğinde Geralt "Pek de sorun etmiyordum" diyor.
Diyor mu dedittiriliyor mu? Triss'in Ciri için yaptıklarının kaç katını Yennefer sevdikleri için defalarca yapıyor. Birinin karakterinin güçlü olması onu olumsuz karakterli yapmaz ama Triss göründüğü gibi olmayan sinsi birisi. Sinsileri görmek zordur ancak Yennefer göze çok batıyor çünkü bariz şekilde eksisini artısını ortaya koyuyor, Triss ise hep bir muamma.

Triss Geralt'ın yanında çocuk gibi kalıyor.Geralt gibi ağır bir karaktere fazla uymuyor.Yen daha ağır bir karakter olduğu için Geralt'a daha çok yakışıyor.
Oyunda cinin etkisini kaldırdığımızda bile bize olan sevgisi devam ediyor.Ayrıca 3. Oyun Yennefer'a göre tasarlanmıştı.Triss sahneleri baya azdı.Oyuncular itiraz edince dengelemeye çalışıldı.Ayrıca Triss Ciri'yi kardeşi gibi görüyor.Yen ise Ciri'yi kızı olarak görüyor.Geralt'ta baba rolünü üstleniyor.Bu yüzden de Geralt & Yen ilişkisi daha sağlıklı oluyor.

Geri
Yukarı